Vārda dienu svin: Liza, Līze, Elizabete, Betija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

1

Pašvaldības vadība un deputāti apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes

6.septembrī pašvaldības pārstāvji un deputāti apmeklēja novada pirmsskolas izglītības iestādes, lai ne tikai vērtētu telpu vizuālo stāvokli, bet arī pārrunātu aktuālos jautājumus.

Ikšķiles novada pašvaldības tiešā pārziņā ir PII "Urdaviņa", savukārt privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm:  "Ķiparu nams", "Mazulītis" un Ikšķiles Brīvā skola pašvaldība sniedz līdzfinansējumu.

Kā informēja PII “Urdaviņa”  vadītāja Valda Krinkele, filiālē Tīnūžu “Muižiņa” jau piekto gadu atvērtas četras grupiņas. To apmeklē 61 bērns no 3 līdz  7 gadu vecumam. Savukārt Ikšķiles centra ēkā darbojas 16 grupiņas, un to apmeklē 381 audzēknis. PII “Urdaviņa” licencētas trīs izglītības programmas: pirmsskolas izglītības programma, speciālās pirmsskolas izglītības programma izglītojamiem ar jauktiem attīstības traucējumiem un  speciālās izglītības programma izglītojamajiem ar valodas traucējumiem.

Urdaviņa 6 Urdaviņa 7

Urdaviņa 8 Urdaviņa 9

Urdaviņa 10 Urdaviņa 11

Urdaviņa 3 Urdaviņa 5

Urdaviņa 4 Urdaviņa

Urdaviņa 1 Urdaviņa 2

Privātā pirmsskolas izglītības iestāde "Ķiparu nams" darbojas kopš 2009.gada, un to šogad apmeklē 72 audzēkņi. Bērnudārzs īsteno licencētu pirmsskolas izglītības programmu. Kā atklāja PPII "Ķiparu nams" vadītāja Sanda Reikmane, iestādes darbības galvenais pamatvirziens ir  Marijas Montessori pedagoģiskā metode, kā arī  Eko-skolu programma. Vadoties pēc Montessori idejām, grupiņās ir līdz 12 bērniem, kas dod iespēju novērot katru bērnu kā viņš attīstās. 2015./2016.mācību gadā PPII piedalījās programmā "Latviešu ābece".

Ķiparu nams 3 Ķiparu nams 6

Ķiparu nams 2 Ķiparu nams 5

Ķiparu nams 1 Ķiparu nams 4

PPII  "Mazulītis" filiāle atrodas Ikšķilē, Rīgas ielā 14-1. Bērnudārza vadītāja Māra Niedra informēja, ka PPII "Mazulītis" Īsteno licencētu vispārējās pirmsskolas izglītības programmu. Izglītības iestādi apmeklē 40 bērni no 1,5 līdz 4 gadu vecumam. Bērnudārza audzēkņi ne  tikai apgūst jaunas prasmes un iemaņas, bet arī daudz laika pavada dabā.

 Mazulītis 2 Mazulītis 1

Mazulītis 3 Mazulītis 4

Mazulītis 5 Mazulītis

Pašvaldības pārstāvji  un deputāti pēc  bērnudārzu apmeklējuma secināja, ka visas novada pirmsskolas izglītības iestādes ir iekārtotas atbilstoši bērnu vajadzībām, tajās radīta estētiska vide. Savukārt, pārrunājot aktuālos jautājumus,  izglītības iestāžu vadītāji kā vienu no svarīgākajām problēmām uzsvēra tieši darbu ar  tiem vecākiem,  kuru bērniem nepieciešama speciāla apmācība.

Paldies visu pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem par ieguldīto darbu!

 

 
 
 

Aktualitātes

Ikšķiles novadā vērienīgi nosvinēta Latvijas dzimšanas diena (video)

18-11-2017

  Ikšķiles novadā ar plašu pasākumu programmu - koncertiem, izstādēm un svētku uguņošanu tika atzīmēta Latvijas Neatkarības proklamēšanas 99.gadadiena.

Lasīt vairāk

Ikšķilē noticis karogu skrējiens (video)

18-11-2017

Valsts svētku diena Ikšķilē šodien sākusies ar tradicionālo karogu skrējienu, kura dalībnieki pēc Valsts himnas nodziedāšanas ar karogiem rokās mēroja 2,5 kilometrus garu distanci pa pilsētas ielām.

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolā svinīgi noslēdz svētku nedēļu (video)

18-11-2017

Piektdien aizvadīts Ikšķiles vidusskolas svētku nedēļas svinīgs noslēgums.

Lasīt vairāk

Tīnūžu pamatskolā svin Latvijas dzimšanas dienu

17-11-2017

17.novembrī Tīnūžu pamatskolā tika atzīmēta Latvijas dzimšanas diena. Katra klase piedalījās viktorīnā, kur varēja pielietot savas zināšanas par Latviju. Noslēgumā katra klase saņēma pateicību, labākie - diplomus par 1. iegūto vietu, kā arī saldus sveicienus Latvijas dzimšanas dienā!     

Lasīt vairāk

Pašvaldības darba laiks 17.-20.novembrī

17-11-2017

Sakarā ar Valsts svētkiem Ikšķiles novada pašvaldība 17.novembrī strādā līdz pulksten 14.00. 18.,19.un 20.novembrī brīvs.

Lasīt vairāk

Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers dāvina dziesmu Latvijai

17-11-2017

  Dziedātāja Ieva Kerēvica un latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers ierakstījuši savu sveicienu mūsu valstij “Maza dziesma Latvijai”. Komponists ir Madars Kalniņš, bet vārdu autors dzejnieks Ojārs Ulmanis. “Maza dziesma Latvijai” tiks iekļauta arī jaunajā albumā “Debess dārzos”, ko abi mākslinieki radījuši, gatavojoties savai  Ziemassvētku sajūtu koncertu programmai ar tādu pašu nosaukumu. Jau decembrī albumu būs iespēja iegādāties visā Latvijā.   “Ir prieks, ka...

Lasīt vairāk

Noskaņu dārzs mākslā

16-11-2017

  Ir pelēks, mazliet drūms rudenīgām un smeldzīgām nokrāsām pieliets Latvijas dārzs. Tieši tagad gribas atsaukt atmiņā gada viskrāšņākās noskaņas, iemērkt otu saules rieta krāsās, pasmelties ūdens riekšavu mežmalā palu laikā, iesmaržot pirmos ābeles ziedus, ceriņu ziedos sadzirdēt vijoli skanam, uzgavilēt putna treļļiem debesīs, klusām pielavīties varžu dīķim, iekāpt laivā un aizslīdēt lēni un līgani uz kādu sapņu zemi, kur dāsni...

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolas audzēkņi tiekas ar prezidentu

16-11-2017

   14.novembrī, devos uz pieņemšanu pie Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa. Skolotāja oktobrī informēja klasi par konkursu „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”, un runas prezentācija bija mums pārbaudes darbs mācību priekšmetā „Prezentācijas prasme”. Uzrakstīju savu uzrunu, un klasē kopā ar skolotāju un klasesbiedriem tika nolemts, ka mana runa tiks sūtīta uz Valsts prezidenta kanceleju. Biju patiešām priecīga, ka mani...

Lasīt vairāk