Vārda dienu svin: Austris

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Pēc gada Pēc mēneša Pēc nedēļas Šodiena Meklēt Pāriet uz mēnesi
Otrais Operetes festivāls
No Piektdiena 14 Jūlijs 2017 -  18:00
Uz Sestdiena 15 Jūlijs 2017 - 13:00

operete 424x600

14.un 15. jūlijā Ikšķilē Latvijas Operetes fonds un režisors Valdis Lūriņš pārsteigs gan mazos, gan lielos skatītājus ar krāšņām koncertprogrammām Operetes festivālā. Klausītājus priecēs Austrijas džeza grupa Eddie Luis und die Gnadenlosen, mākslinieki no astoņām valstīm un Latvijā iemīļotie solisti – Sonora Vaice, Dainis Skutelis, Marlēna Keine, Nauris Indzeris un citi. Mazie skatītāji dosies aizraujošā muzikālā ceļojumā – pirmizrādē Karlsons. Festivāla kulminācijā skanēs GALĀ koncerts un romantisks Valšu vakars atjaunotajā Ikšķiles brīvdabas estrādē.

„Īpašā mūzikas valoda, saikne ar tautas dzīvi un laikmetu padara opereti par demokrātisku žanru. Priecājamies, ka operetes atdzimšana mūsdienās saistās ar Ikšķili, kur atjaunotajā brīvdabas estrādē šogad jau otro reizi norisināsies Operetes Festivāls. Lielais skatītāju skaits 2015.gadā apliecināja, ka operete ar savu mūzikas gaišo spēku un stāsta vitalitāti spēj bagātināt tautas asinsriti. Sniegdama pajumti, šim festivālam Ikšķile vienlaikus dod jaunu pienesumu visas Latvijas kultūrā,” saka Nora Ikstena, rakstniece, ikšķilniece, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece.

Operetes festivālu uzsāks labdarības koncerts Dvēseles stīgas 14.jūlijā plkst. 18 Ikšķiles ev. lut. baznīcā, (Kalēju ielā 1). Muzicēs iemīļotais soprāns Sonora Vaice, mecosoprāns Sabīne Krilova, tenors Emīls Klaužs un pianiste Agija Ozoliņa-Kozlovska. Ikšķiles mūzikas un mākslas skolas skolniece saņems Latvijas operetes fonda, Ogres un Rīgas Dzintara rotari klubu sarūpētu dāvanu – vijoli. Būs iespēja atbalstīt operetes atgriešanos Latvijā un ziedot Operetes teātra atdzimšanai. Programmā Em. Dārziņa, J. Mediņa, M. Gļinkas, P. Čaikovska, N. Rubinšteina, R. Danielpūra u.c. latviešu, krievu un amerikāņu komponistu dvēseliska mūzika.

14.jūlijā plkst.20 Ikšķiles tautas namā, būs iespēja dzirdēt Austrijā populāru un iemīļotu džeza grupu Eddie Luis und die Gnadenlosen, kas apvieno māksliniekus no piecām valstīm un kopā ar mecosoprānu Helēnu Sorokinu sniegs klausītājiem neaizmirstamu muzikālu piedzīvojumu programmā Zāra Leandere – Madame Scandaleuse. Atzīmējot Zāras Leanderes 110.jubileju, koncertprogrammā klausītājiem būs iespēja atgriezties pagājušā gadsimta 20. un 30. gados un iepazīt Zāras Leanderes, kas bija viena no 20. gadsimta skandalozākajām, mīlētākajām un reizē kritizētākajām dīvām, piedzīvojumiem bagāto radošo un slavas apvīto dzīvi. Cita starpā tiks atskaņota, piemēram, pilnībā pārveidota Franča Lehāra operetes Jautrā atraitne ārkārtīgi populārais duets Lūpas klusē (Lippen schweigen), Oskara Štrausa Warum soll eine Frau Kein Verhältnis haben un citas savulaik Latvijā itin labi pazīstamas dziesmas.

Helēna Sorokina, programmas idejas autore saka: “Operete ir ļoti nozīmīgs žanrs Austrijā, kas ietekmējis visas Eiropas un pasaules mūzikas attīstību 19. un 20. gadsimtā. Esmu pārliecināta, ka arī Latvijā ir jāatjauno operetes tradīcija, tādēļ Operetes festivāls ir patiesi apsveicams notikums Latvijas mūzikas dzīvē.”

