Vārda dienu svin: Gaisma, Auseklis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Izstādes Ikšķiles novada Centrālajā bibliotēkā

Vēl visu oktobra mēnesi bibliotēkas Lasītavā interesanti varēs iepazīties ar Dzejas dienai veltīto izstādi “Dzejnieki novadnieki”. Te vietā atcerēties latviešu tautas dziesmu : “Mazs bij tēva novadiņis, bet diženi turējās...” .Ja Ikšķiles novads ir viens no mazākajiem platības ziņā mūsu valstī, tad ar savu kultūras pasākumu kapacitāti esam lieli un ar ievērojamiem novadniekiem arī neesam nekādā ziņā apdalīti. Izstādē var iepazīties ar novadnieku – Liānas Langas, Veltas Kaltiņas, Roalda Dobrovenska, Egila Plauža, Jāņa Indāna un Marta Pujāta darbiem.

Jāatzīmē, ka Ikšķiles novada Centrālajā bibliotēka vairāku gadu garumā Senioru klubiņa darbības ietvaros ir devusi savu artavu dzejas vārda popularizēšanā, organizējot tikšanos ar dzejniekiem un pasākumus par tiem.

Visu gadu Lasītavā regulāri tiek sagatavotas izstādes par novadniekiem, kuriem aprit nozīmīgas jubilejas. 2017.gadā bija sagatavotas izstādes : “ Margai Teterei – 105”, “ Valdim Dišleram – 95”, “Valdim Villerušam – 75”, “ Ivaram Kalviņam – 70”, “Kārlim Miezītim – 115”’,”Indriķim Zeberiņam – 135”.

Šāda veida prakse – organizēt izstādes par novadniekiem, bibliotēkai jau kļuvusi par tradīciju.

Šobrīd bibliotēkas Lasītavā var aplūkot un priecāties par krājuma nelielo daļu, kurš izlikts izstādē “Bibliotēkas skaistākās grāmatas”. Ir vērts pieminēt gan ādas vākos iesieto I.Lancmaņa “Rundāles pils” un iepriekšminētā autora sagatavoto darbu “Vidzemes muižu arhitektūra”, gan dārgos “Latvijas mākslas vēsture” 4. un 5.sējumus. Sevišķi iepriecinošs ir fakts, ka divi mūsu novadnieki - Eduards Kļaviņš un Valdis Villerušs ir piedalījušies pēdējā pieminētā izdevuma sastādīšanā. Vienu grāmatu bibliotēka ir saņēmusi no profesora E.Kļaviņa kā dāvinājumu.

Arī bibliotēkas Abonementā jau no gada sākuma ir bijušas izliktas vairākas izstādes: “Jānis Jaunsudrabiņš – 140”, “Māra Zālīte – 65”, “Ilze Indrāne – 90”, “Alfrēds Dziļums -110”. Sagaidot Eduarda Veidenbauma 150 gada jubileju, ir sagatavota dzejnieka daiļradei veltīta izstāde.

Savukārt bibliotēkas Bērnu nodaļa ir atcerējusies grāmatu autorus viņu jubilejās ar sekojošām izstādēm : “A.A Milnam - 135”, “P.Brūverim – 60”, “J.Osmanim – 85", “E.Blaitonai – 120”.

Noteikti jāpiemin vēl fakts, ka papildus jau pieminētajām izstādēm, bibliotēkas darbinieki gatavo jaunāko grāmatu izstādes, tematiskās gadskārtu izstādes, kā arī Dz. Soduma balvas nominantu grāmatu iztādes.

Inese Zīrupa, Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas Lasītavas bibliotekāre

 
 
 

Aktualitātes

Bezmaksas apmeklējums bērnu izklaides centrā „Džungļu parks”

11-12-2017

Tuvojoties brīnumu apvītajiem un sirds siltuma pilnajiem Ziemassvētkie, bērnu izklaides centrs „Džungļu parks” 20. decembrī no pulksten 11.00-19.00 piedāvā bez maksas izrotaļāties un atpūsties maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērniem vecumā līdz 12 gadiem. Lai bez maksas apmeklētu „Džungļu parku”, jāuzrāda maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes statusa izziņa un jāapmeklē centrs pilngadīgas personas pavadībā, kas parakstās par drošības noteikumu ievērošanu un bērnu...

