Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Saplāno brīvdienas Rīgas reģionā

5 brīvdienu ūdens dižvietas Rīgas reģionā vēstures un neskartas dabas cienītājiem.

Dabīgais minerālūdens “Mangaļi” kopā ar iedzīvotājiem ir izveidojis unikālu karti www.mangalidizvietas.lv ar stāstiem par labākajām Latvijas ūdens dižvietām. Tās ir vietas, kas vislabāk raksturo Latviju, vietas, ar kurām lepojamies, apvītas ar leģendām un stāstiem un iedvesmo iedzīvotājus vairāk novērtēt mūsu ūdeni. Vasaras ir laiks, kad ikviens ir mudināts doties baudīt Latvijas dabu, tāpēc esam atlasījuši interesantākos galamērķus, kas ir saistīti ar ezeriem, upēm, strautiem un avotiem  Rīgas reģionā:

Slokas ezers - putnu vērošana visa gada garumā

Slokas ezers ir sekls lagūntipas tipa ezers, kurš ietilpst Ķemeru nacionālā parka teritorijā. 2007. gadā ezera ZR krastā tika uzbūvēts skatu tornis, no kura paveras lielisks skats uz lielāko ezera daļu. Tornim ir 2 stāvi un jumts, kas nozīmē, ka putnu vērošana iespējama arī lietainos laika apstākļos. Ezers ir lieliski piemērots putnu vērošanai jebkurā gadalaikā, pat ziemā, jo uz ledus var sastapt šeit ziemojošos ūdensputnus. Vislabākais laiks ir pavasaris vai rudens, kad putnu migrācijas laikā šeit koncentrējas pat vairāki tūkstoši ūdensputnu, kurus iespējams vērot gan no izveidotā skatu torņa, gan dodoties pastaigā pa 3 km garo pastaigu taku, kas vienā virzienā taka iet gar ezera krastu, bet otrā virzienā – cauri mežam. Ejot pa pastaigu taku, varēsiet vērot, kā dažādi meža tipi nomaina viens otru.

Slokas ezers

Nāves sala - traģiskiem notikumiem un ļoti īpašu auru apveltīta vieta

Nāves sala ir aptuveni 2 kvadrātkilometrus liels lēzens paaugstinājums Daugavas kreisajā krastā. No rietumiem, ziemeļiem un austrumiem šo salu iekļauj Daugava, no dienvidiem – maza Daugavas pieteka. Pirmajā Pasaules karā, Krievijas armijai 1915.gada rudenī atkāpjoties no Kurzemes un Zemgales, dažas karaspēka daļas bija palikušas Daugavas kreisajā krastā un ierakušās minētās pietekas līnijā. Šos ierakumus izveidoja par stipru, lielam garnizonam piemērotu placdarmu, ko nosauca par Ikšķiles priekštilta nocietinājumu. Nāves salā un tās tuvumā notika sadursmes starp Latvijas Republikas armijas vienībām un bermontiešiem.

Latviešu strēlnieki šauro zemes strēli starp vācu ierakumiem un Daugavas krasta viļņiem nosauca par Nāves salu. Vēlāk ,1924.gada 27.jūlijā, Latvijas Republikas Valsts prezidents Jānis Čakste atklāja pieminekli Nāves salas aizstāvjiem. Tas bija Latvijā pirmais 1.Pasaules kara kauju un Brīvības cīņu atcerei veltītais piemineklis.

Uz šo salu var doties ar laivu, kur kopējais maršruta garums ir  ~10,5 km, maršruts pieveicams ~ 3 stundās braucot ļoti mierīgā ātrumā un pa ceļam piestājot interesantākajos pieturas punktos – Nāves salā, Senču svētkalniņā, Daugmales pilskalnā, līcī pie “Baltic banknote”, Rīgas HES aizsargvaļņa sākuma.

nāves sala

Cenas tīrelis – veselīga pastaiga vienā no krāšņākajiem Latvijas purviem

Purva laipas sākums ved cauri Cenas tīreļa gandrīz neskartajai ziemeļu daļai, iepazīstinot ar augstā purva bagātībām. Cenas tīrelis ir putniem īpaši nozīmīga teritorija, kas šo izcilās kvalitātes purvu izvēlas ligzdošanai un kā barošanās vietu. Ja būsi pietiekami vērīgs, pamanīsi, ka šeit aug arī tundras apstākļiem raksturīgais pundurbērzs, kas Latvija ir īpaši aizsargājama un reti sastopama suga. Takas vidusdaļā izbūvēts skatu tornis, kas ļauj no cita skatu punkta sev atklāt purva ainavu.

