Vārda dienu svin: Antis, Antons

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Skolas teātra vēsturei veltīta izstāde Ikšķiles skolas muzejā

 

27. martā svinam Starptautisko teātra dienu. Arī mūsu skolā šajā laikā parasti notiek teātra pasākumi. Tā pagājušajā nedēļā 23. martā skolā bija tradicionālais starpnovadu teātra sporta turnīrs, kurā piedalījās skolēnu komandas no Ogres, Lielvārdes, Salaspils un Ikšķiles.

30. martā - 12. klases žetonvakaram iestudētās Leldes Stumbres lugas “ Liels, koši sarkans autobuss” pirmizrāde.

Mūsu skolā un arī Ikšķilē teātra tradīcijas ir vienmēr bijušas svētas, iestudētas dažādas lielas un nopietnas izrādes. Arī padomju laikos Elkšņu skolā (no kuras 1966. gadā skolēni un skolotāji pārceļas uz jaunuzcelto pamatskolu Ikšķiles centrā) aktīvi darbojies dramatiskais pulciņš, kuru vadījusi slavenā literatūras skolotāja Elfa Zirne. Par to liecina gan bijušo skolēnu atmiņas, gan labi saglabājies albums Ikšķiles skolas muzejā. Tajā, rūpīgi noformētas, redzam ne tikai fotogrāfijas no lugu uzvedumiem, bet arī spēlētāju lomu sarakstus. Ja kāds no toreizējiem aktieriem lasa šo rakstu un vēlas atcerēties savas skolas gadu teātra lomas, lūdzu, ierodieties skolas muzejā! Tajā šonedēļ atklāta plaša skolas teātra vēstures izstāde.

Ekspozīcijā apskatāmi izrāžu (to mums ir pāri 30) un uzvedumu vizuālie materiāli, pamatā sākot ar 1999. gadu, kad pakāpeniski sāka veidoties radošā grupa: režisore Zane Bēķe un vokālā pedagoģe Ingūna Bērziņa, komponists Aivars Millers, vēlāk pievienojās tagadējais un nu jau ilggadējais teātra režisors, pedagogs Oskars Kļava.

Par to, ka skolā ir labs teātris, paldies jāsaka teātra dzīves entuziastiem skolotājiem. Un mums tādi ir gan sākumskolā, gan tā sauktajā lielajā skolā. Sākumskolā kādreiz aktīvi darbojās leļļu teātris, kad to vadīja skolotāja Irēna Ivčenko. Tagad aktīvi ar jaunākajiem aktieriem strādā skolotājas Kristīne Garklāva un Solvita Zirne, arī visas citas, jo katrā klasē reizēm jāiestudē kāds teātra gabaliņš. Izstādē redzami eksponāti arī no viņu iestudējumiem.

Skolas lielais lepnums ir teātra sports, kuru vada mūsu Zane - tā mīļi teātra pedagoģi sauc kolēģi un arī skolēni. Viņas pārziņā ir ne tikai teātra sports, katru gadu tiek iestudēts arī kāds mazās formas uzvedums un sagatavoti skatuves runātāji. Pati viņa “saslimusi” ar teātri jau bērnībā, bet pirmās nopietnās zināšanas un prasmes guvusi, mācoties Valmieras Viestura vidusskolā un darbojoties Zigurda Ķestera vadītajā skolēnu tautas teātrī “Sprīdītis”. Vēlāk papildinājusi zināšanas dažādos kursos un tagad darbojas biedrībā “ Teātris un izglītība”. Un tā visu laiku “ izdzīvo un svin dzīvi”, spēlējot teātri un mācot to bērniem un pusaudžiem mūsu skolā. Iespējams, vairāki vidusskolēni mācās Ikšķiles vidusskolā arī tāpēc, ka te notiek interesantas teātra nodarbības un tiek iestudētas izrādes.

Ekspozīcija sevišķi interesanta būs vidusskolas absolventiem, kuri savos žetonvakaros spēlējuši kādā no lugām. Var redzēt daudzas izrāžu fotogrāfijas, aktieru sarakstus, atsauces par iestudējumiem, afišas, tērpus, cepures un citus atribūtus no izrādēm. Ir saglabāti gandrīz visu iestudējumu teksta darba eksamplāri ar svītrojumiem un labojumiem.

Teātra vēstures ekspozīcijā lielu vietu aizņem arī daudzie apbalvojumi skatēs un konkursos. Liekas, ka teātris ir joma, kura dara ne tikai interesantu dzīvi skolā, bet arī slavenu un skanīgu Ikšķiles skolas vārdu.

Sveiciens bijušajiem un tagadējiem teātra dzīves entuziastiem un viņu skolotājiem Teātra dienā! Prieku darboties un izturību vēlam visiem, kas darbojas radoši!
Ikšķiles vidusskolas muzeja pedagoģe Anna Indāne

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Izglītības aktualitātes

Jaunākās foto galerijas