Lasīt vairāk

Teātra sporta turnīrs Iecavas vidusskolā

11-12-2017

  Kā ik gadu, Adventa laikā Iecavas vidusskolā tiek organizēts sadraudzības turnīrs, kurā neiztrūkstošas ir Ikšķiles vidusskolas komandas. Šogad jāuzteic jaunā maiņa – 5.a klases komanda, kuras dalībnieces, vēl būdamas ceturtklasnieces, sāka izmēģināt darboties improvizācijā, turklāt rezultāts izrādījās veiksmīgs. Šobrīd meitenes ir gatavas piedalīties arī nopietnākos turnīros. 

Lasīt vairāk

Zentu Mauriņu (1897 - 1978), rakstnieci, zinātnieci atceroties

11-12-2017

Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas abonementā var iepazīties ar grāmatu izstādi veltītu Zentas Mauriņas atcerei.

Lasīt vairāk

Aizvadīts jauniešu vokālā ansambļa "Vivo" un draugu koncerts

11-12-2017

  Svētdien Tīnūžu tautas namā noticis jauniešu vokālā ansambļa un draugu Adventa laika koncerts. Koncertā ansambļa "Vivo" sniegumu kuplināja koris "Stradiņi". Koncerta ievaddaļā "Vivo" izpildīja savas mīļākās dziesmas, kam sekoja Adventa laika skaņdarbi.      

Lasīt vairāk

Jauno pianistu pieredze starptautiskajos un Latvijas konkursos

11-12-2017

  Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Rimmas Pudānes jaunās pianistes Rūta Lejiņa (2.klase) un Lība Luīze Eltermane (5.klase) gada nogalē ir piedalījušās konkursos, un guvušas ļoti nozīmīgu un motivējošu konkursu pieredzi, stresa noturības pārbaudi un iespaidus.

Lasīt vairāk

Daugavas prospekta tirdziņš

10-12-2017

  10.decembrī Ikšķilē Ziemassvētku noskaņās notika Daugavas prospekta tirdziņš, kuru ar Ikšķiles novada pašvaldības atbalstu organizēja veikals “Labumu bode”. No pusdienas laika līdz pat vakaram Ikšķiles novada iedzīvotāji un viesi varēja nesteidzīgi izstaigāt tirdziņu, apmeklēt eglīšu rotājumu izgatavošanas radošo darbnīcu, kurā darbojās biedrība “Rasas krāsas”, kā arī naksnīgā atmosfērā noklausīties brīnišķīgu kamermūzikas koncertu “Nakts mūzika” ar Ievas Šablovskas (arfa), Sondras Lejmalnieces...

Lasīt vairāk

“Lai sveces iedegas...”

08-12-2017

Tīnūžu pamatskolā pirmdien, 4. decembrī, kopīgā pasākumā tika iedegta pirmā svecīte Adventes vainagā. Kā savā uzrunā minēja direktora vietniece Ineta Seile “Adventa laiks ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas tiek uzskatīts par pārdomu laiku, kad mūsu domām ir milzīgs spēks, un tas, ko mēs šajā laikā domāsim un vēlēsimies, vēlāk arī piepildīsies.” Ļoti patīkams viesis Tīnūžu pamatskolā bija Ikšķiles evaņģēliski luteriskās draudzes...

Lasīt vairāk

Bērnudārzam "Čiekuriņš"- Spāru svētki (video)

07-12-2017

Vēl pavisam nesen, šā gada 24.maijā, jaunās pirmsskolas izglītības iestādes “Čiekuriņš” pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.  7.decembrī bērnudārza būvei jau tika svinēti Spāru svētki.

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskola (reģ.nr. 4313900190) aicina pieteikties kandidātu matemātikas skolotāju vakancei

07-12-2017

Informācija par matemātikas skolotāja vakanci Darba līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku. Darba laiks: 18 stundas nedēļā (3 dienas) Darba alga: līdz 900.00 EUR par 1 likmi (30.stundas)   Būtiskākie darba pienākumi: Pildīt skolotāja pienākumus, vadot matemātikas stundas. Sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem. Veikt individuālo darbu ar skolēniem, lai izskaidrotu nesaprotamo mācību vielu, radītu viņos motivāciju mācīties un attīstītu sadarbības un komunikācijas prasmes. Izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem...

Lasīt vairāk

Jaunākās foto galerijas