Vārda dienu svin: Agne, Agnese, Agnija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Pašvaldības vadība un deputāti apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes

6.septembrī pašvaldības pārstāvji un deputāti apmeklēja novada pirmsskolas izglītības iestādes, lai ne tikai vērtētu telpu vizuālo stāvokli, bet arī pārrunātu aktuālos jautājumus.

Ikšķiles novada pašvaldības tiešā pārziņā ir PII "Urdaviņa", savukārt privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm:  "Ķiparu nams", "Mazulītis" un Ikšķiles Brīvā skola pašvaldība sniedz līdzfinansējumu.

Kā informēja PII “Urdaviņa”  vadītāja Valda Krinkele, filiālē Tīnūžu “Muižiņa” jau piekto gadu atvērtas četras grupiņas. To apmeklē 61 bērns no 3 līdz  7 gadu vecumam. Savukārt Ikšķiles centra ēkā darbojas 16 grupiņas, un to apmeklē 381 audzēknis. PII “Urdaviņa” licencētas trīs izglītības programmas: pirmsskolas izglītības programma, speciālās pirmsskolas izglītības programma izglītojamiem ar jauktiem attīstības traucējumiem un  speciālās izglītības programma izglītojamajiem ar valodas traucējumiem.

Urdaviņa 6 Urdaviņa 7

Urdaviņa 8 Urdaviņa 9

Urdaviņa 10 Urdaviņa 11

Urdaviņa 3 Urdaviņa 5

Urdaviņa 4 Urdaviņa

Urdaviņa 1 Urdaviņa 2

Privātā pirmsskolas izglītības iestāde "Ķiparu nams" darbojas kopš 2009.gada, un to šogad apmeklē 72 audzēkņi. Bērnudārzs īsteno licencētu pirmsskolas izglītības programmu. Kā atklāja PPII "Ķiparu nams" vadītāja Sanda Reikmane, iestādes darbības galvenais pamatvirziens ir  Marijas Montessori pedagoģiskā metode, kā arī  Eko-skolu programma. Vadoties pēc Montessori idejām, grupiņās ir līdz 12 bērniem, kas dod iespēju novērot katru bērnu kā viņš attīstās. 2015./2016.mācību gadā PPII piedalījās programmā "Latviešu ābece".

Ķiparu nams 3 Ķiparu nams 6

Ķiparu nams 2 Ķiparu nams 5

Ķiparu nams 1 Ķiparu nams 4

PPII  "Mazulītis" filiāle atrodas Ikšķilē, Rīgas ielā 14-1. Bērnudārza vadītāja Māra Niedra informēja, ka PPII "Mazulītis" Īsteno licencētu vispārējās pirmsskolas izglītības programmu. Izglītības iestādi apmeklē 40 bērni no 1,5 līdz 4 gadu vecumam. Bērnudārza audzēkņi ne  tikai apgūst jaunas prasmes un iemaņas, bet arī daudz laika pavada dabā.

 Mazulītis 2 Mazulītis 1

Mazulītis 3 Mazulītis 4

Mazulītis 5 Mazulītis

Pašvaldības pārstāvji  un deputāti pēc  bērnudārzu apmeklējuma secināja, ka visas novada pirmsskolas izglītības iestādes ir iekārtotas atbilstoši bērnu vajadzībām, tajās radīta estētiska vide. Savukārt, pārrunājot aktuālos jautājumus,  izglītības iestāžu vadītāji kā vienu no svarīgākajām problēmām uzsvēra tieši darbu ar  tiem vecākiem,  kuru bērniem nepieciešama speciāla apmācība.

Paldies visu pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem par ieguldīto darbu!

 

 
 
 

Aktualitātes

Izskanējis koncerts "Dedziniet gaišu guni, laidiet Dziesmu istabā"

20-01-2018

  20.janvārī, atceroties 1991. gada barikādes, Tīnūžu tautas namā notika koncerts "Dedziniet gaišu guni, laidiet Dziesmu istabā", kurā piedalījās Ikšķiles tautas nama jauktais vokālais ansamblis "GAUDIUM" un Mārupes kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis "DZELDI". Pasākuma caurviju motīvs bija 1991.gada janvāra barikāžu laiks, kas simbolizē mūsu tautas vienotību, drosmi un uzdrīkstēšanos paust atbalstu neatkarīgas valsts izveidei. Tā ieskaņā Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja...

