Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Pēc gada Pēc mēneša Pēc nedēļas Šodiena Meklēt Pāriet uz mēnesi
Varis Lamsters. Personālizstāde “Cita realitāte. Remix”
Piektdiena 31 Marts 2017, 17:00

 

Izstādes pamatā ir Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas mākslas pedagoga, ilustratora un gleznotāja Vara Lamstera pirmā personālizstāde galerijā “Bastejs” Induļa Zariņa glezniecības balvas ietvaros (veicināšanas balva-personālizstāde galerijā “Bastejs”).


Toreiz izstādes nosaukums bija “Cita realitāte” un šoreiz, gandrīz pēc 20 gadiem, mākslinieks skatītājiem vēlas atklāt vecos darbus un to transformācijas šodien. Tādēļ izstādes nosaukums arī ir “Cita realitāte. Remix”.

Pats mākslinieks atklāj: “Transformētajos, remiksētajos darbos vēlējos attēlot gleznu kā objektu, daudzdimensionālu, kā iespējams tas izskatītos citā telpā, visumā ar citu uzbūvi, citās dimensijās. Pieņemu, ka to visu varētu saukt par zinātnisko fantastiku, bet varbūt par realitāti? Tikai mums nezināmu un nepieejamu, neredzamu. Ar saviem darbiem skatītājā vēlos radīt īpašu, sirreālu nekad nepiedzīvotu noskaņu, to pats dēvējot par „citu realitāti”. Glezniecībā mani interesē lielas, skaidras formas, vienkāršas, stabilas kompozīcijas. Manas glezniecības definīcija skanētu tā: divu krāsu attiecības, kuras kontrolē trešā. Īstenībā tēliem un formām ir pakārtota nozīme - galvenais krāsas un to attiecības. Cenšos ar nelielu krāsas intensitāti radīt gleznā krāsainības efektu. Otrs, ko vēlos panākt ar glezniecības starpniecību – līdz skatītājam novest šo sirreālo noskaņu, kas ar neuzkrītošām, it kā pakārtotām, detaļām atklāj psiholoģiski smalkus zemtekstus. Mans moto: lakonisms un skaidrība.”

Uz tikšanos Tīnūžu tautas namā 31.martā plkst.17.00 uz sarunu ar mākslinieku un CITU REMIX REALITĀTI.

Izstāde apskatāma no 31.marta līdz 21.maijam Tīnūžu Tautas namā.

 

Atrašanās vieta Tīnūžu Tautas namā
 
 

Kultūras aktualitātes

Jaunākās foto galerijas