Vārda dienu svin: Antis, Antons

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Jaukas atmiņas un lielisks žūrijas vērtējums kameransambļu konkursā Nīcā

 

Tepat, mūsu Latvijas Kurzemes Nīcā, 23.martā Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas kameransamblis, septiņu daiļo jauno mūziķu sastāvā- Amanda Patjano, Gabriella Konstantinova, Tīna Pauriņa, Alise Gita Bērziņa (vijole), Līva Elīza Andersone, Lauma Konceviča(čells), Una Grāvele (klavieres), pedagogu Anetes Krastiņas un Irēnas Šponbergas pavadībā, devās “iekarot” Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu klavieru duetu un mazo kameransambļu konkursa virsotnes. Mūsu kameransamblim tika piešķirts III pakāpes diploms.

Visa mācību gada garumā tika ieguldīts liels un atbildīgs darbs kameransambļa darbā, gatavojoties konkursam Nīcā, slīpējot un pulējot savu kolektīvās muzicēšanas meistarību. Muzicējot kolektīvos, kur notiekas saspēle vairāku mūziķu sadarbībā, ir ļoti svarīgi vienam otru sajust, iemācīties, izprast un prast visiem būt vienotiem, vienlaicīgi atklājot skaņdarba muzikālo, dinamisko un tehnisko sniegumu, baudāmu ne tikai sev, skolotājiem, bet arī publikai un žūrijai.

Konkursā piedalījās 38 kolektīvi (dueti, viendabīgie, jauktie kameransambļi, instrumentālie ansambļi) no Babītes, Nīcas, Talsu, Ventspils, Nīgrandes, Iecavas, Rojas, Ikšķiles, Kalētiem, Ķekavas, Salaspils, Aizputes, Vaiņodes, Saldus, Mērsraga, Priekules mūzikas skolām.

Skolotāja Anete Krastiņa atzinīgi novērtē interesanto ansambļu sastāvu dažādību, repertuāru izvēli, jauko konkursa atmosfēru, kas bija draudzīga un savstarpēji atbalstoša. Skolotāja atzīst, ka konkurss ir ne tikai pieredzes un kontaktu apmaiņa un papildināšana jaunajiem mūziķiem, bet arī pedagogiem. Anete lepojas par mūsu skolas meiteņu sniegumu, par draudzīgo un saliedēto kameransambļa sastāvu.

Ansambļa dalībnieces ļoti labprāt dalās savos iespaidos:
“Mums gāja ļoti jautri. Konkurss bija foršs, mēs nospēlējām ļoti labi. Es domāju, ka mums vajadzēja ielikt 2.vietu, bet nekas.”(Amanda Patjanko)
“Man ļoti patika konkurss. Man patika, ka mēs jau pirmoreiz atbraucām un dabūjām kādu vietu. Man garšoja pusdienas. Man arī patika tie tērpi, kurus mēs vilkām. Man patika arī kā spēlē citi ansambļi” (Alise Gita Bērziņa)
“Es uzejot uz skatuves domāju par ritmu, skaitīju sev līdzi. Spēlējot man notrīcēja roka, jo bija mazs uztraukums. Žūrija bija ļoti stingra. Man patika, kā mēs nospēlējām Baha Menuetu. Visvairāk man patika Aizputes mūzikas skola, kur spēlēja divas akordeonistes, viens bundzinieks un viena pianiste.” (Līva Elīza Andersone)
“Man ļoti patika. Viens no iemesliem kādēļ man patika ir tāds, ka mums ansamblī ir laba kompānija. Mēs visi esam ļoti draudzīgi. Vēl man patika apskatīties kāda ir tur mūzikas skola. Kas savādāks, kas tāds pats, kas viņiem nav, bet mums ir. Man patika spēlēt konkursā, jo mums bija skaisti skaņdarbi. Viena no motivācijām spēlēt bija tāda, ka mums mugurā bija skaisti saskanīgi tērpi. Mums tie piestāvēja. Man patika spēlēt konkursā.”(Lauma Konceviča)

Vēlot veiksmi un panākumus konkursos, koncertos un katrā ikdienas solī jaunajām mūziķēm, viņu skolotājām!

Skolas direktore Valda Jermanova

 

 

 

 
 
 

Izglītības aktualitātes

Jaunākās foto galerijas