Lasīt vairāk

Ikšķiles novada pašvaldība saņem Goda rakstu

19-01-2018

18.janvārī aizsardzības nozares vadība tikās ar Latvijas darba devējiem – uzņēmumu, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjiem –, lai pateiktos par viņu atbalstu Zemessardzei. Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš, Zemessardzes bataljonu komandieri un Latvijas darba devēji, kas atbalstījuši...

Lasīt vairāk

Izsludināts konkurss „Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2017”

18-01-2018

Labklājības ministrija (LM) no 16.janvāra līdz 15.februārim izsludina konkursu „Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2017.”. Konkursa mērķis ir apzināt un pateikt paldies sociālajiem darbiniekiem Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā un popularizē sociālā darbinieka profesiju Latvijā. Pretendenti tiek izvirzīti un vērtēti šādās nominācijās: ·...

Lasīt vairāk

Ikšķiles novadā sāk darboties publiskās slidotavas

18-01-2018

Aktīva dzīvesveida piekritējiem ziemas sals nav šķērslis izbaudīt slidošanas burvību, gan arī uzspēlēt hokeju, tādēļ arī šogad Ikšķiles novada pašvaldība parūpējusies par bezmaksas dabīgā ledus slidotavām. Kā informēja Ikšķiles novada pašvaldības sporta pasākumu organizatore Agita Kābele, šajā ziemas sezonā pašvaldība iekārtojusi divas slidotavas- hokeja laukumus. Apmeklētājiem jau pieejama ir  slidotava Ikšķiles centrā starp daudzdzīvokļu mājām, kuru izsenis ikšķilieši izmanto dažādām sportiskām...

Lasīt vairāk

Aicinām piedalīties aptaujā un izteikt savu viedokli!

18-01-2018

Ikšķiles novada pašvaldība ir uzsākusi Ikšķiles novada attīstības programmas 2018.–2024.gadam izstrādi. Lai noskaidrotu Jūsu viedokli par novada attīstības iespējām, problēmām un to iespējamajiem risinājumiem, kā arī sagatavotu priekšlikumus Ikšķiles novada attīstības programmas 2018. – 2024. gadam izstrādei, ir sagatavota aptaujas anketa. Aptauja ir anonīma, tās rezultāti tiks publicēti tikai apkopotā veidā. Aptaujas anketa ir pieejama gan papīra formātā, gan elektroniski. Aptaujas anketas elektroniskā...

Lasīt vairāk

Jaunākā informācija par distanču slēpošanas trasi Zilajos kalnos (18.01.2018)

18-01-2018

Laba diena! Sniedziņš snieg, bet mežā sniega pamaz, un tas ir par vieglu un pūkainu. Trasi pagaidām sagatavot nevar, bet esam gatavi startēt tiklīdz tas būs normāli iespējams. ❄❄❄Neiesakām arī uzreiz mesties slēpot, jo slēpes vienkārši šļūks pa zemi.

Lasīt vairāk

Cikls “Gaismas pusē” iemirdzas mākslā

16-01-2018

  Adventes laikā Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi ar koncertu ieskandināja ziemas noskaņu ciklu “Gaismas pusē”. Savukārt jauno 2018.gadu - Latvijas simtgades un mūsu skolas piekto jubilejas gadu, 8.janvārī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā cikla “Gaismas pusē” turpinājums iemirdzējās mākslā. Trīs tūrēs izstādes atklāšanu ar jestru un tautisku mūziku ieskandināja skolas pedagogu folkgrupa, veltot dziesmas jaunajam gadam, Latvijai, mūsu...

Lasīt vairāk

Noslēdzies 1. posms “Ikšķiles novada TEMPO kausa izcīņa šāhā 2018”

15-01-2018

  13.janvārī Ikšķiles tautas namā notika “Ikšķiles novada TEMPO kausa izcīņa šahā 2018” 1.posms, pulcējot 24 dalībniekus no dažādām Latvijas pilsētām (Rīga, Ogre, Mālpils, Sigulda, Ikšķile u.c.) un dažādus vecuma sportistus.

Lasīt vairāk

Ikšķiles jaunie komponisti aicina uz koncertu

13-01-2018

Kā pirmās sniegpārslas ir sagaidīti arī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas jauno komponistu sacerētie skaņdarbi. 12 no tiem ir audzēkņu pirmās kompozīcijas. Tās ir gan dziesmas, gan skaņdarbi klavierēm un citiem mūzikas instrumentiem.

Lasīt vairāk

Jaunākās foto galerijas