Vārda dienu svin: Agne, Agnese, Agnija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķiles novada svētki izskan ragu mūzikas pavadījumā

  

Ar Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un pedagogu pasākumu "Māksla un mūzika" Tīnūžu muižiņas estrādē noslēgušies novada svētki, kas ilga trīs dienas.

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas mācību gada noslēgums šoreiz sasaucas ar novada svētkiem. Skolas audzēkņi un pedagogi savam novadam svētkos dāvināja koncertu un mākslas pedagogu – Lailas Balodes, Ritas Ļegčiļinas-Brokas, Aleksandra Zobena, Vara Lamstera - darbu izstādi, kas Tīnūžu Tautas nama vestibilā vēl būs skatāma līdz 25.augustam.

Kamēr mūziķi spēlēja un dziedāja, turpat netālu darbojās Pieaugušo gleznošanas studijas dalībnieki un pedagogs Varis Lamsters, kuri gleznoja pasākuma norises vietu.

"Jau ceturto gadu mēs aicinām uz mācību gada izskaņas pasākumu audzēkņus, pedagogus, vecākus, mūzikas un mākslas atbalstītājus un cienītājus. Šoreiz, Tīnūžu Tautas nama vadītājas Valdas Kuršas rosināti, mācību gada noslēgumu atzīmējam brīvā dabā. Visu mācību gadu esam čakli strādājuši – gan audzēkņi, gan pedagogi, protams, neiztiekot bez vecāku atbalsta," sacīja Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore Valda Jermanova.

Koncertā piedalījās Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas folkgrupa (vadītājs Normunds Krastiņš), un Ikšķiles novada pūtēju orķestris "Ikšķile" (diriģente Linda Ivanova, koncertmeistars Normunds Krastiņš). Folkgrupa izveidota tikai šajā mācību gadā, un vēl aizvien ir atklāts konkurss uz tās nosaukumu.

"Pēdējā gada laikā Latvijā savu darbību beiguši ap pussimts pūtēju orķestru, tāpēc mēs, ikšķilieši, varam būt lepni, ka mums ir savs orķestris, kas jau guvis atzīstamus panākumus. Ikšķiles novada pūtēju orķestra pirmajās rindās ir Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas pūšamo instrumentu pedagogi un audzēkņi, kā arī mūziķi no apkārtējiem novadiem, kam tuva ragu mūzika," atklāj V.Jermanova.

IX Latvijas pūtēju orķestru konkursā un IV Starptautiskajā pūtēju orķestru konkursā Ikšķiles novada pūtēju orķestris "Ikšķile" savā grupā 13 orķestru konkurencē izcīnīja 3.vietu. Orķestris savu darbību sāka 2013.gada 7.oktobrī, un šogad tam apritēs četri gadi. Koncerta dalībnieki atcerējās arī orķestra dibinātāju un diriģentu, šopavasar mūžībā aizgājušo, Gunāru Freidenfeldu.

"Esmu ļoti gandarīta, ka Tīnūžu tautas namam ir izveidojusies laba sadarbība ar Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu. Mēs esam mākslas un mūzikas izlutināti. Ja kādu laiku Tīnūžu Tautas namā kādu laiku nav Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu vai pedagogu darbu, mums pietrūkst mīlestības – tās, kura staro no katra mākslas darba un katra izspēlētās un izdziedātās nots," saka Tīnūžu Tautas nama vadītāja Valda Kurša.

Pateicoties Valdas Kuršas idejai, koncerts Tīnūžu muižiņas estrādē izdevās patiesi brīnišķīgs. Kā atklāja paši mūziķi, šeit nebija nepieciešama arī īpaša apskaņošana. Dziesmas un mūzika skanēja dabiski, brīvi un nepiespiesti, aizsniedzot visu klausītāju sirdis.

Tikai šādā atmosfērā varēja piedzīvot citviet nepieredzētas situācijas – Valdas Jermanovas un Aleksandra Zobena deju, koncerta laikā izveidojušos duetu, kuru varētu nosaukt "Divas Valdas", jo kopā dziedāja Valda Jermanova un Valda Kurša.

Pasākuma laikā nostiprinājās arī ideja, ka Tīnūžos vajag sarīkot Pūtēju orķestru festivālu, bet vispirms tikšot spēlēta zaļumballe. Tik pozitīvā noskaņā izskanējuši Ikšķiles novada svētki, atvadoties līdz nākamajiem.

Avots: Ogrenet.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Izglītības aktualitātes

Jaunākās foto galerijas