Vārda dienu svin: Antis, Antons

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

“Cita realitāte.Remix.” Varis Lamsters

 

Ikšķiles novada mākslas dienas Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas mākslinieki jau iekrāsoja martā ar trim izstādēm - Salaspilī, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā, Tīnūžos.

31.martā atjaunotais Tīnūžu Tautas nams piedzīvoja citas realitātes izjūtas ar gleznotāja, ilustratora, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas pedagoga Vara Lamstera izstādi “Cita realitāte. Remix.”

Izstādes atklāšanā piedalījās mākslinieka Vara Lamstera tēvs – vairāk nekā 200 bērnu grāmatu ilustrators Andris Lamsters, Vara pirmais skolotājs, gleznotājs, pedagogs, mākslas studiju vadītājs Juris Ģērmanis. Abi pieredzes bagātie mākslinieki dalījās savā pieredzē par Vara skološanu un izstādes “Cita realitāte. Remix.” darbu savām vīzijām un vērtējumiem. Kuplo izstādes apmeklētāju pulku papildināja Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas vecāko klašu audzēkņi, kuri bija vērtētāju un recenzentu lomā, izsakot savas domas, vērtējumus, sagatavojot jautājumus skolotājam Varim Lamsteram.

Recenzētāju un mākslinieka intervija

Malte un Nikola: Cik ilgi aizņem viena darba veidošana?
Mākslinieks Varis: Visvairāk laika aizņem ideja. Idejas parasti ir spontānas, tās ir jānoslīpē. Gadās arī tā, ka no sākotnējās domas (koncepcijas) beigās nepaliek nekas, viss pāraug jaunā kvalitātē. Un tā tam ir jābūt, nemainīgam procesam. Pati gleznošana daudz laika neaizņem, ja ko un kā darīsi. Laiku ierobežo eļļas krāsas žūšana. 2-3 nedēļas ir laiks, kas jāvelta gleznai.

Justīne: Ko darbos nozīmē acs?
Mākslinieks Varis: Toreiz pirms divdesmit gadiem gleznoju iztēlotu, mazliet spokainu pasauli ar dažādiem tēliem. Tā kā man patika ģeometriskas formas, un, lai skatītājs noprastu, ka tas nav vienkārši “kantains klucis”, piešķirot tam aci, tas pārvēršas par tēlu – kaut ko it kā dzīvu. Acs kā tāda , uz cilvēkiem vienmēr atstāj kaut kādu maģiski noslēpumainu iespaidu.

Justīne: Kas lika tik ļoti mainīt darba krāsas un figūras?
Mākslinieks Varis: Remiksētajos darbos domāta vecā bilde lauzītās dimensijās, tukšumā. Pelēkais fons ap objektu ir “nekas”, tukšums, kurā nav ne laika, ne matērijas.

Patrīcija: Kā radās ideja par suni uz jumta?
Mākslinieks Varis: Agrāk dzīvoju Mežciemā, kur desmitajā stāvā bija mākslinieku darbnīca. Ar šīm asociācijām gribēju radīt kaut ko ļoti lielu un ļoti mazu, augstu un zemu. Suns ir tikai pakārtots elements, lai radītu šo absurdo mistisko sajūtu.

Ar citu skatījumu uz pasauli un mākslas dienu sajūtām- skolas direktore Valda Jermanova

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Izglītības aktualitātes