Vārda dienu svin: Austris

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķilē uzsākts sociālais eksperiments "Atkritumu šķirošanas paraugmāja" (video)

8.novembrī atkritumu apsaimniekotājs SIA "Clean R" sadarbībā ar INPSIA “Ikšķiles māja” daudzdzīvokļu namā Rīgas ielā 2, Ikšķilē uzsāka projektu "Atkritumu šķirošanas paraugmāja".  Pasākumā pulcējās Rīgas ielas 2 iedzīvotāji, SIA "Clean R", INPSIA "Ikšķiles māja" un pašvaldības pārstāvji, kā arī interesenti. Tā ieskaņā Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Saratovs teica: “Šodien mēs gribētu runāt tieši par atkritumu šķirošanu- ko tas dod katram no mums atsevišķi, ko tas dod Ikšķilei, un, ko tas dod pasaulei.” Viņš uzsvēra, ka statistika rāda, ka piecu cilvēku ģimenei, šķirojot atkritumus, izdevumi par atkritumu izvešanu samazinās apmēram par 30%.

“Kopā ar Ikšķiles novada pašvaldību esam vienojušies par tik pozitīvu pasākumu! Jūsu māja tika izvēlēta par paraugmāju, kas rādīs piemēru citiem novada iedzīvotājiem, “ uzrunājot Rīgas ielas 2 nama iedzīvotājus, atklāja SIA “Clean R” Atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītājs Valerijs Stankevičs. Paraugmājas projekta atklāšanas pasākuma laikā mājas iedzīvotāji tika iepazīstināti ar projektu, kā arī  katra dzīvokļa pārstāvis saņēma šķirošanai nepieciešamo piederumu komplektu.  Klātesošie tika aicināti iemēģināt roku pareizā šķirošanā, uzdot jautājumus šķirošanas ekspertiem.

Trīs mēnešus nama iedzīvotāji aktīvi piedalīsies šķiroto atkritumu vākšanā, tādējādi ne vien samazinot kopējo sadzīves atkritumu daudzumu, bet arī izmaksas, jo šķiroto atkritumu izvešana un nodošana otrreizējai pārstrādei ir bez maksas. Turklāt sadzīves atkritumos ir aptuveni 30-40% šķirojamo materiālu.
Atkritumu šķirošanas paraugmāja Ikšķilē ir trešais šāda veida sociālais eksperiments – pirmie bija Rīgā un Liepājā. Projekta noslēgumā "Clean R" paraugmājas iedzīvotājiem nodrošinās arī vērtīgu un noderīgu balvu, kas papildinās ēkas kopējo izskatu. Projekta mērķis ir iedzīvotāju izpratnes veicināšana par atkritumu šķirošanas nozīmīgumu, lai nodrošinātu savākto atkritumu ātrāku atgriešanos ekonomiskajā apritē un tiktu samazināts poligonos nododamo atkritumu apjoms.

Jau ziņots, ka  SIA "Clean R" un Ikšķiles novada pašvaldība pagājušā gada decembrī noslēdza sadarbības līgumu uz turpmākajiem septiņiem gadiem. Tā ietvaros ir paredzēti vairāki kopīgi projekti, kas vērsti uz nešķiroto sadzīves atkritumu īpatsvara samazināšanu.

 Sociālā eksperimenta atklāšana 1 Sociālā eksperimenta atklāšana 2

Sociālā eksperimenta atklāšana 3 Sociālā eksperimenta atklāšana 4

Sociālā eksperimenta atklāšana 5 Sociālā eksperimenta atklāšana 6

Sociālā eksperimenta atklāšana 7 Sociālā eksperimenta atklāšana 8