Vārda dienu svin: Daina, Dainida, Dainis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Saplāno brīvdienas Rīgas reģionā

5 brīvdienu ūdens dižvietas Rīgas reģionā vēstures un neskartas dabas cienītājiem.

Dabīgais minerālūdens “Mangaļi” kopā ar iedzīvotājiem ir izveidojis unikālu karti www.mangalidizvietas.lv ar stāstiem par labākajām Latvijas ūdens dižvietām. Tās ir vietas, kas vislabāk raksturo Latviju, vietas, ar kurām lepojamies, apvītas ar leģendām un stāstiem un iedvesmo iedzīvotājus vairāk novērtēt mūsu ūdeni. Vasaras ir laiks, kad ikviens ir mudināts doties baudīt Latvijas dabu, tāpēc esam atlasījuši interesantākos galamērķus, kas ir saistīti ar ezeriem, upēm, strautiem un avotiem  Rīgas reģionā:

Slokas ezers - putnu vērošana visa gada garumā

Slokas ezers ir sekls lagūntipas tipa ezers, kurš ietilpst Ķemeru nacionālā parka teritorijā. 2007. gadā ezera ZR krastā tika uzbūvēts skatu tornis, no kura paveras lielisks skats uz lielāko ezera daļu. Tornim ir 2 stāvi un jumts, kas nozīmē, ka putnu vērošana iespējama arī lietainos laika apstākļos. Ezers ir lieliski piemērots putnu vērošanai jebkurā gadalaikā, pat ziemā, jo uz ledus var sastapt šeit ziemojošos ūdensputnus. Vislabākais laiks ir pavasaris vai rudens, kad putnu migrācijas laikā šeit koncentrējas pat vairāki tūkstoši ūdensputnu, kurus iespējams vērot gan no izveidotā skatu torņa, gan dodoties pastaigā pa 3 km garo pastaigu taku, kas vienā virzienā taka iet gar ezera krastu, bet otrā virzienā – cauri mežam. Ejot pa pastaigu taku, varēsiet vērot, kā dažādi meža tipi nomaina viens otru.

Slokas ezers

Nāves sala - traģiskiem notikumiem un ļoti īpašu auru apveltīta vieta

Nāves sala ir aptuveni 2 kvadrātkilometrus liels lēzens paaugstinājums Daugavas kreisajā krastā. No rietumiem, ziemeļiem un austrumiem šo salu iekļauj Daugava, no dienvidiem – maza Daugavas pieteka. Pirmajā Pasaules karā, Krievijas armijai 1915.gada rudenī atkāpjoties no Kurzemes un Zemgales, dažas karaspēka daļas bija palikušas Daugavas kreisajā krastā un ierakušās minētās pietekas līnijā. Šos ierakumus izveidoja par stipru, lielam garnizonam piemērotu placdarmu, ko nosauca par Ikšķiles priekštilta nocietinājumu. Nāves salā un tās tuvumā notika sadursmes starp Latvijas Republikas armijas vienībām un bermontiešiem.

Latviešu strēlnieki šauro zemes strēli starp vācu ierakumiem un Daugavas krasta viļņiem nosauca par Nāves salu. Vēlāk ,1924.gada 27.jūlijā, Latvijas Republikas Valsts prezidents Jānis Čakste atklāja pieminekli Nāves salas aizstāvjiem. Tas bija Latvijā pirmais 1.Pasaules kara kauju un Brīvības cīņu atcerei veltītais piemineklis.

Uz šo salu var doties ar laivu, kur kopējais maršruta garums ir  ~10,5 km, maršruts pieveicams ~ 3 stundās braucot ļoti mierīgā ātrumā un pa ceļam piestājot interesantākajos pieturas punktos – Nāves salā, Senču svētkalniņā, Daugmales pilskalnā, līcī pie “Baltic banknote”, Rīgas HES aizsargvaļņa sākuma.

nāves sala

Cenas tīrelis – veselīga pastaiga vienā no krāšņākajiem Latvijas purviem

Purva laipas sākums ved cauri Cenas tīreļa gandrīz neskartajai ziemeļu daļai, iepazīstinot ar augstā purva bagātībām. Cenas tīrelis ir putniem īpaši nozīmīga teritorija, kas šo izcilās kvalitātes purvu izvēlas ligzdošanai un kā barošanās vietu. Ja būsi pietiekami vērīgs, pamanīsi, ka šeit aug arī tundras apstākļiem raksturīgais pundurbērzs, kas Latvija ir īpaši aizsargājama un reti sastopama suga. Takas vidusdaļā izbūvēts skatu tornis, kas ļauj no cita skatu punkta sev atklāt purva ainavu.

