Vārda dienu svin: Gaisma, Auseklis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķiles vidusskolas audzēkņi tiekas ar prezidentu

  

14.novembrī, devos uz pieņemšanu pie Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa. Skolotāja oktobrī informēja klasi par konkursu „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”, un runas prezentācija bija mums pārbaudes darbs mācību priekšmetā „Prezentācijas prasme”.

Uzrakstīju savu uzrunu, un klasē kopā ar skolotāju un klasesbiedriem tika nolemts, ka mana runa tiks sūtīta uz Valsts prezidenta kanceleju. Biju patiešām priecīga, ka mani izvirzīja no klases uz Latvijas mēroga konkursu.

Tad es saņēmu e-pastu, ka esmu aicināta 14.novembrī uz Rīgas pili pie Latvijas Valsts prezidenta uz konkursa laureātu apbalvošanas pasākumu. Arī uz mūsu skolu bija atsūtīta vēstule, kurā atradās ielūgumi uz pasākumu Rīgas pilī. Bija patīkami saņemt no Valsts prezidenta tik personīgu ielūgumu.

Otrdien devāmies uz Rīgas pili. Es pirmo reizi biju Rīgas pilī. Ienākot pilī, sajūtas bija ļoti satriecošas, viss ļoti skaists un grezns. Tālāk devāmies uz kontroli, lai pārbaudītu, vai neienesam ko neatļautu. Gājām augšā uz Rīgas pils svētku zāli, kur notika svinīgā ceremonija, šajā ceremonijā apbalvoja konkursa desmit labāko darbu autorus. Es diemžēl nebiju šajā desmitniekā, bet es tāpat lepojos ar sevi, ka tiku tik tālu. Šajā konkursā tika iesūtīti ap trīssimt darbu, un tikai labāko darbu autori tika aicināti uz Rīgas pili.

Pēc ceremonijas devāmies ekskursijā pa pili. Pēc pils apskates devāmies atpakaļ uz svētku zāli, kur notika konference „Latvijas Valsts prezidenta institūcijai - 95”. Runāja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, bijušie prezidenti Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe Freiberga un Andris Bērziņš. Pēc tam savu viedokli izteica un vairāk par institūciju pastāstīja Latvijas augstskolu rektori.

Man bija liels prieks piedalīties šajā pasākumā, es ieguvu jaunu pieredzi, un tagad man ir, uz ko tiekties nākamgad. „Lai augtu liels ir jākļūst mazam,” šī bija mana pirmā tik nopietna pieredze. Nākamgad centīšos sasniegt vēl augstākus rezultātus.

Nikoleta Anna Rudovska 10. kl.

***

Jau kopš bērnības dziļi sirdī turu domu, ka kādreiz būšu Valsts prezidente. Mans vectēvs mēdza man to teikt.  Man šī doma ļoti patika un, jāatzīst, patīk vēl šodien, tāpēc piedalīšanos konkursā “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā” uztvēru kā lielu pagodinājumu. Es uzrakstīju runu no sirds un ar izdomu.

Kad biju to pabeigusi, jutos īpaši. Pašai šķita, ka tā ir izdevusies neiedomājami laba un veiksmīga! Mana runa tika nosūtīta uz Valsts prezidenta kanceleju izvērtēšanai. Man savs darbs ļoti patika, un es klusi cerēju, ka mana eseja varētu tikt izvēlēta kā viena no labākajām. Taču neslēpšu, ka īstas pārliecības par to man nebija.

Tā bija parasta diena skolā, bet vienā mirklī viss mainījās. Klases audzinātāja iedeva man vēstuli, aploksne bija liela, un es biju neizpratnē, līdz ieraudzīju zīmogus un vēstules nosūtītāju. Valsts prezidenta kanceleja! Tajā mirklī patiesi salecās sirds un es vēstuli, ne mirkli nevilcinoties, vēru vaļā! Izņēmu mazāku aploksni, atvēru to un ieraudzīju pašu galveno. Ar skaistiem burtiem rakstīts, ka mani ielūdz un svinīgu konkursa laureātu apbalvošanu. Es nespēju tam noticēt. Svarīgo ziņu nosūtīju vecākiem, viņu prieku un lepnumu neaprakstīt! Tad sekoja gatavošanās un lielās dienas gaidīšana.

14.novembris, diena, kad es satiku Latvijas prezidentu! Jau no rīta jutu, cik šī diena būs īpaša. Uz svinīgo ceremoniju devos ar tēti, ar manu stipro plecu un atbalstu! Nonācām prezidenta pilī, un es vēl tā īsti nebiju aptvērusi, kas notiks un ka es satikšu pašu Latvijas prezidentu!

Pasākums sākās, Rīgas pils svētku zālē ienāca prezidents Raimonds Vējonis. Mani ļoti aizrāva viņa teiktā runa, un, neapšaubāmi, tā mani arī iedvesmoja! Mana runa gan nebija 10 pašu izcilāko vidū, taču man ir liels gods, ka runa, lai arī ne pati labākā, tika novērtēta un atzīta par vienu no tādām! Kad prezidents apsveica laureātus, es nedomājot steidzos lūgt kopīgu fotogrāfiju! Abi ar tēti nostājāmies blakus R.Vējoņa kungam, un tas bija vēsturisks un ļoti nozīmīgs brīdis manā dzīvē, jo mans sapnis taču arī ir kļūt par prezidenti! Iespējams, nākotnes prezidente stāvēja blakus tagadējam prezidentam. Es jutos ļoti pagodināta un lepna par sevi! Lepna par to, ka es uzdrīkstējos, ka atklāju savas domas un uzrakstīju runu un ka es nebaidījos būt pati, rakstot eseju, rakstīju, kā es jūtos un domāju!

Pēc ceremonijas mums bija iespēja izstaigāt Rīgas pili. Šī ekskursija man bija ļoti īpaša, jo es zinu, ka kurš katrs nemaz Rīgas pilī nevar tikt! Katra telpa bija tik skaista un ar savu domu, katrā no tām būtu jāpavada ilgāks laiks, lai aptvertu šo skaistumu un vēsturisko nozīmi. Man bija liels pagodinājums atrasties Rīgas pilī!

Pēc ekskursijas bijām aicināti uz konferenci “Latvijas Valsts prezidenta institūcijai - 95”, kuras laikā ne tikai iepazināmies ar prezidenta institūcijas vēsturi, bet, pats galvenais, atradāmies vienā telpā ar četriem Latvijas prezidentiem. Katra prezidenta runa mani ļoti iedvesmoja un lika aizdomāties par to, ko es varu darīt, lai padarītu savu valsti labāku, ne tikai gausties par to, cik viss slikti. Atmiņā palika Vairas Vīķes Freibergas teiktais, ka, ja kāds saka, ka kaut kas valstī nav labi un tas ir jāuzlabo, tad šim cilvēkam ir jāatloka piedurknes un jāķeras pie darba! Visas prezidentu uzrunas mani ļoti iedvesmoja, un konferences laikā es pilnībā izpratu prezidenta institūcijas vēsturi, kas man ir ļoti vērtīgs ieguvums.

Iegūtās emocijas un iespaidus tik viegli nevar aprakstīt, jo vēl aizvien jūtos ļoti pagodināta un lepna! Esmu pateicīga, ka mums, jauniešiem, ir šāda iespēja dota, un es dzīvošu tālāk ar domu- Es kādreiz būšu Valsts prezidente!

Amanda Dana Stugle 10.klase