Vārda dienu svin: Valgudis, Ralfs, Vitālijs

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Saplāno brīvdienas Rīgas reģionā

5 brīvdienu ūdens dižvietas Rīgas reģionā vēstures un neskartas dabas cienītājiem.

Dabīgais minerālūdens “Mangaļi” kopā ar iedzīvotājiem ir izveidojis unikālu karti www.mangalidizvietas.lv ar stāstiem par labākajām Latvijas ūdens dižvietām. Tās ir vietas, kas vislabāk raksturo Latviju, vietas, ar kurām lepojamies, apvītas ar leģendām un stāstiem un iedvesmo iedzīvotājus vairāk novērtēt mūsu ūdeni. Vasaras ir laiks, kad ikviens ir mudināts doties baudīt Latvijas dabu, tāpēc esam atlasījuši interesantākos galamērķus, kas ir saistīti ar ezeriem, upēm, strautiem un avotiem  Rīgas reģionā:

Slokas ezers - putnu vērošana visa gada garumā

Slokas ezers ir sekls lagūntipas tipa ezers, kurš ietilpst Ķemeru nacionālā parka teritorijā. 2007. gadā ezera ZR krastā tika uzbūvēts skatu tornis, no kura paveras lielisks skats uz lielāko ezera daļu. Tornim ir 2 stāvi un jumts, kas nozīmē, ka putnu vērošana iespējama arī lietainos laika apstākļos. Ezers ir lieliski piemērots putnu vērošanai jebkurā gadalaikā, pat ziemā, jo uz ledus var sastapt šeit ziemojošos ūdensputnus. Vislabākais laiks ir pavasaris vai rudens, kad putnu migrācijas laikā šeit koncentrējas pat vairāki tūkstoši ūdensputnu, kurus iespējams vērot gan no izveidotā skatu torņa, gan dodoties pastaigā pa 3 km garo pastaigu taku, kas vienā virzienā taka iet gar ezera krastu, bet otrā virzienā – cauri mežam. Ejot pa pastaigu taku, varēsiet vērot, kā dažādi meža tipi nomaina viens otru.

Slokas ezers

Nāves sala - traģiskiem notikumiem un ļoti īpašu auru apveltīta vieta

Nāves sala ir aptuveni 2 kvadrātkilometrus liels lēzens paaugstinājums Daugavas kreisajā krastā. No rietumiem, ziemeļiem un austrumiem šo salu iekļauj Daugava, no dienvidiem – maza Daugavas pieteka. Pirmajā Pasaules karā, Krievijas armijai 1915.gada rudenī atkāpjoties no Kurzemes un Zemgales, dažas karaspēka daļas bija palikušas Daugavas kreisajā krastā un ierakušās minētās pietekas līnijā. Šos ierakumus izveidoja par stipru, lielam garnizonam piemērotu placdarmu, ko nosauca par Ikšķiles priekštilta nocietinājumu. Nāves salā un tās tuvumā notika sadursmes starp Latvijas Republikas armijas vienībām un bermontiešiem.

Latviešu strēlnieki šauro zemes strēli starp vācu ierakumiem un Daugavas krasta viļņiem nosauca par Nāves salu. Vēlāk ,1924.gada 27.jūlijā, Latvijas Republikas Valsts prezidents Jānis Čakste atklāja pieminekli Nāves salas aizstāvjiem. Tas bija Latvijā pirmais 1.Pasaules kara kauju un Brīvības cīņu atcerei veltītais piemineklis.

Uz šo salu var doties ar laivu, kur kopējais maršruta garums ir  ~10,5 km, maršruts pieveicams ~ 3 stundās braucot ļoti mierīgā ātrumā un pa ceļam piestājot interesantākajos pieturas punktos – Nāves salā, Senču svētkalniņā, Daugmales pilskalnā, līcī pie “Baltic banknote”, Rīgas HES aizsargvaļņa sākuma.

nāves sala

Cenas tīrelis – veselīga pastaiga vienā no krāšņākajiem Latvijas purviem

Purva laipas sākums ved cauri Cenas tīreļa gandrīz neskartajai ziemeļu daļai, iepazīstinot ar augstā purva bagātībām. Cenas tīrelis ir putniem īpaši nozīmīga teritorija, kas šo izcilās kvalitātes purvu izvēlas ligzdošanai un kā barošanās vietu. Ja būsi pietiekami vērīgs, pamanīsi, ka šeit aug arī tundras apstākļiem raksturīgais pundurbērzs, kas Latvija ir īpaši aizsargājama un reti sastopama suga. Takas vidusdaļā izbūvēts skatu tornis, kas ļauj no cita skatu punkta sev atklāt purva ainavu.