Šī galvaspilsētai ļoti tuvu esošā īpašā teritorija ir izcila vieta, kur izvēdināt galvu un kārtīgā pastaigā iepazīties ar vienu no krāšņākajiem Latvijas purviem.

Cenas tirelis

Lielupes Baltā kāpa -  radusies Lielupei izveidojot jaunu pieteku

Lielupes labajā krastā, netālu no Buļļupes 18. gs. vidū izveidojās 15 – 17m augsts kāpas atsegums, kad upe pārrāva zemes šaurumu un izveidoja jaunu pieteku.

Baltā kāpa ir viens no skaistākajiem dabas objektiem Jūrmalā.  Ja vēlies redzēt iespaidīgu panorāmas skatu, tad no Baltās kāpas paveras skats uz Lielupi, Stirnu ragu un Buļļupi, taču pati Baltā kāpa ir vislabāk apskatāma tieši no Lielupes kreisā krasta.

Kāpa atrodas 4 kilometru attālumā no Priedaines stacijas, tā kā tur viegli varēs nokļūt gan ar velosipēdu, gan mašīnu braucot pa Vārnukroga ceļu. Balto kāpu var skatīt jebkurā gadalaikā, tomēr vislabāk to darīt, protams, vasarā, kad varēsi baudīt ūdens veldzi un saules starus lieliskā ainavā, kas paveras no kāpas virsotnes.

Lielupes baltā kāpa

Lielais Ķemeru tīrelis - laipa pāri purvam ļauj iepazīt cilvēka darbības neskartu dabu

Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no lielākajiem un vecākajiem sūnu purviem Latvijā. Īpašu ainaviskumu šim purvam piešķir sūnas, purva priedītes, akaču labirints, tumšie ezeri un vaivariņi.

Uzmanīgi vērojot dabu, šeit ir iespējams pamanīt gan dažādus putnus, kā baltās cielavas, koku čipstes, gan arī kukaiņēdāju augu – raseni. Lai labāk būtu iespējams iepazīt šo visu, pāri purvam ir būvēta koka dēļu laipa, kuras kopējais garums ir 3,4 km.

Šīs un vēl daudzas citas ūdens dižvietas ir atrodamas unikālā kartē www.mangalidizvietas.lv, ko kopā ar iedzīvotājiem ir izveidojis dabīgais minerālūdens “Mangaļi”. Tajā atrodamas jau vairāk nekā 70 ūdens dižvietas, ar kurām vari iepazīties un atlasīt sev interesējošās, izveidojot arī individuālu maršrutu, lai viegli dotos apceļot un novērtēt mūsu ūdens bagātības.

 
 
 

Aktualitātes

Bezmaksas apmeklējums bērnu izklaides centrā „Džungļu parks”

11-12-2017

Tuvojoties brīnumu apvītajiem un sirds siltuma pilnajiem Ziemassvētkie, bērnu izklaides centrs „Džungļu parks” 20. decembrī no pulksten 11.00-19.00 piedāvā bez maksas izrotaļāties un atpūsties maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērniem vecumā līdz 12 gadiem. Lai bez maksas apmeklētu „Džungļu parku”, jāuzrāda maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes statusa izziņa un jāapmeklē centrs pilngadīgas personas pavadībā, kas parakstās par drošības noteikumu ievērošanu un bērnu...