Šī galvaspilsētai ļoti tuvu esošā īpašā teritorija ir izcila vieta, kur izvēdināt galvu un kārtīgā pastaigā iepazīties ar vienu no krāšņākajiem Latvijas purviem.

Cenas tirelis

Lielupes Baltā kāpa -  radusies Lielupei izveidojot jaunu pieteku

Lielupes labajā krastā, netālu no Buļļupes 18. gs. vidū izveidojās 15 – 17m augsts kāpas atsegums, kad upe pārrāva zemes šaurumu un izveidoja jaunu pieteku.

Baltā kāpa ir viens no skaistākajiem dabas objektiem Jūrmalā.  Ja vēlies redzēt iespaidīgu panorāmas skatu, tad no Baltās kāpas paveras skats uz Lielupi, Stirnu ragu un Buļļupi, taču pati Baltā kāpa ir vislabāk apskatāma tieši no Lielupes kreisā krasta.

Kāpa atrodas 4 kilometru attālumā no Priedaines stacijas, tā kā tur viegli varēs nokļūt gan ar velosipēdu, gan mašīnu braucot pa Vārnukroga ceļu. Balto kāpu var skatīt jebkurā gadalaikā, tomēr vislabāk to darīt, protams, vasarā, kad varēsi baudīt ūdens veldzi un saules starus lieliskā ainavā, kas paveras no kāpas virsotnes.

Lielupes baltā kāpa

Lielais Ķemeru tīrelis - laipa pāri purvam ļauj iepazīt cilvēka darbības neskartu dabu

Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no lielākajiem un vecākajiem sūnu purviem Latvijā. Īpašu ainaviskumu šim purvam piešķir sūnas, purva priedītes, akaču labirints, tumšie ezeri un vaivariņi.

Uzmanīgi vērojot dabu, šeit ir iespējams pamanīt gan dažādus putnus, kā baltās cielavas, koku čipstes, gan arī kukaiņēdāju augu – raseni. Lai labāk būtu iespējams iepazīt šo visu, pāri purvam ir būvēta koka dēļu laipa, kuras kopējais garums ir 3,4 km.

Šīs un vēl daudzas citas ūdens dižvietas ir atrodamas unikālā kartē www.mangalidizvietas.lv, ko kopā ar iedzīvotājiem ir izveidojis dabīgais minerālūdens “Mangaļi”. Tajā atrodamas jau vairāk nekā 70 ūdens dižvietas, ar kurām vari iepazīties un atlasīt sev interesējošās, izveidojot arī individuālu maršrutu, lai viegli dotos apceļot un novērtēt mūsu ūdens bagātības.

 
 
 

Aktualitātes

Atklāta pieteikšanās pieaugušo izglītības apmācībām Ogres tehnikumā

23-10-2017

Oktobrī atklāta pirmā pieteikšanās mācībām vērienīgā pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, ko īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Tajā ikviens strādājošais vai pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem var paaugstināt savu profesionālo kompetenci un konkurētspēju ar ES fondu un valsts līdzfinansējumu. Pirmā pieteikšanās izsludināta četrās tautsaimniecības nozarēs, kurās pašlaik visvairāk trūkst kvalificētu darbinieku. Darba devējiem trūkst darba roku Lai...

Lasīt vairāk

SIA “Clean R” Ikšķiles novadā uzsāk šķiroto atkritumu savākšanas laukuma izveidi

23-10-2017

  Informējam,  ka atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Clean R”, ar kuru Ikšķiles novada pašvaldība 2016. gada 1. decembrī ir noslēgusi sadarbības līgumu uz turpmākajiem septiņiem gadiem, ir uzsākusi šķirošanas atkritumu savākšanas laukuma izbūvi. Laukumu 1160m2 platībā ir  paredzēts izbūvēt Ikšķiles novada Tīnūžu pagastā “Kaparāmuru karjers- Ezeri”. Šķiroto atkritumu savākšanas laukuma izveide tiks nodrošināta ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu atbilstoši MK noteikumu...

