Vārda dienu svin: Valdis, Voldemārs, Valdemārs

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Lietuvietis Domas Manikas uzvar Latvijā visgrūtāko kalnu riteņbraukšanas sacensību noslēdzošo posmu

24. septembrī Ikšķiles novada dabas parkā “Zilie kalni” norisinājās olimpiskā velokrosa sacensību (XCO) “Gruzis acī” noslēdzošais trešais posms, kurā elites grupā uzvaru guva lietuvietis Domas Manikas. Šīs sacensības riteņbraucēju vidū tiek atzītas kā vienas no grūtākajām kalnu riteņbraukšanas sacensībām Latvijā.

Lieliskie laika apstākļi lutināja braucējus vienās no šis sezonas noslēdzošajām kalnu divriteņu sacensībām. Trase, pateicoties saulainajām siltajām laikam, bija ļoti sausa, kas padarīja to ļoti dinamisku un ātri braucamu. Ikšķiles posmā bija daudz jaunu braucēju, jo “Zilo kalnu” XCO trase bija ideāla, lai izmēģinātu savus spēkus šajā kalnu riteņbraukšanas disciplīnā - trase sastāvēja no daudziem salīdzinoši īsiem un ne pārāk stāviem kāpumiem, kuriem seko dažādas grūtības pakāpes šķēršļi, kuros izaicinājumu varēja atrast gan iesācēji, gan arī pieredzējuši sportisti.

Sacensību viena apļa garums bija 5.1 km un katrā aplī braucējiem bija jāpievar 130 vertikālie kāpuma metri. Sacensībās visvairāk - 6 apļus - bija nepieciešams veikt vīru Elites grupas dalībniekiem.

Elites vīru grupā ritēja spraiga cīņa, kurā pirmo trīs vietu braucēji visus 6 apļus brauca plecu pie pleca atpaliekot viens no otra par dažām sekundēm, tomēr noslēdzošajā aplī uzvarēja Domas Manikas no Lietuvas, kurš spēja atrauties par 48 sekundēm no otrās vietas ieguvēja Kārļa Baltača no komandas PATRIA-BOTTECCHIA. Trešajā vietā palika Konstantīns Smotrovs (Ebike Machine).

Ikšķiles posmā bija līdz šim lielākais braucēju skaits jauniešu grupās, kas priecē un vieš cerības, ka nākotnē Latvija spēs kvalificēties Olimpiskajās spēlēs kalnu riteņbraukšanas disciplīnā.

Zēnu jauniešu 15 grupas pirmās vietas ieguvējs bija Ronalds Blumbergs, kuram otrajā vietā piekāpās viņa brālis Oskars Blumbergs – abi no komandas KS Sporta klubs. Trešajā vietā ierindojās Kārlis Ancāns.

Savukārt meiteņu grupā jaunietes 15 uzvaru guva Evelīna Ermane-Marčenko (Motosports Racing Team) apsteidzot otrās un trešās vietas ieguvējas Elēnu Selgu (Hawaii Express) un Līnu Ancāni.

Grupas Jaunieši 17 uzvarētājs Mārtiņš Romanovskis no KS sporta kluba apsteidza Bruno Noreiko (NN sporta klubs) un Arti Neļķi (MTB Grkalne). Jaunieši 19 grupā par uzvarētāju kļuva Artūrs Krasts (NN sporta klubs), otrajā vietā piekāpās Andris Romanovskis (KS sporta klubs) un trešajā vietā lietuvietis Ignas Ambrazas (S-Sportas).

Spraiga cīņa izvērtās arī grupā Lielpratēji, kur otrās vietas ieguvējs Sandijs Kļaviņš (Sportland Bottecchia) atpalika vien 6 sekundes no pirmās vietas ieguvēja Naura Selgas (Hawaii Express). Trešajā vietā ierindojās Edgars Melnalksnis.

Meistaru grupā par stabilu līderi kļuva Atis Paksis (Hawaii Express) apsteidzot savus otrās un trešās vietas konkurentus – Edgaru Kalniņu (KS Sporta klubs) un Aivi Zetmani (PATRIA-BOTTECCHIA) - par vairāk kā 5 minūtēm.

Par pirmās vietas ieguvēju senioru grupā, rādot lielisku piemēru saviem audzēkņiem, kļuva KS sporta kluba vadītājs un treneris Kārlis Smilktens. Otrajā vietā piekāpās Armands Berķis (Mammadaba) un trešajā Andris Rubulis.

Ar detalizētiem posma rezultātiem ikviens var iepazīties sacensību mājas lapā – www.xco.lv.