Vārda dienu svin: Agne, Agnese, Agnija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Pašvaldības vadība un deputāti apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes

6.septembrī pašvaldības pārstāvji un deputāti apmeklēja novada pirmsskolas izglītības iestādes, lai ne tikai vērtētu telpu vizuālo stāvokli, bet arī pārrunātu aktuālos jautājumus.

Ikšķiles novada pašvaldības tiešā pārziņā ir PII "Urdaviņa", savukārt privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm:  "Ķiparu nams", "Mazulītis" un Ikšķiles Brīvā skola pašvaldība sniedz līdzfinansējumu.

Kā informēja PII “Urdaviņa”  vadītāja Valda Krinkele, filiālē Tīnūžu “Muižiņa” jau piekto gadu atvērtas četras grupiņas. To apmeklē 61 bērns no 3 līdz  7 gadu vecumam. Savukārt Ikšķiles centra ēkā darbojas 16 grupiņas, un to apmeklē 381 audzēknis. PII “Urdaviņa” licencētas trīs izglītības programmas: pirmsskolas izglītības programma, speciālās pirmsskolas izglītības programma izglītojamiem ar jauktiem attīstības traucējumiem un  speciālās izglītības programma izglītojamajiem ar valodas traucējumiem.

Urdaviņa 6 Urdaviņa 7

Urdaviņa 8 Urdaviņa 9

Urdaviņa 10 Urdaviņa 11

Urdaviņa 3 Urdaviņa 5

Urdaviņa 4 Urdaviņa

Urdaviņa 1 Urdaviņa 2

Privātā pirmsskolas izglītības iestāde "Ķiparu nams" darbojas kopš 2009.gada, un to šogad apmeklē 72 audzēkņi. Bērnudārzs īsteno licencētu pirmsskolas izglītības programmu. Kā atklāja PPII "Ķiparu nams" vadītāja Sanda Reikmane, iestādes darbības galvenais pamatvirziens ir  Marijas Montessori pedagoģiskā metode, kā arī  Eko-skolu programma. Vadoties pēc Montessori idejām, grupiņās ir līdz 12 bērniem, kas dod iespēju novērot katru bērnu kā viņš attīstās. 2015./2016.mācību gadā PPII piedalījās programmā "Latviešu ābece".

Ķiparu nams 3 Ķiparu nams 6

Ķiparu nams 2 Ķiparu nams 5

Ķiparu nams 1 Ķiparu nams 4

PPII  "Mazulītis" filiāle atrodas Ikšķilē, Rīgas ielā 14-1. Bērnudārza vadītāja Māra Niedra informēja, ka PPII "Mazulītis" Īsteno licencētu vispārējās pirmsskolas izglītības programmu. Izglītības iestādi apmeklē 40 bērni no 1,5 līdz 4 gadu vecumam. Bērnudārza audzēkņi ne  tikai apgūst jaunas prasmes un iemaņas, bet arī daudz laika pavada dabā.

 Mazulītis 2 Mazulītis 1

Mazulītis 3 Mazulītis 4

Mazulītis 5 Mazulītis

Pašvaldības pārstāvji  un deputāti pēc  bērnudārzu apmeklējuma secināja, ka visas novada pirmsskolas izglītības iestādes ir iekārtotas atbilstoši bērnu vajadzībām, tajās radīta estētiska vide. Savukārt, pārrunājot aktuālos jautājumus,  izglītības iestāžu vadītāji kā vienu no svarīgākajām problēmām uzsvēra tieši darbu ar  tiem vecākiem,  kuru bērniem nepieciešama speciāla apmācība.

Paldies visu pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem par ieguldīto darbu!

 

 
 
 

Izglītības aktualitātes

Jaunākās foto galerijas