Vārda dienu svin: Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ar labiem panākumiem olimpiādēs aizvadīti pirmie gada mēneši

“Cilvēka prātam ir trīs atslēgas, ar kurām var atslēgt visu. Tās ir cipars, burts, nots. Jeb – zināt, domāt, sapņot.” (Viktors Igo)

Laika ritējums pēc Ziemassvētku brīvdienām šķiet palicis nesteidzīgāks un mierīgāks. Brīžiem liekas, ka sniega sega un sals no rītiem pieklusina arī cilvēku soļus un domas, ļaujot tiem nedaudz atpūsties pēc gada nogales saspringuma. Gada pirmie mēneši vienmēr ir mazliet nogaidoša rāmuma pilni, varbūt tas plaukstošā pavasara gaidās?

Taču izglītības jomā tieši šis periods novada skolēniem ir bijis piesātināts ar dažādiem pārbaudījumiem, konkursiem un olimpiādēm. Novadā esošo skolu audzēkņiem tas pagājis saspringtā ikdienas darbā, vispirms savas zināšanas un prasmes pierādot skolas mēroga olimpiādēs, lai pēc tam jau sekmīgi piedalītos starpnovadu līmenī.

Janvāra beigās Salaspilī norisinājās II posma olimpiāde latviešu valodā un literatūrā 8.-9. klasēm, kurā augstu sniegumu parādīja Tīnūžu pamatskolas 8. klases audzēknis Gunārs Gribuška (pedagoģe Ieva Rasima), iegūstot 2. vietu.

Februārī matemātikas mēneša ietvaros norisinājās olimpiādes dažādās klašu grupās. Matemātikas olimpiādē 9.–12. klasēm Tīnūžu pamatskolas 9. klases audzēknis Emīls Suss (pedagoģe Jeļizaveta Japina), ar ievērojamu punktu skaitu apsteidzot pārējos olimpiādes dalībniekus, ieguva godpilno 1. vietu.

Izcilus un labus rezultātus mūsu novada skolēni uzrādījuši 5.-8. klašu starpnovadu matemātikas olimpiādē, kur:
- 5. klašu grupā Patriks Žilins no Ikšķiles vidusskolas (pedagoģe Līga Strauss) ieguva godpilno 1. vietu;
- Patriks Gustavs Rinkevičs no Ikšķiles vidusskolas (pedagoģe Līga Strauss) – 2. vietu, bet Ikšķiles vidusskolas skolēni Letīcija Karitone-Jenčuisa (pedagoģe Līga Strauss) un Kristers Dāvis Krauklis (pedagoģe Inga Kumeliņa) – atzinības.
- 6. klašu grupā Ikšķiles vidusskolas skolniece Sandija Aleksa Štikova (pedagoģe Līga Strauss) – 1.vietu;
- 7. klašu grupā Ikšķiles vidusskolas skolnieki Lote Kivilande, Markuss Gustavs Ķeniņš un Toms Grants– 3. vietu, bet Jolanta Vasiļjeva (pedagoģe Silvija Avota) – atzinību.
- 8. klašu grupā augstāko sniegumu uzrādīja Gunārs Gribuška no Tīnūžu pamatskolas (pedagoģe Jeļizaveta Japina), iegūstot 1. vietu.
Visi minētie 1.-3. vietu ieguvēji savas zināšanas un prasmes pierādīs nākamā līmeņa - valsts olimpiādē.
Novadu apvienības ķīmijas olimpiādē Emīls Suss no Tīnūžu pamatskolas (pedagoģe Anita Migliniece) ieguva godpilno 1. vietu, un tikai 1.5 punkti Emīlam pietrūkst, lai turpinātu pierādīt savas zināšanas valsts olimpiādē.
Mēs lepojamies arī ar sākumskolas starpnovadu matemātikas olimpiādes
rezultātiem, kurā:
- Reinis Ungurs (pedagoģe Irita Medne) no Tīnūžu pamatskolas ieguva 2. vietu;
- Juris Jaunzemis (pedagoģe Laura Salnāja) no Ikšķiles vidusskolas – 3. vietu;
- Anete Ance Auziņa (pedagoģe Jeļizaveta Japina) no Tīnūžu pamatskolas – 3. vietu
- Gustavs Beķeris no Ikšķiles vidusskolas (pedagoģe Sarmīte Krūmiņa) ieguva atzinības rakstu.

Atzinības rakstu novadu apvienības latviešu valodas un literatūras olimpiādē 11.-12. klašu grupā saņēma Vineta Bodniece no Ogres tehnikuma (pedagoģe Anita Pakalna).

Starpnovadu konkursā “Pazīsti savu organismu” Tīnūžu pamatskolas skolnieks Emīls Suss (pedagoģe Anita Migliniece) savā klašu grupā ieguva 3. vietu, bet Ikšķiles vidusskolas skolnieks Roberts Vīksne (pedagoģe Vita Poriete) - godpilno 2.vietu.

Ikšķiles vidusskolas čaklās rokdarbnieces, gādīgās pedagoģes Daces Ozolas virsvadībā, apliecināja savas prasmes uz zināšanas starpnovadu mājturības olimpiādē, kur Krista Undīne Skutele ieguva 2.vietu, Dārta Cielava – savā klašu grupā 3.vietu, bet Terēze Teibe – atzinību.

Mūsu novada bērni un jaunieši vienmēr ir bijuši pazīstami kā lieli dziedātāji un teātra mākslas mīlētāji, ar savām skaņajām balsīm un improvizēšanas talantu apliecinot Ikšķili kā nozīmīgu kultūras un pasākumu centru Latvijas līmenī. Arī šogad, piedaloties skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursā Salaspilī, mūsu novadnieki Ikšķiles vidusskolas 2.klases audzēknis Renārs Rožulejs (pedagoģe Inga Leizandere) un Tīnūžu pamatskolas 4. klases skolniece Amanda Patjanko (pedagoģe Irita Medne) ieguva visaugstāko punktu skaitu.

Mazo formu uzvedumu konkursā piedalījās pieci kolektīvi, tie bija ārkārtīgi spilgti un pārstāvēja atšķirīgus skatuves mākslas žanrus. Topošie oratori un aktieri priekšnesumos dziedāja, dejoja, savos priekšnesumos izmantoja dažādus, brīžiem pat pārsteidzošus scenogrāfijas elementus. Uz nākamo konkursa kārtu Jūrmalā izvirzīts Ikšķiles vidusskolas 8.b klases pulciņš ar Kārļa Vērdiņa dzejoļu uzvedumu „Es un tētis” (režisore Zane Bēķe).
Savukārt, starpnovadu vokālajā mūzikas konkursā “Balsis 2017” 1. kārtas konkursā Ikšķiles vidusskolas audzēkņi ieguva godpilno I pakāpi (pedagoģe Maira Līduma) un ir izvirzīti uz 2.kārtas konkursu.

Esam patiesi lepni par visiem, visiem mūsu izglītības iestāžu audzēkņu nozīmīgajiem sasniegumiem – gan Ikšķiles vidusskolas, gan Tīnūžu pamatskolas, gan Ikšķiles mākslas un mūzikas skolas. Pateicamies pedagogiem par ieguldīto darbu un novēlam visiem godalgoto vietu ieguvējiem veiksmi, piedaloties valsts mēroga olimpiādēs – lai pietiek spēks, pacietība un izturība!

Sagatavoja:
Ieva Rasima
Izglītības speciāliste

 
 
 

Izglītības aktualitātes

Jaunākās foto galerijas