Lasīt vairāk

Teātra sporta turnīrs Iecavas vidusskolā

11-12-2017

  Kā ik gadu, Adventa laikā Iecavas vidusskolā tiek organizēts sadraudzības turnīrs, kurā neiztrūkstošas ir Ikšķiles vidusskolas komandas. Šogad jāuzteic jaunā maiņa – 5.a klases komanda, kuras dalībnieces, vēl būdamas ceturtklasnieces, sāka izmēģināt darboties improvizācijā, turklāt rezultāts izrādījās veiksmīgs. Šobrīd meitenes ir gatavas piedalīties arī nopietnākos turnīros. 

Lasīt vairāk

Zentu Mauriņu (1897 - 1978), rakstnieci, zinātnieci atceroties

11-12-2017

Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas abonementā var iepazīties ar grāmatu izstādi veltītu Zentas Mauriņas atcerei.

Lasīt vairāk

Aizvadīts jauniešu vokālā ansambļa "Vivo" un draugu koncerts

11-12-2017

  Svētdien Tīnūžu tautas namā noticis jauniešu vokālā ansambļa un draugu Adventa laika koncerts. Koncertā ansambļa "Vivo" sniegumu kuplināja koris "Stradiņi". Koncerta ievaddaļā "Vivo" izpildīja savas mīļākās dziesmas, kam sekoja Adventa laika skaņdarbi.      

Lasīt vairāk

Jauno pianistu pieredze starptautiskajos un Latvijas konkursos

11-12-2017

  Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Rimmas Pudānes jaunās pianistes Rūta Lejiņa (2.klase) un Lība Luīze Eltermane (5.klase) gada nogalē ir piedalījušās konkursos, un guvušas ļoti nozīmīgu un motivējošu konkursu pieredzi, stresa noturības pārbaudi un iespaidus.

Lasīt vairāk

Daugavas prospekta tirdziņš

10-12-2017

  10.decembrī Ikšķilē Ziemassvētku noskaņās notika Daugavas prospekta tirdziņš, kuru ar Ikšķiles novada pašvaldības atbalstu organizēja veikals “Labumu bode”. No pusdienas laika līdz pat vakaram Ikšķiles novada iedzīvotāji un viesi varēja nesteidzīgi izstaigāt tirdziņu, apmeklēt eglīšu rotājumu izgatavošanas radošo darbnīcu, kurā darbojās biedrība “Rasas krāsas”, kā arī naksnīgā atmosfērā noklausīties brīnišķīgu kamermūzikas koncertu “Nakts mūzika” ar Ievas Šablovskas (arfa), Sondras Lejmalnieces...

Lasīt vairāk

“Lai sveces iedegas...”

08-12-2017

Tīnūžu pamatskolā pirmdien, 4. decembrī, kopīgā pasākumā tika iedegta pirmā svecīte Adventes vainagā. Kā savā uzrunā minēja direktora vietniece Ineta Seile “Adventa laiks ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas tiek uzskatīts par pārdomu laiku, kad mūsu domām ir milzīgs spēks, un tas, ko mēs šajā laikā domāsim un vēlēsimies, vēlāk arī piepildīsies.” Ļoti patīkams viesis Tīnūžu pamatskolā bija Ikšķiles evaņģēliski luteriskās draudzes...

Lasīt vairāk

Bērnudārzam "Čiekuriņš"- Spāru svētki (video)

07-12-2017

Vēl pavisam nesen, šā gada 24.maijā, jaunās pirmsskolas izglītības iestādes “Čiekuriņš” pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.  7.decembrī bērnudārza būvei jau tika svinēti Spāru svētki.

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskola (reģ.nr. 4313900190) aicina pieteikties kandidātu matemātikas skolotāju vakancei

07-12-2017

Informācija par matemātikas skolotāja vakanci Darba līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku. Darba laiks: 18 stundas nedēļā (3 dienas) Darba alga: līdz 900.00 EUR par 1 likmi (30.stundas)   Būtiskākie darba pienākumi: Pildīt skolotāja pienākumus, vadot matemātikas stundas. Sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem. Veikt individuālo darbu ar skolēniem, lai izskaidrotu nesaprotamo mācību vielu, radītu viņos motivāciju mācīties un attīstītu sadarbības un komunikācijas prasmes. Izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem...

Lasīt vairāk

Jaunākās foto galerijas