Vārda dienu svin: Gaisma, Auseklis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķiles novadā vērienīgi nosvinēta Latvijas dzimšanas diena (video)

J.Galējs 18.11 23  J.Galējs 18.11 12

Ikšķiles novadā ar plašu pasākumu programmu - koncertiem, izstādēm un svētku uguņošanu tika atzīmēta Latvijas Neatkarības proklamēšanas 99.gadadiena.

 

 

18.novembrī Tīnūžu tautas namā novada ļaudis pulcējās svinīgajā pasākumā “Laimīgs tas, kas laimīgs savās mājās”. Pasākuma ieskaņā domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš sveica sava novada iedzīvotājus svētkos: "Latvijas valsts šodien svin savu 99 dzimšanas dienu. Kā vēsture stāsta, pulksten četros pēcpusdienā tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī tika pasludināta mūsu mīļā Latvija [..] Šajā svētku reizē  vēlos pajautāt, ar ko Ikšķiles novads ir īpašs? Manā skatījumā Ikšķiles novads ir nozīmīgs ar vēsturi un cilvēkiem. Cilvēki ir mūsu vērtība, bez vēstures nebūtu Ikšķiles.[..] Novēlu, lai mums, mūsu Latvijai  saulīte staigā līdzi un gaisma ir gan mūsu dvēselēs, gan mūsu darbos!"

J.Galējs 18.11 13 J.Galējs 18.11 18

Latvijas dzimšanas dienas svinību ietvaros Ikšķiles novada pašvaldība teica paldies tiem cilvēkiem, kas daudz laba darījuši savai pilsētai, novadam un Latvijai. Jau sesto gadu pašvaldība pasniedza apbalvojumus “Goda novadnieks” un “Ikšķiles novada Gada cilvēks”.

Balvu “Goda novadnieks” saņēma Ikšķiles Kultūras biedrības valdes priekšsēdētāja Lelde Sāmīte. Tituls piešķirts par radošu un nesavtīgu sabiedrisko darbību, vadot Ikšķiles Kultūras biedrību, un nozīmīgu personisko ieguldījumu novada kultūras dzīves veidošanā.  Par Leldi Sāmīti iesnieguma vēstulē teikts: “No 2009.gada viņa vada Ikšķiles Kultūras biedrību, ir valdes priekšsēdētāja. Vēsturiskā griezumā- Lelde daudz darba iegulda Ikšķiles tradīciju apzināšanā, pilnveidošanā un saglabāšanā. Savāktas fotogrāfijas, apkopoti stāsti un notikumi. No 2010.gada Lelde organizē Daugavas svētkus, kuriem sāk gatavoties jau nākamajā dienā pēc iepriekšējām svinībām. Ieguldītais sirdsdarbs nav mērāms ne stundās, ne naudas izteiksmē. Lai svētki būtu pēc iespējas krāšņāki, Lelde iegulda arī personiskos līdzekļus. Šogad Daugavas svētki bija visīpašākie, ar profesionālu mākslinieku dalību, ar krāšņu koncertu un gājienu! Amatiermākslas kolektīvu dalībnieku prieks un skatītāju atzinība ir lielākais gandarījums par paveikto." Lelde Sāmīte ir četrpadsmitā  titula "Goda novadnieks" saņēmēja mūsu novadā.

J.Galējs 18.11 19 J.Galējs 18.11 20

Ikšķiles novada Gada cilvēks 2017” - ilggadējais Latvijas izlases vārtsargs hokejā Edgars Masaļskis. Tituls piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu aktīva dzīvesveida popularizēšanā un pozitīva Ikšķiles novada tēla veidošanā. Edgars Masaļskis ir cilvēks, kurš iedvesmo. Sportists, kā savas pilsētas- Ikšķiles patriots, daudz darījis, lai popularizētu aktīvu dzīvesveidu savā novadā. Dažādos pasākumos un sporta nometnēs, tiekoties ar Ikšķiles novada bērniem un jauniešiem, Masaļska kungam vienmēr ir bijusi laba komunikācija. Ar savu pozitīvo piemēru viņš kļuvis par  paraugu un elku jaunajai paaudzei,  pierādot, ka ar stipru gribasspēku un motivāciju var sasniegt augstas virsotnes un izcīnīt uzvaras. Edgars Masaļskis iegājis Latvijas izlases vēsturē kā vārtsargs, kurš piedalījies 15 pasaules čempionātos. Mūsu novada ļaudis lepojas par leģendārā  hokejista augstajiem sasniegumiem sportā." Edgars Masaļskis ir trīspadsmitais titula "Ikšķiles novada Gada cilvēks" saņēmējs. "Es lepojos ar to, ka esmu un saucu sevi par ikšķilieti!" balvu saņemot, atklāja Masaļska kungs.

