Vārda dienu svin: Glorija, Banga

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Mākslas pedagogi prezentē Ikšķiles vārdu Grieķijā

 Izstāde Grieķijā_1

"Manas zemes krāsa aug visapkārt man. Šīs zemes dabas augu raksti un to krāsas ir daļa no katra, kas tajā mīt un es esmu daļa no tiem." – ar šiem vārdiem ir ierakstīts Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas mākslas pedagoģes un tekstilmākslinieces Ritas Ļegčiļinas- Brokas darbu vēstījums Eiropas izstādē “MY CITY: EUROPE” (Mana pilsēta: Eiropa), kas norisinās 2018.gada oktobrī – novembrī Grieķijā.

 Mākslinieces izvēlēto tekstilminiatūru grupa ir daļa no cikla "Lokālā krāsa". Tēmas pamatā ir fakts, ka augu un cita veida dabas krāsas tiešā veidā raksturo to izcelsmes vietu. Viens un tas pats krāsaugs dod atšķirīgus krāsu toņus atkarībā no augšanas vietas, zemes, klimatiskajiem apstākļiem, ūdens ar ko krāso, krāsotājas prasmēm un citiem faktoriem.  Līdz ar to dabiskajai krāsai ir tieša saikne ar vietas ģeogrāfisko būtību un ieguves veidu. Dabīgo krāsu īpatnais krāszieds ir arī pamatā vēsturiskajai Latvijas novadu krāsu paletei.

Šajā kontekstā, Grieķijā izstādītie darbi tiešā veidā reprezentē Ikšķili  un tā ir Eiropas pilsētas ļoti būtiska vizuāla sastāvdaļa.

Mēs lepojamies ar savām dabas bagātībām un tiem toņiem, kas priecē mūs ikdienā, dažādos gada laikos, palīdz caur mākslas žanriem un dažādām tehnikām aiznest vēstījumu plašajā pasaulē! Paldies mūsu māksliniekiem, kas spēj savienot pedagoga darbu ar mākslas profesionālo lauciņu!

Skolas direktore Valda Jermanova

R.L.Broka Local colour 

Izstāde Grieķijā

 
 
 

Būvvaldes aktualitātes