Šī galvaspilsētai ļoti tuvu esošā īpašā teritorija ir izcila vieta, kur izvēdināt galvu un kārtīgā pastaigā iepazīties ar vienu no krāšņākajiem Latvijas purviem.

Cenas tirelis

Lielupes Baltā kāpa -  radusies Lielupei izveidojot jaunu pieteku

Lielupes labajā krastā, netālu no Buļļupes 18. gs. vidū izveidojās 15 – 17m augsts kāpas atsegums, kad upe pārrāva zemes šaurumu un izveidoja jaunu pieteku.

Baltā kāpa ir viens no skaistākajiem dabas objektiem Jūrmalā.  Ja vēlies redzēt iespaidīgu panorāmas skatu, tad no Baltās kāpas paveras skats uz Lielupi, Stirnu ragu un Buļļupi, taču pati Baltā kāpa ir vislabāk apskatāma tieši no Lielupes kreisā krasta.

Kāpa atrodas 4 kilometru attālumā no Priedaines stacijas, tā kā tur viegli varēs nokļūt gan ar velosipēdu, gan mašīnu braucot pa Vārnukroga ceļu. Balto kāpu var skatīt jebkurā gadalaikā, tomēr vislabāk to darīt, protams, vasarā, kad varēsi baudīt ūdens veldzi un saules starus lieliskā ainavā, kas paveras no kāpas virsotnes.

Lielupes baltā kāpa

Lielais Ķemeru tīrelis - laipa pāri purvam ļauj iepazīt cilvēka darbības neskartu dabu

Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no lielākajiem un vecākajiem sūnu purviem Latvijā. Īpašu ainaviskumu šim purvam piešķir sūnas, purva priedītes, akaču labirints, tumšie ezeri un vaivariņi.

Uzmanīgi vērojot dabu, šeit ir iespējams pamanīt gan dažādus putnus, kā baltās cielavas, koku čipstes, gan arī kukaiņēdāju augu – raseni. Lai labāk būtu iespējams iepazīt šo visu, pāri purvam ir būvēta koka dēļu laipa, kuras kopējais garums ir 3,4 km.

Šīs un vēl daudzas citas ūdens dižvietas ir atrodamas unikālā kartē www.mangalidizvietas.lv, ko kopā ar iedzīvotājiem ir izveidojis dabīgais minerālūdens “Mangaļi”. Tajā atrodamas jau vairāk nekā 70 ūdens dižvietas, ar kurām vari iepazīties un atlasīt sev interesējošās, izveidojot arī individuālu maršrutu, lai viegli dotos apceļot un novērtēt mūsu ūdens bagātības.

 
 
 

Aktualitātes

Atsākas GRUPU VINGROŠANAS NODARBĪBAS SENIORIEM!

22-08-2017

Ikšķiles Veselības veicināšanas centrā(Daugavas prospektā 34, Ikšķilē) Atsākas GRUPU VINGROŠANAS NODARBĪBAS SENIORIEM!

Lasīt vairāk

Aicina pieteikties uzlecošo eksporta zvaigžņu konkursam “Rising Stars”

21-08-2017

Pašmāju eksporta atbalsta kustība “The Red Jackets” izsludina pieteikšanos “Rising Stars” jeb uzlecošās eksporta zvaigznes konkursam. Turpinot iepriekšējos gados aizsākto iniciatīvu, “The Red Jackets” vēlas mobilizēt jaunos eksportētājus un noteikt nākamos 10 “Rising Stars” titula ieguvējus, kas pievienosies tādiem iepriekš apbalvotiem uzņēmumiem kā Infogr.am, Brain Games, An&Angel un citiem. Uz “Rising Stars” nomināciju var pretendēt jebkurš uzņēmums, kas piegādā savas...

