Vārda dienu svin: Alnis, Andulis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Mūzikas spēks par skaisti padarītu darbu

 

2017.gada 23.februārī Ikšķiles mākslas un mūzikas skolas 5 audzēkņi kopā ar saviem pedagogiem devās uz Daugavpili piedalīties starptautiskajā pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursā „Naujene WIND 2017”.

Konkursā piedalījās 123 jaunie pūšaminstrumentu spēles mūziķi no septiņām valstīm. Latviju pārstāvēja 27 mūzikas skolu audzēkņi, kas godam pārstāvēja savu valsti starptautiskā līmenī.

Mūsu skolas audzēknes un jaunās konkursantes Keitas Elīzas mamma atceras: “Pirms konkursa Daugavpils LU gaisā virmoja satraukuma, neziņas pilna gaisotne, kā būs....? Dažam konkursa dalībniekam šis bija pirmais konkurss, jauna pieredze, iespaidi, starptautiska žūrija.”

Vienlaicīgi konkurss norisinājās divās Daugavpils Universitātes zālēs, kur jaunos konkursantus vērtēja starptautiska žūrija – profesori Ēvalds Daugulis un Jānis Puriņš, docents Dainis Vuškāns (Latvija), profesors Aleksejs Korotejevs, Oļegs Sivijs (Baltkrievija), Julija Baranova, Timurs Dulušs (Krievija), Dariusz Ledzion (Polija), Irma Pauriene, Vida Adomavičiene (Lietuva).

Latvijas, Baltkrievijas, Krievijas, Lietuvas, Ukrainas, Polijas jaunajiem mūziķiem šis konkurss bija izcils meistarības, emocionālās noturības pārbaudes eksāmens.

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu konkursā pārstāvēja divas jaunās flautistes Marlēna Portnaja un Gerda Vanaga (ped. Arta Asare), trīs jaunās saksofonistes – Keita Elīza Paukšēna, Justīne Ieva Āboltiņa (ped. Emīls Avotiņš), Nellija Paškeviča (ped. Linda Ivanova).

Jau vēlā vakara stundā mūsu konkursantes ar saviem pedagogiem un vecākiem atgriezās nogurušas, bet gandarītas pēc labi padarīta liela un atbildīga darba. Ar 2.vietas diplomu un žūrijas uzslavām sveicam Keitu Elīzu Paukšēnu, ar 3.vietas diplomu un savu pirmo debiju konkursā sveicam Nelliju Paškeviču. Gerda Vanaga, Marlēna Portnaja un Justīne Ieva Āboltiņa saņēma žūrijas Atzinības rakstus par ļoti labu sniegumu konkursā.

Pateicības vārdi mūsu skolas pedagogiem Lindai Ivanovai, Emīlam Avotiņam, Artai Asarei, koncertmeistarēm Mairai Līdumai, Ksenijai Pospelovai, Rimmai Pudānei, jaunajiem konkursantiem par uzņēmību, uzcītību, izturību, paldies audzēkņu ģimenēm par atbalstu gatavojoties konkursam, konkursa laikā un ikdienā.

Katru skolas darbinieku visvairāk spēcina savā ikdienas solī vecāku atzinība un pateicība, par kopā labi padarītu darbu, audzēkņu sasniegumiem. Keitas Elīzas Paukšēnas un mammas Ilzes Līces Paukšēnas iespaidi un atziņas:” Keita nespēj sevi iedomāties spēlējam citu mūzikas instrumentu, kā saksofonu, un vēlas savā mūzikas ceļā sasniegt pietiekamu profesionalitāti un iespēju spēlēt ļoti organisku mūziku, kas viegli saprotama klausītājiem. Saksofona pasniedzējs Emīls Avotiņš to prot – piedāvāt īpašus skaņdarbus! „Skaņdarbi, kurus es muzicēju, man ļoti patīk - mīlu visu mūziku, ko spēlēju. Esmu sapratusi, ka ar saksofonu ir tā - jāatrod pieskāriens, jāsajūt, kā tas vislabāk grib gavilēt!” - tā Keita.

Konkursa noslēguma koncertā, kad uzstājās profesionāli mūziķi – tā bija bauda sirdij klausīties un acīm skatīties uz viņu dažādajiem sejas pantiem, spēlējot tik dažādos skaņdarbus. Mani iedvesmo talantīgi cilvēki, kuri pārvar visus šķēršļus, lai sasniegtu savu mērķi. Personības, kurām piemīt drosme darīt to, kam ir radītas. Vēlos, lai Keita iemācās būt atbrīvotāka uz skatuves, jo klausītājs priekšnesumu bauda arī ar acīm.

Visam jānotiek pakāpeniski – pedagogu personība, koncerti, konkursi.

Paldies par doto iespēju piedalīties šajā konkursā! Vislielākais PALDIES saksofona spēles pedagogam Emīlam Avotiņam un koncertmeistarei Mairai Līdumai par pacietību, iejūtību un ieguldīto darbu, lai Keita sasniegtu labus rezultātus šajā konkursā. Ikšķiles mūzikas un mākslas skolas kolektīvam, PALDIES, ka iedvesmojāt, atbalstījāt un iedrošinājāt!”

Domas un labos darbus apkopoja skolas direktore Valda Jermanova

   

 
 
 

Izglītības aktualitātes

Jaunākās foto galerijas