Vārda dienu svin: Antis, Antons

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Veikti restaurācijas darbi Vācu armijas karavīru kapsētā

IMG 8639

 

Noslēgušies restaurācijas darbi Ikšķiles novada Vācijas armijas karavīru kapsētā „Sili”. Ir ticis restaurēts centrālais piemineklis un kapsētas vārtu stabi.

Ikšķiles novada teritorijā ir piecas Vācijas armijas karavīru kapsētas. Vietas ir saistāmas ar kaujām pie Mazās Juglas upes (1917), kad Vācijas armijas vienības cīnījās pret 2. Latviešu strēlnieku brigādi.

IMG 0389IMG 1819

IMG 8640


Padomju okupācijas laikā „Sili” tika gandrīz pilnībā nopostīti. Vandāļi iznīcināja gandrīz visus karavīru krustus. Tie tika dauzīti ar āmuriem un to paliekas izmētātas pa apkārtni. Centrālais piemineklis tika bojāts, nosmērēts ar biezu krāsas slāni un mūsdienās slikto pamatu dēļ draudēja nogāzties. Pirms 2 gadiem šeit sākās sistemātisks darbs, lai no postažas paceltos karavīram cienīga vieta.

Iesākumā no nulles tika atjaunots norobežojošais zemes valnis un izlīdzināta kapsētas teritorija. Pārmeklējot apkārtni, tika atrasta neliela daļa sadauzīto krustu palieku un uzstādīts informatīvais stends.

Atjaunošanas un sakopšanas darbus Ikšķiles novada karavīru kapsētās organizē Kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža". Atjaunošanas darbus finansē Ikšķiles novada pašvaldība.

Kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža" vadītājs Kaspars Špēlis

 
 
 

Jaunākās foto galerijas