Vārda dienu svin: Otīlija, Iveta

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Daugavas lejteces tūrisma reģiona pašvaldību vadītāji tiekas gada kopsapulcē

2017. gada 22. novembrī notika Daugavas lejteces pašvaldības vadītāju un pārstāvju tikšanās, lai izvērtētu paveikto šajā gadā un nospraustu mērķus turpmākai sadarbībai.
Apkopojot statistiku par tūrisma objektu apmeklējumu Daugavas lejtecē, rezultāti ir tikai ar izaugsmi. Ja 2010. gadā Daugavas lejtecē viesojās gandrīz 188 000 tūristu, tad 2017. gadā šis rādītājs ir pieaudzis līdz 431 000. Jāsaka, ka arī tūrisma objektu skaits pa šiem gadiem ir būtiski pieaudzis. Katrā no pašvaldībām gandrīz katru gadu darbību uzsāk kāds jauns tūrisma vai apskates objkets.
Populārākie galamērķi Daugavas lejtecē jau vairākus gadus ir Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī un Riekstukalns Baldonē. Šogad populārāko tūrisma objektu galamērķu TOP 10 turpina – Dabas parks “Ogres Zilie kalni”, Salaspils memoriāls, Ikšķiles baznīcas drupas Sv.Meinarda salā, Daugmales multifunkcionālais centrs, Daugavas muzejs Doles salā, Špakovska parks Ogrē, Baldones “Waterjump”, Ogres vēstures un mākslas muzejs.

2016. un 2017. gadā organizējām akcijas “Apceļo Daugavas lejteci”, piedāvājot maršrutus, kas ļāva iepazīt sešu Pierīgas novadus vienā vai vairāku braucienu laikā. Nākamgad ceļotājiem piedāvāsim iespēju iepazīt mūsu reģionu aktīvākā veidā, pievienojot arī sacensības un uzvaras garu. 

2018. gads ir īpašs mūsu valstij un mums – iedzīvotājiem. Arī Daugavas lejteces novados Latvijas simtgades gadā būs plaša kultūras pasākumu programma, dažādi festivāli un gadatirgi. Februāra sākumā, izstādē “Balttour”, iepazīstināsim ar jaunajiem piedāvājumiem Daugavas lejtecē.

Katru gadu pašvaldību vadītāju kopsapulce notiek kādā no novadu tūrisma objektiem. Šogad viesus uzņēma uzņēmums Stopiņu novadā – SIA “Getliņi EKO”. Šis uzņēmums veiksmīgi darbojas ilgtspējīgā atkritumu apsaimniekošanā, ieviešot savā darbībā daudzas inovācijas un nemitīgi attīstoties. Tāpēc “Getliņi EKO” ir pazīstams ne tikai ar dzeltenajiem tomātiem, bet arī ar interesantajām ekskursijām, un ir viens no tūristu apmeklētākajiem objektiem Stopiņu novadā - apmeklētāju skaits vidēji ir no 5000 – 6000 gadā. Tikšanās noslēgumā arī kopsapulces dalībnieki devās ekskursijā uzņēmuma gida pavadībā. Uzzinājām, kā no atkritumiem rodas enerģija, un kā tā tiek izmantota elektrības un siltuma ražošanā. Klātienē apskatījām tomātu un gurķu stādījumus.

Kopsapulces dalībnieku secinājums ir vienbalsīgs – sadarbība ir attīstījusies sekmīgi un tā ir jāturpina. Uz tikšanos Daugavas lejtecē!

Sagatavoja:
Inese Skrastiņa
Stopiņu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 22112017 1 2 1440x1080

 
 
 

Aktualitātes

Bezmaksas apmeklējums bērnu izklaides centrā „Džungļu parks”

11-12-2017

Tuvojoties brīnumu apvītajiem un sirds siltuma pilnajiem Ziemassvētkie, bērnu izklaides centrs „Džungļu parks” 20. decembrī no pulksten 11.00-19.00 piedāvā bez maksas izrotaļāties un atpūsties maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērniem vecumā līdz 12 gadiem. Lai bez maksas apmeklētu „Džungļu parku”, jāuzrāda maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes statusa izziņa un jāapmeklē centrs pilngadīgas personas pavadībā, kas parakstās par drošības noteikumu ievērošanu un bērnu...

