Vārda dienu svin: Līksma, Bārbala

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ierindas mācības skate Ikšķiles vidusskolā

 

24.aprīlī Ikšķiles vidusskolā notika nu jau tradicionālā, ikgadējā ierindas mācības skate, iesaistoties ne tikai skolēniem, bet arī vairākiem skolotājiem: darbmācības skolotājs Aivars Birkmanis, vizuālās mākslas skolotāja Iveta Bernāne kopā ar skolēniem izgatavoja apbalvojumus- medaļas un diplomus, bet sporta skolotājas Diānas Grīnbergas pavadībā skolēni apguva ierindas mācību. Ierindas skates priekšnesumu sagatavošanā iesaistījās arī vecāki un klašu audzinātāji. Katrs ir devis savu artavu, lai šis pasākums noritētu tā, kā bija ieplānots.

Skaņu un krāsu spēles Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā

 

21.aprīlī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi aicināja lielus un mazus interesentus apmeklēt atvērto durvju dienu „Skaņu un krāsu spēles”. Vairāku stundu garumā varēja ciemoties visās skolas klasēs, iepazīties ar pedagogiem, vērot lielāku un mazāku mākslas un mūzikas censoņu darbošanos, varēja iemēģināt paši roku mākslā, piedalīties izstādes „Pin saulīte vainadziņu” atklāšanā.

Pavasara jausmas ieskandina vokālās mūzikas vakars Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā

 

Lielās ilgās pēc pavasara un saulainā pavasara noskaņās, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas vokālās nodaļas audzēkņi ar skolotājām pirms Lieldienu nedēļā aicināja savas ģimenes uz vokālās mūzikas vakaru „Pavasara jausma”. 

Ikšķiles vidusskola spēlē dambreti

Jau septīto gadu mūsu skolā ir pulciņš - “Galda spēles”.

Skolai iesaistoties projektā “ Bērnu prāta spēju attīstība ar dambretes spēli” , pulciņa galvenais mērķis ir pēc iespējas vairāk skolēniem iemācīt, dot iespēju spēlēt un arī piedalīties sacensībās tieši dambretē. Pulciņa nodarbības dalās divās daļās – Skolēni ar pieredzi un bez pieredzes. Šogad, telpu trūkuma dēļ, nodarbības organizētas pa klašu grupām. Pārsteidzoša ir pirmklasnieku ieinteresētība un sp.eles prieks.

 Katru gadu republikā dambretes biedrība rīko diva veida sacensības. Pirmās - sākumskolas dambretes turnīru, lai popularizētu un attīstītu dambretes sporta veidu, paaugstinātu meistarību, nodrošinātu iespēju pārbaudīt spēkus starp skolu dambretistiem. 2016. gada 5. novembrī Salaspils 1. viduskolā notika kārtējās 64. lauciņu individuālās sacensības dambretē sākumskolas vecuma spēlētājiem .

Otras ir skolu komandu sacensības. Tās notika 2017. gada 8. aprīlī. Mūsu skolas komanda ieguva 3. godalgoto vietu. Individuāli 1. vietu pie otrā galdiņa ieguva Tomass Torsters, pie sestā galdiņa Alisei Šultei bija 2. vieta, Kristaps Rekmanis pie trešā galdiņa ieguva 3. vietu.

Ja individuālās sacensībās katrs spēlētājs atbild par sevi, tad komandas sacensībās atbildība ir par visu komandu. Mūsu komanda bija draudzīga, viens otru uzmundrināja, atbalstīja. Paldies par to.

Sacensību direktors dambretes biedrības vadītājs Vitauts Budreika.

“Galda spēļu “ pulciņa vadītāja V. Pujāte

 

Ikšķiles vidusskolas skolēniem panākumi vizuālās mākslas konkursa otrajā kārtā “Latvijas toņi un pustoņi"

 

Ikšķiles vidusskolas skolēni - Inga Grejere, Dārta Madara Cielava (9.a klase), Artis Pukinskis (8.b klase), Sanija Opincāne (11. klase) un Markus Gustavs Ķēniņš (7. klase) piedalījās Siguldas novada rīkotā vizuālās mākslas konkursa otrajā kārtā “ Latvijas toņi un pustoņi”.

Vairāk rakstu...

Izglītības aktualitātes