Vārda dienu svin: Otīlija, Iveta

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Speciālā zibakcijā skolēni kopā ar sportistiem, pārsniedz apsveikumu skaita rekordu Latvijai!

Ar speciālu zibakciju „Apsveikums Latvijai” bērni skolās, kopā ar sportistiem un citiem Latvijas iedzīvotājiem, jau sasnieguši rekordu ar vislielāko dalībnieku skaitu – 5577! Apsveicot Latviju dzimšanas dienā, izmantojot unikālo Morzes ābeci speciālā aplikācijā www.apsveikumslatvijai.lv .

Visu nedēļu zibakcijā „Apsveikums Latvijai” piedalījās skolas visā Latvijā. Par zibakcijas vēstnešiem šogad kļuva Mārupes vidusskola (Mārupē, Kantora ielā 97), kuru rīt, 17.novembrī plkst.10:30 apciemos Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, kurš kopā ar skolēniem atminēs paralimpiešu sagatavoto apsveikumu Latvijai.

Zibakcija sākās 13.novembrī un ilgs līdz 18.novembra pusnaktij. Tās laikā speciālā aplikācijā www.apsveikumslatvijai.lv ikvienam ir jāatšifrē Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu nosūtītais apsveikums Latvijas skolēniem, kuru īpašā video aicina atminēt vairākkārtējais pasaules un Eiropas čempions Aigars Apinis.

”Apsveikums Latvijai” ir unikāls projekts pasaules mērogā, jo apsveikuma sūtīšana Latvijai dzimšanas dienā notiek, izmantojot Morzes ābeci. Projekts ir veidots kā spēle, kurā ir jāatpazīst Morzes alfabēts un jāatšifrē apsveikumi, kas nemaz nav tik viegli izdarāms darbs.

Projekta idejas autors un iniciators ir VAS „Elektronisko sakari”, kuri ar šo projektu vēlas vienlaicīgi veicināt gan patriotismu par valsti, kurā dzīvojam, gan popularizēt inženierzinātnes.

Zibakcija notiek projekta “Apsveikums Latvijai” ietvaros, kurā radīta speciāla platforma ar Morzes kodu apsveikumu Latvijai iesūtīšanai, kā arī jau iesūtīto apsveikumu šifrēšanai. Ikviens ir aicināts piedalīties projektā un nosūtīt savu apsveikumu līdz 20.novembrim, kā arī iesaistīt citus, radot tiem savu īpašo apsveikumu Latvijai dzimšanas dienā, kas būs kodēts ar Morzes kodu. Kopējais apsveikumu skaits arī veidos rekordu, kas līdz šim bija 5305, tātad līdzšinējais rekords ir pārsniegts!

Par projekta patronu kļuvis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, kurš izvēlēsies labākos apsveikumus, kas tiks apkopoti speciālā grāmatā kā dāvanai Latvijai. Projektā iesaistījušies arī paraolimpieši Diāna Dadzīte, Aigars Apinis, Rihards Snikus, Edgars Bergs, un arī citi sabiedrībā zināmi sportisti – Latvijas divkārtējais čempions futbolā Edgars Gauračs, kamaniņbraucējas Maija Tīruma un Elīza Cauce un pasaules vikas kļuvuši par „Apsveikums Latvijai”  vēstnešiem un izveidos savus unikālos apsveikumus.

Savukārt bērni no Andžeja Grauda bungu skolas pārvērtuši Morzes kodu bungu skaņās. Tas ļauj ikvienam noklausīties melodiskus apsveikumus un tos atminēt, kā arī sūtīt savus apsveikumus radiniekiem, draugiem un kolēģiem.  Andžeja Grauda Bungu skolas skolēni aicina pamēģināt muzikālo Morzes kodu -  atšifrēt apsveikumus, klausoties ritmu.

VAS “Elektroniskie sakari” Latvijā nodrošina ierobežoto resursu - radiofrekvenču spektra un numerācijas - drošu un kvalitatīvu pārvaldību, atbilstoši valsts interesēm un elektronisko sakaru tirgus attīstības dinamikai, kā arī sniedz augstas pievienotās vērtības komercpakalpojumus: radioiekārtu identificēšanu, radiosignāla elektromagnētiskā lauka intensitātes mērījumus, radioamatieru seminārus u.c. Plašāka informācija tīmekļa vietnē www.vases.lv, www.facebook.com/elektroniskiesakari./ www.twitter.com/vasesinfo

Papildu informācijai:

Inese Ozoliņa, mob. 26174731, inese.ozolina@theproof.lv

 
 
 

Izglītības aktualitātes

Jaunākās foto galerijas