Lasīt vairāk

Interešu klubs „GREEN HORSE” jaunieši trenējas pie britu jātnieku izlases trenera, sporta zinātnieka un jātnieka Russell Guire

21-08-2017

Interešu kluba „Green Horse” jātnieki šogad demonstrē labu un kvalitatīvu sportu, ieņemot ļoti labas vietas „Latvijas Jātnieku federācijas” rīkotajās sacensībās. Jāšanas sports ir nepārtraukta pilnveidošanās gan jātniekam, gan arī zirgam. „Green Horse” ir progresīvi un atraktīvi domājošs klubs. Mēs cenšamies paplašināt mūsu biedru redzes lauku un iegūt unikālu pieredzi, kas varētu uzlabot sniegumu. Šā gada 15,16,17.augustā JK “Erceni” stallī notika treniņi...

Lasīt vairāk

Aicina pieteikt kandidātus Ikšķiles novada apbalvojumiem

21-08-2017

 Ikšķiles novada pašvaldība no 21.augusta līdz 29.septembrim izsludina kandidātu pieteikšanu apbalvojumiem „Goda novadnieks" un „Ikšķiles novada Gada cilvēks 2017”.     Apbalvojumu „Goda novadnieks” piešķir fiziskām personām par sevišķiem nopelniem Ikšķiles novadā labā: mūža ieguldījumu kultūras, izglītības, sporta vai saimnieciskajās nozarēs, kā arī Ikšķiles novada attīstībā kopumā; pilsonisko un sabiedrisko aktivitāti; pozitīvu Ikšķiles novada tēla veidošanu un novada vārda popularizēšanu; ilggadīgu un...

Lasīt vairāk

22.augustā skatu tornis apmeklētājiem nebūs pieejams

21-08-2017

Š.g.22.augustā tiks filmēts grupas Borows MC, piedaloties dziedātājam Normundam Rutulim, videoklips jaunākajai dziesmai "Es saucu tevi", kas būs kā atkalatgriešanās un satikšanās ar saviem klausītājiem videostāstā. Dziesmas un klipa pamatideja - pašizaugsme, tieksme uz pārmaiņām, uz pašizziņu. Zilo kalnu skatu tornis pie Dubkalnu ūdenskrātuves izvēlēts par vienu no klipa filmēšanas vietām, lai vizualizētu klipa ideju. Tāpēc atvainojamies par sagādātājām neērtībām...

Lasīt vairāk

PPP biedrība “Zied zeme” izsludina projektu iesniegumu pieņemšanas 5. kārtu no 2017. gada 11.septembra līdz 11.oktobrim

19-08-2017

PPP biedrība “Zied zeme” izsludina projektu iesniegumu pieņemšanas 5. kārtu no 2017. gada 11.septembra līdz 11.oktobrim.

Lasīt vairāk

Aizvadīts muzikāls pasākums Zilajos kalnos

18-08-2017

18.augustā Zilajos kalnos omulīgā atmosfērā pie Dubkalnu ūdenskrātuves stāvkrasta norisinājās pasākums “Muzikālā pēcpusdiena Zilajos kalnos”, kurā  populāru un mazāk populāru mūziklu melodijas spēlēja Pārdaugavas kamermūziķi Guntara Bertāna vadībā. Mūziķu lieliskais izpildījums aicināja doties brīnišķīgās mūzikas pasaulē, izbaudot ne tikai vilinošās melodijas, bet arī reibinošo priežu smaržu. Mūziķi atskaņoja slavenu Amerikas un Anglijas komponistu skaņdarbus. Skanēja fragmenti no Džordža Geršvina operas "Porgijs...

Lasīt vairāk

Uzņēmēju biedrība tiekas ar pašvaldības vadību

18-08-2017

Ikšķiles novada uzņēmēju biedrības tikšanās ar Ikšķiles pašvaldības vadību. Aktualitātes novadā, turpmākie notikumi pašvaldībā un sadarbības plānošana- vērtīgas un produktīvas diskusijas, arī viedokļu dažādība. Galvenais ir vēlme kopīgi meklēt risinājumus un sakārtot uzņēmējiem svarīgos jautājumus.   

Lasīt vairāk