Vārda dienu svin: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķiles novada pašvaldībai labvēlīgs tiesas lēmums

Urdaviņa

 30.augustā Administratīvā rajona tiesa ir pilnā apjomā noraidījusi četru Ikšķiles novada bērnu vecāku lūgumu par pagaidu noregulējuma piemērošanu, norādot, ka pārsūdzētais lēmums ir pirmšķietami tiesisks un pieteicēju iebildumi pret iestādes rīcību nav pamatoti. Lēmumā teikts, ka tiesai nav pamata secināt, ka iestāde būtu rīkojusies patvaļīgi, nosakot grupu skaitu bērniem vecumā līdz trīs gadiem. Turklāt tiesa nekonstatē vienlīdzības principa pārkāpumu. Bērnu skaits un to vecums pirmsskolas izglītības iestādē ir noteikts, ņemot vērā iestādes kapacitāti un funkcionalitāti. Grupu veidošanās kritēriji ir saprātīgi un atbilst spēkā esošajam tiesiskajam regulējumam. Šajā gadījumā tiesa arī nelemj par jau piešķirto tiesību atņemšanu pirmsskolas izglītības iestādē uzņemtajiem bērniem.

Ikšķiles novada pašvaldība, risinot pirmsskolas izglītības rindu jautājumu, jau šobrīd sniedz līdzfinansējumu privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm, kā arī privātajiem bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem. 2018.gadā tiks atvērta jauna pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde “Čiekuriņš”, nodrošinot vietas vairāk kā 160 bērniem, kā arī tiks ierīkotas vismaz trīs telpas bērnudārza grupām Tīnūžu pamatskolā.     

Šajā gadā uzsākts arī darbs pie e-pakalpojuma izveides, kas nodrošinās iespēju vecākiem tiešsaistē reģistrēt pieteikumus un sekot izmaiņām pirmsskolas izglītības iestādes bērnu reģistrā.

Pašvaldība ir pārliecināta, ka minētās aktivitātes nodrošinās atbilstošu pirmsskolas izglītības jautājumu risinājumu.

 

 
 
 

Izglītības aktualitātes

Jaunākās foto galerijas