Vārda dienu svin: Verners, Muntis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Tēva diena "Ķiparu namā"

8. septembrī PPII “Ķiparu namā” tika svinēta gadskārtējā Tēva diena. Svinības tiek atklātas ar devīzi – ‘’Katram bērnam savs tētis ir čempions!’’ Vairāku gadu garumā, mācību gadu uzsākot, tiek sagaidīti un atzīmēti pirmie, nozīmīgie svētki – Tēva diena. Šai dienai veltītajam, sportiski aktīvajam pasākumam ir liela nozīme, jo gan bērniem, gan tētiem spēj radīt gandarījuma sajūtu par kopā sanākšanu un pavadīto laiku.
Pasākuma ietvaros, tika piedāvātas vairākas sporta aktivitātes, kuras mērķtiecīgi bija izvēlētas, lai tajās var piedalīties gan jaunākie ķipari, gan vecāko grupu bērni kopā ar saviem tētiem. Šim pasākumam bērni gatavojas savlaicīgi, jo tiek aicināti izgatavot pašdarinātas medaļas no dažādiem materiāliem, kuras tiek svinīgi un ar lepnumu pasniegtas tētiem pēc dalības sarīkotajās aktivitātēs.
Tētu atsaucība un iesaistīšanās palīdz bērniem augt drošākiem un laimīgākiem, tādējādi veidojot savstarpējās attiecības, stiprinot uzticību un cieņu. Paldies visiem tētiem par pozitīvu emociju radīšanu un aktīvu dalību šajā Tēta dienas pasākumā!

PPII “Ķiparu nams” pirmsskolas pedagoģe Linda Sauka

Ķiparu nams 1 Ķiparu nams 2

Ķiparu nams 3 Ķiparu nams 4

Ķiparu nams 5

 

Vides izglītības pasākums “Meža zinības Zilajos kalnos"

15.septembrī Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”, Ogres tehnikumu un citiem sadarbības partneriem rīkoja vides izglītības pasākumu “Meža zinības Zilajos kalnos".

Pasākumā piedalījās  1. līdz 4.klašu skolēni, pavisam septiņpadsmit klases, no Ikšķiles un Ogres novadu izglītības iestādēm. Tā ieskaņā skolēnus uzrunāja aģentūras “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” direktore Ieva Kraukle, Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Saratovs un Ogres novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis.

Vides izglītības  pasākums tika rīkots ar mērķi brīvdabā iepazīstināt pasākuma dalībniekus ar apkārtējo vidi, dabu, mežā notiekošajiem procesiem meža koksnes iegūšanu un pārstrādi, kā arī veicināt skolēnu izpratni par saprātīgu vides izmantošanu un aizsardzību. Pasākuma laikā skolēni piedalījās dažādās laboratorijās, tādās kā dižkoku, koksnes struktūras, pēdziņu, dabas bagātību, ķērpju un sūnu, meža augļu, koku mērīšanas, koku kopšanas, ugunsdrošības, medību laboratorijā un citās laboratorijās. SIA “Rīgas meži” bija sarūpējuši arī Zīļuka laboratoriju, kurā bērni fotografējās kopā ar Zīļuku.

Vides pasākums 7 Vides pasākums 6

Vides pasākums 15 Vides pasākums 16

Vides pasākums 14 Vides pasākums 13

Vides pasākums 12 Vides pasākums 11

Vides pasākums 9 Vides pasākums 8

Vides pasākums 1 Vides pasākums 2

Vides pasākums 4 Vides pasākums 3

Dzejas vakars Ozoliņa skvērā

No 7. līdz 17.septembrim visā Latvijā notiek Dzejas dienas. Šogad, atzīmējot izcilā 19./20.gadsimta mijas dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150 jubileju, viņa lakoniskā dzeja tiek celta īpašā gaismā.

 Ikšķiles novadā vārds, mūzika un krāsa vienmēr tiek augstu vērtēta. Kā apstiprinājums tam 14.septembrī Ozoliņa skvērā notika daudzkrāsains Dzejas dienām veltīts pasākums, uz kuru jau tradicionāli aicināja Ikšķiles vidusskolas radošā grupa, rosinot ikvienu ieklausīties, sajust, izdzīvot runātā un rakstītā vārda spēku.

Dzejas vakara ieskaņā Ikšķiles vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, teātra pasniedzēja Zane Bēķe teica: “Šovakar pirmais sveiciens būs šī gada jubilāram dzejniekam Eduardam Veidenbaumam. Kā Veidenbaums ir teicis: “Mums, latviešiem, dzejnieku milzīgs bars.” Piedodiet, bet mēs centīsimies šovakar to attaisnot, jo patiešām šī vakara programma būs ļoti bagāta un daudzveidīga!”  Dzejas vakarā izskanēja ne tikai Veidenbauma dzejas motīvi, bet arī pašu skolēnu sacerētā dzeja un proza. Par muzikālo noskaņojumu bija parūpējušies Ikšķiles vidusskolas mūziķi.

