Vārda dienu svin: Otīlija, Iveta

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķiles pianistu panākumi starptautiskajā Pētera Čaikovska klaviermūzikas konkursā

1 2 3

Sestdien, 2017. gada 2 . decembrī, Kokneses mūzikas skolā norisinājās XIII Starptautiskais P. Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju solistu un klavierduetu konkurss. Šis pasākums jau gadiem pulcina kuplu dalībnieku pulciņu no dažādām mūzikas skolām. Šoreiz bija pārstāvētas 20 skolas – Rīgas P. Jurjāna MS, Juglas MS, Latgales priekšpilsētas MMS, BolderājasMMS, Jūrmalas Mūzikas vidusskola,  St. Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola, A. Žilinska Jēkabpils MS, Skrīveru MMS, J. Norviļa Madonas MS, Vecumnieku MMS, StaicelesMMS, KoknesesMS, Kārsavas MMS, Birzgales MS, Dagdas MMS, Talsu MS, Tukuma MS,  Ādažu MMS, Ikšķiles MMS, J. Karosas Klaipēdas Mūzikas skola.

4 5

Dalībnieki piedalījās 3 vecuma grupās. A grupā ( 2., 3. kl. ) startēja 17 konkursanti, B ( 4., 5. kl. ) un C ( 6., 7. kl. ) grupās pa 10 dalībniekiem. Konkursu vērtēja profesionāla žūrija – V. Purlyte ( pedagogs, eksperte, J. Karosas Klaipēdas MS, Lietuva ), E. Bambāne ( pedagogs, St. Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola ), K. Bumbišs ( pianists, starptautisku konkursu laureāts, pedagogs ).

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas pianisti šajā konkursā piedalījās pirmo reizi un abas konkursantes godam nesa pasaulē Ikšķiles vārdu – Līva Patjanko ( 2. klase, ped. Maira Līduma ) izcīnīja II vietu, bet Malvīne Milliņa ( 3. klase, ped. Maira Līduma ) – III vietu A grupā, kur konkurence bija vissīvākā. Meitenēm par lielu prieku, apbalvošanas ceremonijā viņas saņēma ne tikai godam izcīnītos diplomus, bet arī medaļas, kuras vienmēr atgādinās šo lielisko dienu, un motivēs tālākam darbam un sasniegumiem.

Meitenes atbalstīt un sagatavot konkursam līdzi devās arī vecāki. Kopā izbaudot visus dienas notikumus, atpūtas brīdī apmeklējot arī Likteņdārzu, radušies arī secinājumi. Malvīnes mamma:

“Jau iepriekšējā mācību gadā, piedaloties vairākos nozīmīga līmeņa konkursos, kur tika iegūta vērtīga pieredze un saņemtas arī godalgas, Malvīne kopā ar savu pedagogu M. Līdumu jaunajam mācību gadam izvēlējās ambiciozu un sarežģītu konkursa programmu savai vecuma kategorijai.

Tieši P. Čaikovska konkursā pienāca brīdis to atrādīt. Var secināt, ka ka arī šādi mērķi var būt sasniedzami, ja vien darbs noris, neatkāpjoties no plāna. Lai gan izvēlētais ceļš nebija vienkāršs, mūsu komandā noteikti esam gandarīti par paveikto un par sasniegto rezultātu.”

Līvas tētis un atbalstītājs Kārlis Patjanko atzīst: "Ko var izdarīt pusgada laikā, ja katru dienu velta tam uzmanību?" - to lieliski parādīja bērni starptautiskajā "XIII P. Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju solistu un duetu konkursā", kurš norisinājās skaistā sestdienas dienā, Kokneses mūzikas skolā. 

"Tas ir pārsteidzoši, ko no klavierēm spēj izvilināt bērns, kurš mūziku apgūst tikai otro gadu… Zināt no galvas, muzicēt, atrast pareizo krāsu, intonāciju, izskatu un sajūtu skaņai… un salikt tās kopā uzbūvējot bildi, atdzīvinot to un palaižot gaisā, lai klausītājiem prieks. Jāsaka, ka tiem vecākiem, kuriem bērni iet mūzikas skolā - pasaulē ir daudz vairāk jēdzienu, un ir pavisam savādāks skats uz it kā vienkāršām lietām." Bet tas viss ir tikai vecāka skats "no malas".

Bērnam ir uzvaras garša (Līva Patjanko - II vieta un Malvīne Milliņa - III vieta), laba pavadīta laika sajūta un nokārtota ieskaite :-)

Kā arī neviltots vecāku apbrīns par to, ko var izdarīt pusgada laikā, ja katru dienu velta tam uzmanību...

Paldies par apbrīnojumo atbalstu Līvas un Malvīnes vecākiem, skolotājai Mairai Līdumai par ieguldīto darbu un azartu ikdienas pedagoga darbā, paldies meitenēm Līvai un Malvīnei par muzicēšanas prieku ikdienā un konkursos! Lai izdodas mums visiem!