Lasīt vairāk

Aizritējis mini seminārs "Maziem mirkļiem ir liela nozīme"

20-10-2017

20.oktobrī  Veselības un sociālo lietu pārvaldē neformālā gaisotnē notika Labklājības ministrijas organizētais mini seminārs "Maziem mirkļiem ir liela nozīme", kuru vadīja  trīs  meitu tēvs Armands Simsons un piecu bērnu māte, psiholoģe Kristīne Balode. Semināra pirmajā daļā Armands Simsons īsumā sniedza informāciju par vecāku tiesībām, kādus atvieglojumus,  pabalstus vecākiem piedāvā valsts. Viņš aicināja vecākus būt sava novada patriotiem un aktīvi piedalīties  konkursā...

Lasīt vairāk

Aizvadīta tikšanās ar rakstnieci Ingunu Baueri

18-10-2017

18.oktobrī Ikšķiles tautas namā notika kārtējā Centrālās bibliotēkas organizētā tikšanās ar daudzu romānu autori Ingunu Baueri. Pasākuma ieskaņā Baueres kundze īsumā pastāstīja par sevi, atklājot, ka rakstniecībai pievērsusies pēc vēstules nosūtīšanas žurnālam “Ieva” un redaktore aicinājusi uzrakstīt stāstījumus par vietējiem cilvēkiem. Savukārt uzvarot “Lauku Avīzes” rīkotajā romānu konkursā, radusies vēlme turpināt strādāt šajā jomā. Rakstniecei klajā jau nākuši seši romāni par ievērojamām...

Lasīt vairāk

LIKTA aicina pieteikties Ikšķiles novada skolotājus balvai “Platīna pele 2017”

17-10-2017

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) līdz 31. oktobrim aicina Ikšķiles novada skolotājus, e-prasmju pasniedzējus un citus pretendentus, kas devuši nozīmīgu ieguldījumu e-prasmju veicināšanā un e-vides lietotāju izglītošanā Latvijā, pieteikties IKT gada balvas «Platīna Pele 2017» kategorijai «Labākais E-skolotājs». Kategorijas «Labākais E-skolotājs» partneris – sabiedrība Tilde – Labākajam E-skolotājam piešķirs naudas prēmiju 1 000 eiro apmērā (ietverot nodokļus). Balvas...

Lasīt vairāk

Palīdzi noskaidrot ģimenei draudzīgāko pašvaldību un laimē vērtīgas balvas savai ģimenei

17-10-2017

Mūsu pašvaldība piedalās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajā konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība”. Šajā konkursā svarīgs ir arī jūsu viedoklis, jo tas var palīdzēt mums uzvarēt! Balsot par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem ģimenēm varēs no 2. līdz 31.oktobrim jaunajā vietnē www.vietagimenei.lv.  Lai noteiktu pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem, VARAM šogad pirmo reizi...

Lasīt vairāk

VAS “Latvijas dzelzceļš” informē

17-10-2017

VAS “Latvijas dzelzceļš” informē, ka naktī no 25.10.2017 plkst. 19.00 līdz 26.10.2017 plkst.8.00 tiks slēgta autotransporta kustībai dzelzceļa pārbrauktuve Nr.105 Ikšķilē, Skolas ielā sakarā ar remontu.

Lasīt vairāk

Ikšķiles un Ogres novadnieki startēs vērienīgajās motokrosa sacensībās “Arēnā Rīga”

17-10-2017

21. oktobrī, Latvijas lielākajā multifunkcionālajā hallē “Arēna Rīga” norisināsies vēl iekštelpu motokrosa sacensības, kurās dalību ņems arī ikšķilnieki un ogrēnieši Intars Lesnieks, Kirils Maslovs, Patriks Igals, Raivis Siks, Niks Niklāvs Sūna un Renārs Līmanis no Motokross ārēnā jeb “arenakross’ ir sacensības, kurās motosportisti sacenšas īpašā, iekštelpās izbūvētā trasē. Organizatori paredz, ka 21. oktobrī “Arēna Rīga” būs pārpildīta ar motosporta faniem no...

Lasīt vairāk

Konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2017” otrajā kārtā izvirzīti 30 uzņēmumi

17-10-2017

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotā konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2017” četrās kategorijās iesniegti 107 pieteikumi no uzņēmumiem visā Latvijā. Noslēgusies konkursa pirmās kārtas rezultātu apkopošana un izvērtēšana, un konkursa 2. kārtai ir izvirzīti 30 uzņēmumi. Saskaņā ar konkursa nolikumu, iesniegto pieteikumu izvērtēšana notiek divās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti dalībnieku pieteikumi, un žūrijas komisija izvirzīja...

Lasīt vairāk