Vārda dienu svin: Agne, Agnese, Agnija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Kā Rainis un putni Ikšķilē pavasari sagaidīja (gandrīz patiess stāsts ar ĪSTU darbu izstādi muzejā "Tadenava” no 19.07.- 31.10. 2017.)

Aprīļa vidū, kad bērnu un arī lielo cilvēku domas un sajūtas arvien vairāk ieklausās atlidojušo putniņu treļļos un pavasara puķu smaržas iesilda un ielīksmo nosalušos prātus, “Rasas krāsu” mājas vietu Ikšķilē apciemo dīvains VIESIS AR CEPURI.

 Uz viņa cepures platajām malām  ir sasēdis draudzīgs putnēnu koris un katrs čivina savu dziesmiņu, kas izklausās … pēc Raiņa dzejas rindām …  Un tas vēl nav viss!

Aiz auss aizlikta rakstāmspalva un pie cepures piesprausti zīmuļi un pat otas! “Rasas krāsu” mazie mākslinieki vēlas iepazīties ar tik Radošu personību!

Un kas gan var būt labāks, kā uzzīmēt VIŅU ar daudzajiem ideju putniem!  Kāds izsaucas: Raiņa dzeja ir tik krāsaina!  Varbūt TAS tiešām ir  VIŅŠ?

Gan zēni, gan meitenes priecīgi vēro TO, kas varētu būt arī RAINIS.

Katrs no  viņiem savā veidā sarunājas ar DZEJNIEKU caur līniju vijumiem  un krāsu laukumiem.

 Arī filca māksliniecei te ir  ko teikt! Un top DĀMAS CEPURE ar Zilu sapņu putnu un  pāva spalvu rotu.

Bet mazie māla veidotāji ir lasījuši arī Raiņa  lugu … par zirdziņiem.. , kuri mēģina, mēģina tikt STIKLA kalnā, bet tomēr tikai vienam – Zelta zirgam –izdodas TIKT GALĀ AR TIK GRŪTU UZDEVUMU.

 IKŠĶILES PUĶES STĀSTA, ka zirdziņi pat TIK ĻOTI NOGURA, cenšoties daudzas reizes tomēr tikt tai Stikla smailē… ka aizkavējās DAUGAVAS krastos , kad bija laiks doties uz Raiņa dzimto pusi - Tadenavu .

 Tomēr viss beidzas laimīgi. Zelta zirgs ar draugiem nedaudz ATPŪTĀS un priecīgi aizrikšoja līdz Tadenavas zāļainajām pļavām. kur uzkavēsies Raiņa BĒRNĪBAS ZEMĒ LĪDZ PAT OKTOBRA BEIGĀM.

Atbrauciet arī Jūs , lai redzētu Ikšķiles pavasara brīnumu!

Raini un putnus palīdzēja ieraudzīt un uzzīmēt

Lauma Palmbaha

Mag/art

Mākslas pedagogs

www.rasaskrasas.lv

Rasas krāsas 3

Rasas krāsas 2 Rasas krāsas 1

Rasas krāsas 4

 
 
 

Izglītības aktualitātes