Skolas direktore Valda Jermanova

 
 
 

Aktualitātes

Bezmaksas apmeklējums bērnu izklaides centrā „Džungļu parks”

11-12-2017

Tuvojoties brīnumu apvītajiem un sirds siltuma pilnajiem Ziemassvētkie, bērnu izklaides centrs „Džungļu parks” 20. decembrī no pulksten 11.00-19.00 piedāvā bez maksas izrotaļāties un atpūsties maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērniem vecumā līdz 12 gadiem. Lai bez maksas apmeklētu „Džungļu parku”, jāuzrāda maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes statusa izziņa un jāapmeklē centrs pilngadīgas personas pavadībā, kas parakstās par drošības noteikumu ievērošanu un bērnu...

Lasīt vairāk

Teātra sporta turnīrs Iecavas vidusskolā

11-12-2017

  Kā ik gadu, Adventa laikā Iecavas vidusskolā tiek organizēts sadraudzības turnīrs, kurā neiztrūkstošas ir Ikšķiles vidusskolas komandas. Šogad jāuzteic jaunā maiņa – 5.a klases komanda, kuras dalībnieces, vēl būdamas ceturtklasnieces, sāka izmēģināt darboties improvizācijā, turklāt rezultāts izrādījās veiksmīgs. Šobrīd meitenes ir gatavas piedalīties arī nopietnākos turnīros. 

Lasīt vairāk

Zentu Mauriņu (1897 - 1978), rakstnieci, zinātnieci atceroties

11-12-2017

Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas abonementā var iepazīties ar grāmatu izstādi veltītu Zentas Mauriņas atcerei.

Lasīt vairāk

Aizvadīts jauniešu vokālā ansambļa "Vivo" un draugu koncerts

11-12-2017

  Svētdien Tīnūžu tautas namā noticis jauniešu vokālā ansambļa un draugu Adventa laika koncerts. Koncertā ansambļa "Vivo" sniegumu kuplināja koris "Stradiņi". Koncerta ievaddaļā "Vivo" izpildīja savas mīļākās dziesmas, kam sekoja Adventa laika skaņdarbi.      

Lasīt vairāk

Jauno pianistu pieredze starptautiskajos un Latvijas konkursos

11-12-2017

  Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Rimmas Pudānes jaunās pianistes Rūta Lejiņa (2.klase) un Lība Luīze Eltermane (5.klase) gada nogalē ir piedalījušās konkursos, un guvušas ļoti nozīmīgu un motivējošu konkursu pieredzi, stresa noturības pārbaudi un iespaidus.

Lasīt vairāk

Daugavas prospekta tirdziņš

10-12-2017

  10.decembrī Ikšķilē Ziemassvētku noskaņās notika Daugavas prospekta tirdziņš, kuru ar Ikšķiles novada pašvaldības atbalstu organizēja veikals “Labumu bode”. No pusdienas laika līdz pat vakaram Ikšķiles novada iedzīvotāji un viesi varēja nesteidzīgi izstaigāt tirdziņu, apmeklēt eglīšu rotājumu izgatavošanas radošo darbnīcu, kurā darbojās biedrība “Rasas krāsas”, kā arī naksnīgā atmosfērā noklausīties brīnišķīgu kamermūzikas koncertu “Nakts mūzika” ar Ievas Šablovskas (arfa), Sondras Lejmalnieces...

Lasīt vairāk

“Lai sveces iedegas...”

08-12-2017

Tīnūžu pamatskolā pirmdien, 4. decembrī, kopīgā pasākumā tika iedegta pirmā svecīte Adventes vainagā. Kā savā uzrunā minēja direktora vietniece Ineta Seile “Adventa laiks ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas tiek uzskatīts par pārdomu laiku, kad mūsu domām ir milzīgs spēks, un tas, ko mēs šajā laikā domāsim un vēlēsimies, vēlāk arī piepildīsies.” Ļoti patīkams viesis Tīnūžu pamatskolā bija Ikšķiles evaņģēliski luteriskās draudzes...

Lasīt vairāk

Bērnudārzam "Čiekuriņš"- Spāru svētki (video)

07-12-2017

Vēl pavisam nesen, šā gada 24.maijā, jaunās pirmsskolas izglītības iestādes “Čiekuriņš” pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.  7.decembrī bērnudārza būvei jau tika svinēti Spāru svētki.

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskola (reģ.nr. 4313900190) aicina pieteikties kandidātu matemātikas skolotāju vakancei

07-12-2017

Informācija par matemātikas skolotāja vakanci Darba līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku. Darba laiks: 18 stundas nedēļā (3 dienas) Darba alga: līdz 900.00 EUR par 1 likmi (30.stundas)   Būtiskākie darba pienākumi: Pildīt skolotāja pienākumus, vadot matemātikas stundas. Sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem. Veikt individuālo darbu ar skolēniem, lai izskaidrotu nesaprotamo mācību vielu, radītu viņos motivāciju mācīties un attīstītu sadarbības un komunikācijas prasmes. Izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem...

Lasīt vairāk