Vārda dienu svin: Lida, Lidija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Atklāta izstāde “Tavu silto acu gaismā”

Izstāde 14 Izstāde 12

3.decembrī Ikšķiles ev. lut. Svētā Meinarda baznīcā biedrība “Rasas krāsas” atklāja daudzkrāsainu radošo darbu izstādi.

Izstādes atklāšanā klātesošos uzrunāja biedrības “Rasas krāsas” vadītāja Lauma Palmbaha. Viņa sacīja, ka gluži kā pirms diviem tūkstošiem gadu Austrumu gudrie ieraudzīja zvaigzni un tai sekoja- tas bija gadiem ilgs ceļš, arī “Rasas krāsās” bērni iet garu ceļu, izmēģinot dažādas radošas nodarbes. Viņi strādāja mālā, ar filcu, tekstilmateriāliem, ar stiklu, zīmēja dažādus uzdevumus, modes mākslā  veica sava tēla izstrādi. Mēs esam iedevuši radošo impulsu, lai viņi meklētu tālāk savu personīgo zvaigzni, kurai sekot.”

Tā kā kopš 2011.gada biedrību “Rasas krāsas” atbalsta Ikšķiles novada pašvaldība, izstādes atklāšanā piedalījās arī Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa:  “Es vēlos sveikt ar  klusā laika sākšanos, ar pirmo Adventi. Man liekas, ka šis laiks pirms Ziemassvētkiem ir miera izlīguma laiks. Izlīguma laiks nevis ar citiem, bet pašam ar sevi - kā esi šogad dzīvojis, kā to pavadījis, kādas bijušas vērtības. Vēlos pateikt lielu paldies vecākiem. Paskatoties šos darbus, skaidrs, ka jūs investējat nākotnē, savos bērnos, jo jebkura radoša izpausme ir ļoti vajadzīga bērnam.”

 Kā atklāja Palmbahas kundze, izstādē apskatāmi ne tikai rudenī tapušie darbi, bet arī projekta “Rainis un putni”  darinājumi, kuri bija aizceļojuši uz izstādi Raiņa dzimtajās mājās Tadenavā, bet pēc trīs mēnešu prombūtnes atgriezušies mājās, sniedzot iespēju tos iepazīt arī ikšķiliešiem. Savukārt sadarbībā ar publisko un privāto partnerattiecību biedrību „Zied zeme” tapis 2018.gada kalendāra vizuālais noformējums. “Ar lielu iedvesmu bērni zīmēja savus suņukus. Mēs studējām no dabas, no daudzveidīgiem materiāliem, kas tapa ļoti dažāda rakstura, stila zīmējumos. Konkursa rezultātā “Zied zeme” izvēlējās divpadsmit darbus,” atklāja “Rasas krāsu” vadītāja.

Izstādē apskatāmo darbu vadītāji- mākslas programmu pedagogi: Lauma Palmbaha, Žanete Žvīgure, Līva Kaprāle, Ināra Terbete, Renāte Kurmeļjeva, Dionisijs Miončinskis.

Izstāde 3 Izstāde 13

Izstāde 11 Izstāde 10

Izstāde 1 Izstāde 2

Izstāde 9 Izstāde 6

Izstāde 8 Izstāde 7

Izstāde 4 Izstāde 5

 

 
 
 

Jaunākās foto galerijas