Vārda dienu svin: Austris

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Pēc gada Pēc mēneša Pēc nedēļas Šodiena Meklēt Pāriet uz mēnesi
Iedvesmas pasākums „Skatuve ikvienam”
Sestdiena 25 Februāris 2017, 12:00

Ikšķiles novada pašvaldībai atbalstot četru aktīvu sociālā projekta GO Beyond jauniešu iniciatīvu, š.g. 25.februārī, plkst. 12:00 Ikšķiles vidusskolas telpās notiks festivāls “Skatuve ikvienam”.

Iniciatīvas mērķis ir sniegt iespēju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām saturīgi pavadīt laiku, gūt iedvesmu, socializēties un apliecināt sabiedrībai, ka viņi ir talantīga un nozīmīga tās daļa.

Pasākumā aicināti piedalīties dienas centri, biedrības, apvienības un pansionāti, kuros cilvēki ar invaliditāti darbojas dažādos mākslinieciskās pašdarbības virzienos – deja, dzeja, dziesma, teātris un mūzika.

Šāds festivāls Ikšķilē tiek organizēts pirmo reizi, un ir patiess prieks, ka savu dalību pasākumā ir apstiprinājušas deviņas organizācijas, kopskaitā vairāk kā 100 personas ar īpašām vajadzībām – dienas aprūpes centrs “Cerību tilts” (Rīga), dienas aprūpes centrs “Cerību ligzda” (Rīga), VSAC Vidzeme, pansionāts “Ropaži”, biedrība “Cerību spārni” (Sigulda), Gulbenes Invalīdu biedrība, VSAC Latgale, pansionāts “Litene”, Invalīdu brālība “Nema” (Dagda), apvienība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām “Impulss” (Viļņa, Lietuvas Republika) un mājinieki - pozitīvo cilvēku teātris “Ārpus robežām”.

Ir patīkami, ka mūsu uzaicinājumu piedalīties festivālā ir pieņēmis arī Ukrainas Nacionālā teātra savienības biedrs, režisors un pedagogs - Vitālijs Ļubota, lietuviešu komponiste un mūzikas terapeite - Snieguole Dikčiūte, „Dejo ar zvaigzni” finālists - Mārtiņš Oliņš, kā arī citas radošas personības, ar kurām dalībnieki varēs komunicēt, smelties prieku un gūt patīkamas emocijas visas dienas garumā.

Pasākuma ietvaros ir paredzēta arī darbošanās divās meistarklasēs:
- "Kustību un ķermeņa valodas komunikācija izmantojot teatrālās metodes", kuru vadīs mūsu kolēģis no Ukrainas - Vitālijs Ļubota.
- “Muzikāli – radošā darbnīca”, kuru vadīs Ikšķiles vidusskolas vokālās studijas vadītāja – Inguna Bērziņa.

Pasākumam būs lemts īstenoties pateicoties Ikšķiles novada pašvaldības, Ikšķiles vidusskolas un vairāku uzņēmēju sniegtajam atbalstam.

Gribas ticēt, ka Ikšķilē aizsāktais pasākums, kļūs par tradīciju un jau nākošajā gadā mēs atkal varēsim satikties, lai parādītu, ko jaunu gada laikā esam iemācījušies!

Festivālu “Skatuve ikvienam” laipni aicināts apmeklēt ikviens interesents!

Atrašanās vieta Ikšķiles vidusskolas telpās
 
 

Kultūras aktualitātes