Vārda dienu svin: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķiles Brīvajā skolā - Vasaras saulgriežos pirmais izlaidums!

Kā katru gadu jūnijā, arī šogad Ikšķiles Brīvās skolas ģimenes pulcējās, lai svinētu mācību gada noslēgumu un ar Līgo dziesmām dotos vasaras brīvlaikā. Šoreiz mācību gada pēdējais pasākums bija īpašs ar to, ka, par godu 6.klases skolēniem, kuri izlēmuši turpināt skološanos citās izglītības iestādēs, tika svinēts pirmais Ikšķiles Brīvās skolas izlaidums.

Meklē viesģimenes skolēniem no Taizemes, Itālijas, Vācijas, Hondurasas un Honkongas

Jau augustā Latvijā ieradīsies viesskolēni no dažādām pasaules valstīm, lai uzsāktu skolas gaitas kādā no Latvijas skolām un pavadītu šeit 2017./2018. mācību gadu, iepazītu Latvijas kultūru, valodu un tradīcijas. Ģimenēm Latvijā ir iespēj kļūt par viesģimeni kādam no ārvalstu skolēniem, tādā veidā daloties ar savu pieredzi un tradīcijām. Vieģimenes tiek meklētas jauniešiem no Taizemes, Itālijas, Vācijas, Hondurasas un Honkongas.

Ogres tehnikuma absolventu izlaidums

29.jūnijā Ogres novada kultūras centrā notiek Ogres tehnikuma absolventu izlaidums.

Pulksten vienpadsmitos Ogres tehnikuma vadība izsniedza atestātus par vidējo profesionālo izglītību un profesionālās kvalifikācijas dokumentus Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas absolventiem. Ogres Tehnikuma direktore Ilze Brante svinīgajā pasākumā teica: “Mēs visi kopā esam veidojuši savu pieredzi. Jūs ienācāt “Aizupēs”, un 2014.gada februārī “Aizupes” atstājām, bet aizvadītā gada janvārī jau atgriezāmies rekonstruētā, modernā izglītības iestādē. Jūs esat ieguvuši nenovērtējamu pieredzi. Mūsu pieredze ir sadarbība ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Esam gandarīti, ka šodien pieciem audzēkņiem varam pasniegt apliecinājumu par uzņemšanu LLU budžeta grupā. Mēs esam gandarīti par sadarbību ar uzņēmējiem, par to, ka Latvijas valsts meži un privāts uzņēmējs “R Grupa” piešķir mūsu audzēkņiem stipendijas, [..] ir iespējas, izmantojot Eiropas finansējumu, piedalīties dažādos starptautiskos projektos un gūt Eiropas pieredzi.” Apsveikuma vārdus absolventiem veltīja arī  Ikšķiles novada pašvaldības izglītības darba speciāliste Ieva Rasima: “Esmu pārliecināta, ka vienīgais, kas mūs virza uz priekš, ir tas, ka mēs mīlam to, ko darām. Tas ir vienlīdz svarīgi gan attiecībā uz cilvēkiem, gan uz darbu, ko jūs darāt [..] Priecājos, ka esat absolvējuši Ogres tehnikumu un ieguvuši zināšanas, kas ir konkurentspējīgas darba tirgū, kas nodrošinās un pavērs lieliskas karjeras iespējas.”

Pulksten 14.00 notiks Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas un tālākizglītības nodaļas izlaidums, savukārt pulksten 17.00 – Dizaina un mākslas nodaļas, Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas izlaidums.

Šogad atestātu par vidējo profesionālo izglītību un profesionālās kvalifikācijas dokumentus saņem deviņi absolventi no Ikšķiles novada.

OTizlaidums 2 OTizlaidums 3

OTizlaidums 4 OTizlaidums 5

OTizlaidums 6  OTizlaidums 7

OTizlaidums 1

Pirmais jauniešu apmaiņas projekts Ikšķilē

12. augusts ir starptautiskā Jaunatnes dienas. Pasaulē tā tiek atzīmēta ar mērķi izkopt jauniešu radošo darbību, radot jaunatnes dažādības attīstībai un kultūras sekmēšanai labvēlīgu vidi. Tīras vides nodrošināšana mūsdienās ir kļuvusi ļoti aktuāla un ieguvusi prioritāru nozīmi, tāpēc jauniešu mēneša ietvaros no 20.augusta līdz 27.augustam Ikšķile novadā tiks īstenots Erasmus+ mobilitātes projekts “Radošās durvis uz vides aizsardzību”.

Ikšķiles mākslinieki aicina baudīt vasaru mākslas noskaņās

  

Izcilais spāņu mākslinieks Pablo Ruiss Pikaso ir teicis: “Visi bērni ir mākslinieki. Problēma ir, kā palikt māksliniekam, kad jūs izaugat.”

Vairāk rakstu...

Izglītības aktualitātes

Jaunākās foto galerijas