Sarunu vakarus 14.jūlijā plkst. 19 Ikšķiles tautas namā un 15.jūlijā plkst. 16 Ikšķiles novada pašvaldības zālē vadīs profesors Jānis Siliņš, un tajos atcerēsimies nozīmīgu personību – Harija Misiņa un Kārļa Pamšes jubilejas.

15.jūlijā plkst. 13.00 pēc renovācijas atvērtajā Tinūžu tautas namā bērni aizrautīgi dosies muzikālā piedzīvojumu spēlē Karlsons pirmizrādē, Valda Lūriņa režijā. Gaidīsim bērnus ierodamies jau no plkst. 12.00, kur tos gaidīs daudzveidīgas radošas aktivitātes ar klauniem, spēlēm, pārsteigumiem, būs arī Karlsona fotostūrītis.

Režisors Valdis Lūriņš: “Karlsons – atraktīva, asprātīga luga par bērnības un pieaugušo krāsaino fantāzijas pasauli ar noslēpumu. Daudzi ir mēģinājuši minēt Karlsona mīklu – kas viņš īstenībā ir – Brālīša fantāzija vai reāla būtne? Šīs iestudējums ir labs izaicinājums jaunajiem operetes solistiem-aktieriem. Kā, savulaik, formulējis Ērihs Kestners – īsta pasaku grāmata ir domāta bērniem no astoņiem līdz astoņdesmit gadiem. Pie šīs domas mēs pieturēsimies.”

Izrāde veidota pēc Astrīdas Lindgrēnes un Ārnes Oita mūzikla motīviem. Galvenajās lomās: Karlsons – jaunais, talantīgais aktieris Agris Krapivņickis, Brālītis – operetes cienītājiem jau labi pazīstamā Valērija Koļago, piedalīsies Latvijas Operetes fonda jaunie solisti Laura Purena, Sabīne Krilova, Laima Krīgere un citi, kā arī Madara Kalniņa džeza grupa. Horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, scenogrāfs – Oskars Dreģis, kostīmu māksliniece – Juta Ķimmenīte, aranžiju autors – Madars Kalniņš.

15.jūlijā plkst. 20.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē notiks festivāla krāšņākais notikums – GALĀ koncerts ar izciliem ārzemju viesiem – soprānu Annu Hočai un tenoru Emīlu Lavecki no Polijas un Antu Jankovsku no Itālijas, un iemīļotiem Latvijas māksliniekiem – Sonoru Vaici, Daini Skuteli, Nauri Indzeri, Marlēnu Keini, Emīlu Kivlenieku, Lauru Purenu u.c. un dejotājiem. Tam sekos Valšu vakars, kurā ikviens aicināts ļauties Johana Štrausa valšu deju tūrei stundas garumā Operetes orķestra pavadījumā.

"Klausītājus iepriecināsim ar populārākajām lappusēm no slavenākās un Latvijā tik ilgi gaidītās Imres Kalmana operetes Silva, kā arī Eiropā ļoti pazīstamiem operešu mūzikas fragmentiem, kuri Latvijā līdz šim ir atskaņoti nepelnīti maz," par gaidāmo repertuāru Operetes festivāla GALĀ koncertā stāsta festivāla muzikālais vadītājs un diriģents Guntars Bernāts.

Operetes festivālu rīko Latvijas Operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi. Festivāla režisors Valdis Lūriņš, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Oskars Dreģis un kostīmu māksliniece Juta Ķimenīte, mākslinieciskā vadītāja un producente Agija Ozoliņa-Kozlovska. Festivālu atbalsta VKKF un SIA BOSCH Latvia.

Latvijas Operetes fonds apvienojot mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Latvijā profesionālu Operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu, orķestri un telpām.

Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv un Ikšķilē, kafejnīcā "Rūberts", Daugavas prospektā 67, tālr.: 29 150 809. Biļešu cenas no 1 līdz 25 EUR. Pērkot biļetes “Biļešu Paradīze”, kasēs atlaides grupām un daudzbērnu ģimenēm, reģistrējot un uzrādot "3+ ģimenes karti".

Tālruņi informācijai: (+371) 25 123 145 vai (+371) 29 231 470, kā arī www.operetesfonds.lv, www.facebook.com/LatvijasOperetesFonds, www.draugiem.lv/LatvijasOperetesFonds

Informāciju sagatavoja:

Diāna Ponaskova

Latvijas Operetes fonda sabiedrisko attiecību vadītāja

 
 

Kultūras aktualitātes