Pasākuma dalībniekus sveica Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone. Viņa aicināja jaunos dzejniekus nākamajā, Latvijas simtgades gadā, veltīt savas dzejas rindas mūsu mīļajai Latvijai. Bet par to, ka tiek saglabātas Dzejas dienas Ikšķiles novadā, pārvaldes vadītāja teica īpašu paldies skolotājām Zanei Bēķei un Ingūnai Bērziņai.

Dzejas vakars Ozoliņa skvērā 2017 4 Dzejas vakars Ozoliņa skvērā 2017 5

Dzejas vakars Ozoliņa skvērā 2017 6 Dzejas vakars Ozoliņa skvērā 2017 7

Dzejas vakars Ozoliņa skvērā 2017 8 Dzejas vakars Ozoliņa skvērā 2017 9

Dzejas vakars Ozoliņa skvērā 2017 10 Dzejas vakars Ozoliņa skvērā 2017 11

Dzejas vakars Ozoliņa skvērā 2017 12 Dzejas vakars Ozoliņa skvērā 2017 1

Dzejas vakars Ozoliņa skvērā 2017 3

 

“Sergeja Jēgera labdarības fonds” ziedojis 38 mākslas darbus Ikšķiles vidusskolai (video)

Labdarības akcija 4 Labdarības akcija 3

13.septembrī Ikšķiles novada pašvaldībā notika nodibinājuma “Sergeja Jēgera labdarības fonds” rīkotās akcijas „Es mazā ziedā lielu mīlestību nesu” noslēguma pasākums, kurā piedalījās fonda izveidotājs, izcilais dziedātājs Sergejs Jēgers, mākslinieki un pašvaldības pārstāvji.

“Lielie mazajiem” Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā

 

Katra mācību gada sākumā mūsu skolas pedagogi uzbur mākslas dāvanas kā veltījumu mūsu jaunajiem, esošajiem audzēkņiem, viņu vecākiem, vecvecākiem, viesiem, draugiem un atbalstītājiem.

Kopš 1.septembra mūsu skolas pedagogi Laila Balode, Rita Ļegčiļina- Broka, Varis Lamsters, Aleksandrs Zobens, ir izveidojuši izstādi “Lielie mazajiem”, kur ir kopā sanākuši dažādi mazajiem un lielajiem mīļi pasaku un grāmatu tēli.

Laila Balode jau daudzu gadu garumā darbojas grāmatu ilustrēšanā, uzburot un izdaiļojot bērnu iemīļotus tēlus dzejoļu un dziesmu grāmatām. Īpaši jauka Lailai ir sadarbība ar brāli, komponistu Andri Balodi, kurš ir daudzu skaistu bērnu dziesmu autors. Izstādes afišas tēls runcis Peksis ir izkāpis no Dinas Balodes dzejoļu grāmatas, ko akvareļu tēlos ir ietērpusi Laila.

Skolotājas un tekstilnieces Ritas Ļegčiļinas- Brokas tekstilpasakas stāsta par Sarkangalvītes piedzīvojumiem ēnu mežā; kopā ar bērniem Aleksandru, Maiju un Jūliju ir uzburta pasaka audeklā; baltais Runcis, kas stāsta pasaku, šķiet tūlīt sāks murrāt; rotaļlietas, kas tapušas kā veltījums no Latvijas izvestajiem bērniem.

Varis Lamsters nu jau otrajā paaudzē ir bērnu grāmatu ilustrators. Šoreiz apskatei ir bērnu krāsojamās grāmatas ar stāstiem par krāsojamajām aitiņām, suņiem, kaķiem, vēl daudziem citiem bērnu iemīļotiem tēliem.

Keramikas meistars un māla virtuozs Aleksandrs Zobens ir radījis veselu putnu dārzu, kas krāšņi ievītero mūsu skolas piekto mācību gadu, kurš noteikti būs veiksmīgs, radošs, krāsains, skanīgs, darbīgs, piedzīvojumiem un panākumiem bagāts!

Laipni aicināti uz izstādi “Lielie mazajiem” katru darba dienu no 11.00 līdz 20.00 līdz 20.oktobrim Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas zālē.

Skolas direktore Valda Jermanova

 

 

 

Vairāk rakstu...

Izglītības aktualitātes

Jaunākās foto galerijas