Vārda dienu svin: Agne, Agnese, Agnija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Tīnūžu tautas nama deju kolektīvi “Upīte” un “Upe” Eiropas tautu kultūras festivālā Eiropiāde

 

26. jūlija rītā, kad vēl nebija uzlēkusi saulīte, autobuss, pilns lielu un mazu dejotāju, pameta Ikšķiles novadu un Latviju, lai dotos uz Somijas pilsētu Turku, kas šogad uzņēma Eiropas tautu dziedātājus, dejotājus un mūzikantus festivālā Eiropiāde ‘54. 

 Gatavošanās process sākās jau pagājušā gada nogalē – abi Tīnūžu deju kolektīvi piedalījās sadejošanas koncertā Ziemeļblāzmas kultūras pilī kopā ar vairākiem citiem Latvijas kolektīviem. Bija jāparāda, ka kolektīvi ir stabili un dejotgriboši. Tāpat bija jāpiedalās vasaras sadancī, kur tika dejotas kopīgās dejas. Latvijā Eiropiādes organizatore ir Indra Filipsone – Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe, pedagoģe.  “Upes” dejotāji reiz jau šo draudzīgo festivālu bija apmeklējuši Polijā pirms dažiem gadiem, bet “Upītes” bērniem šis bija pirmais ārzemju koncertbrauciens. Kopā ar mums brauca arī Etno kompānijas “Zeidi” muzikanti, kas dejotāju uzstāšanos ar savu muzicēšanu vērta ļoti īpašu.

Uzstājoties Turku ielās, sajutām lielu atsaucību un ieinteresētību par mūsu dejotājiem, īpaši par mazo bērnu lielisko dejošanu. Savukārt, mēs pirms un pēc savas uzstāšanās novērtējām citu tautu dejotāju spilgtos tērpus un dažādās deju kustības, kā arī iesaistoties aktivitātēs, piemēram,  apgūstot deju Humppa, ar kuru organizatori vēlējās sasniegt rekordu dalībnieku skaita ziņā, vai sagatavojot Eiropiādes festivāla noslēguma koncerta kopdeju Letkis. Mēs iepazinām citu tautu pārstāvjus un stiprinājām draudzību ar citiem latviešu kolektīviem. 

No festivāla atgriezāmies iespaidiem bagāti un gatavi pēc neilgās vasaras pauzes rudenī turpināt darbu, lai  nopietni gatavotos visu dejotāju lielākajiem svētkiem – Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem, kas būs jau nākamgad.

VPDK “Upe” dejotāja Anete Apsīte

 

 

 

  

 

 

  

 

 

 
 
 

Izglītības aktualitātes

Video galerijas

Dzejas dienas ikšķilē