Lasīt vairāk

Teātra sporta turnīrs Iecavas vidusskolā

11-12-2017

  Kā ik gadu, Adventa laikā Iecavas vidusskolā tiek organizēts sadraudzības turnīrs, kurā neiztrūkstošas ir Ikšķiles vidusskolas komandas. Šogad jāuzteic jaunā maiņa – 5.a klases komanda, kuras dalībnieces, vēl būdamas ceturtklasnieces, sāka izmēģināt darboties improvizācijā, turklāt rezultāts izrādījās veiksmīgs. Šobrīd meitenes ir gatavas piedalīties arī nopietnākos turnīros. 

Lasīt vairāk

Zentu Mauriņu (1897 - 1978), rakstnieci, zinātnieci atceroties

11-12-2017

Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas abonementā var iepazīties ar grāmatu izstādi veltītu Zentas Mauriņas atcerei.

Lasīt vairāk

Aizvadīts jauniešu vokālā ansambļa "Vivo" un draugu koncerts

11-12-2017

  Svētdien Tīnūžu tautas namā noticis jauniešu vokālā ansambļa un draugu Adventa laika koncerts. Koncertā ansambļa "Vivo" sniegumu kuplināja koris "Stradiņi". Koncerta ievaddaļā "Vivo" izpildīja savas mīļākās dziesmas, kam sekoja Adventa laika skaņdarbi.      

Lasīt vairāk

Jauno pianistu pieredze starptautiskajos un Latvijas konkursos

11-12-2017

  Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Rimmas Pudānes jaunās pianistes Rūta Lejiņa (2.klase) un Lība Luīze Eltermane (5.klase) gada nogalē ir piedalījušās konkursos, un guvušas ļoti nozīmīgu un motivējošu konkursu pieredzi, stresa noturības pārbaudi un iespaidus.

Lasīt vairāk

Daugavas prospekta tirdziņš

10-12-2017

  10.decembrī Ikšķilē Ziemassvētku noskaņās notika Daugavas prospekta tirdziņš, kuru ar Ikšķiles novada pašvaldības atbalstu organizēja veikals “Labumu bode”. No pusdienas laika līdz pat vakaram Ikšķiles novada iedzīvotāji un viesi varēja nesteidzīgi izstaigāt tirdziņu, apmeklēt eglīšu rotājumu izgatavošanas radošo darbnīcu, kurā darbojās biedrība “Rasas krāsas”, kā arī naksnīgā atmosfērā noklausīties brīnišķīgu kamermūzikas koncertu “Nakts mūzika” ar Ievas Šablovskas (arfa), Sondras Lejmalnieces...

Lasīt vairāk

“Lai sveces iedegas...”

08-12-2017

Tīnūžu pamatskolā pirmdien, 4. decembrī, kopīgā pasākumā tika iedegta pirmā svecīte Adventes vainagā. Kā savā uzrunā minēja direktora vietniece Ineta Seile “Adventa laiks ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas tiek uzskatīts par pārdomu laiku, kad mūsu domām ir milzīgs spēks, un tas, ko mēs šajā laikā domāsim un vēlēsimies, vēlāk arī piepildīsies.” Ļoti patīkams viesis Tīnūžu pamatskolā bija Ikšķiles evaņģēliski luteriskās draudzes...

Lasīt vairāk

Bērnudārzam "Čiekuriņš"- Spāru svētki (video)

07-12-2017

Vēl pavisam nesen, šā gada 24.maijā, jaunās pirmsskolas izglītības iestādes “Čiekuriņš” pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.  7.decembrī bērnudārza būvei jau tika svinēti Spāru svētki.

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskola (reģ.nr. 4313900190) aicina pieteikties kandidātu matemātikas skolotāju vakancei

07-12-2017

Informācija par matemātikas skolotāja vakanci Darba līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku. Darba laiks: 18 stundas nedēļā (3 dienas) Darba alga: līdz 900.00 EUR par 1 likmi (30.stundas)   Būtiskākie darba pienākumi: Pildīt skolotāja pienākumus, vadot matemātikas stundas. Sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem. Veikt individuālo darbu ar skolēniem, lai izskaidrotu nesaprotamo mācību vielu, radītu viņos motivāciju mācīties un attīstītu sadarbības un komunikācijas prasmes. Izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem...

Lasīt vairāk