J.Galējs 18.11 21 J.Galējs 18.11 22

Ikšķiles novadā dzīvo un strādā daudzi aktīvi uzņēmēji, kas sekmē uzņēmējdarbības attīstību. 30.jūlijā  pirmo reizi Ikšķilē norisinājās “Daugavas Prospekta Ielas svētki- gadatirgus”, kurā piedalījās vietējie uzņēmēji, amatnieki, tirgotāji un ražotāji.  Pasākumā bija iespējams apmeklēt gadatirgu, izbaudīt dažādas degustācijas, piedalīties radošajās darbnīcās, piepūšamās atrakcijās,  apskatīt trušu māju un ieklausīties "Teikas" muzikantos. Svētku idejas autors bija SIA “Egliss”, kas 2016.gada nogalē Ikšķilē, Daugavas prospektā atvēra vietējo mājražotāju veikaliņu “Labumu bode”. Ikšķiles novada pašvaldība pateicās SIA “Egliss” par aktīvu līdzdalību uzņēmējdarbības vides attīstībā un Ikšķiles novada uzņēmēju atpazīstamības veicināšanā.

J.Galējs 18.11 24 J.Galējs 18.11 25

Muzikālus priekšnesumus sniedza Ikšķiles novada amatiermākslas kolektīvi. Svētku koncertā uzstājās: bērnu deju kolektīvs “Upīte” (vadītājs Didzis Apsītis), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Upe” (vadītājs Didzis Apsītis), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Godi” (vadītājs Gatis  Neimanis), jauniešu deju kolektīvs “Spole” (vadītāja Gundega Spūle), jauniešu koris “Soare” (vadītājs Kristofers Volšs Sinka), meiteņu vokālais ansamblis “Vivo” (vadītāja Dace Babāne), jauktais koris “Ikšķile” (vadītājs Česlavs Batņa), jauktais vokālais ansamblis “Gaudium” (vadītāja Inguna Rijniece), sieviešu vokālais ansamblis “Nona” (vadītājs Juris Kļaviņš), folkloras draugu kopa “Saules meitas” (vadītāja Līga Dziedātāja). Paldies amatiermākslas kolektīviem un viņu vadītājiem par daudzkrāsaino koncertu! Pēc pasākuma Tīnūžu tautas namā notika balle ar grupu “Green light”.

J.Galējs 18.11 1 J.Galējs 18.11 2

J.Galējs 18.11 3 J.Galējs 18.11 27

J.Galējs 18.11 5 J.Galējs 18.11 6

J.Galējs 18.11 17 J.Galējs 18.11 14

J.Galējs 18.11 16 J.Galējs 18.11 4

 Savukārt Ikšķilē valsts dzimšanas dienas svinību dienas rītā pilsētas ielās notika “Karogu skrējiens”.

http://ikskile.lv/index.php/80-joomla/sports/6239-ikskile-noticis-karogu-skrejiens-video

Karogu skrējiens 2 Karogu skrējiens 1

Vakarpusē Ikšķiles tautas namā tika demonstrēta Askolda Saulīša dokumentālā filma “Astoņas zvaigznes”, kurā stāstīts par latviešu strēlnieku brīvprātīgajiem bataljoniem, to izveidošanos un cīņām Pirmā pasaules kara laikā, latviešu strēlniekiem Krievijas pilsoņu karā, par Latvijas valsts pirmsākumiem un Latgales atbrīvošanas cīņām. Pēc filmas noskatīšanās laukumā pie Ikšķiles tautas nama svētku uzrunu teica domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Pasākumā  iedzīvotāji tika aicināti vienoties kopīgā Latvijas valsts himnas „Dievs, svētī Latviju!” dziedāšanā un krāšņas uguņošanas vērošanā.

J.Galējs 18.11 7 J.Galējs 18.11 9

 J.Galējs 18.11 8 J.Galējs 18.11 11

 
 
 

Jaunākās foto galerijas