Vārda dienu svin: Otīlija, Iveta

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Lietuvietis Domas Manikas uzvar Latvijā visgrūtāko kalnu riteņbraukšanas sacensību noslēdzošo posmu

 

24. septembrī Ikšķiles novada dabas parkā “Zilie kalni” norisinājās olimpiskā velokrosa sacensību (XCO) “Gruzis acī” noslēdzošais trešais posms, kurā elites grupā uzvaru guva lietuvietis Domas Manikas. Šīs sacensības riteņbraucēju vidū tiek atzītas kā vienas no grūtākajām kalnu riteņbraukšanas sacensībām Latvijā.

Lieliskie laika apstākļi lutināja braucējus vienās no šis sezonas noslēdzošajām kalnu divriteņu sacensībām. Trase, pateicoties saulainajām siltajām laikam, bija ļoti sausa, kas padarīja to ļoti dinamisku un ātri braucamu. Ikšķiles posmā bija daudz jaunu braucēju, jo “Zilo kalnu” XCO trase bija ideāla, lai izmēģinātu savus spēkus šajā kalnu riteņbraukšanas disciplīnā - trase sastāvēja no daudziem salīdzinoši īsiem un ne pārāk stāviem kāpumiem, kuriem seko dažādas grūtības pakāpes šķēršļi, kuros izaicinājumu varēja atrast gan iesācēji, gan arī pieredzējuši sportisti.

Sacensību viena apļa garums bija 5.1 km un katrā aplī braucējiem bija jāpievar 130 vertikālie kāpuma metri. Sacensībās visvairāk - 6 apļus - bija nepieciešams veikt vīru Elites grupas dalībniekiem.

Elites vīru grupā ritēja spraiga cīņa, kurā pirmo trīs vietu braucēji visus 6 apļus brauca plecu pie pleca atpaliekot viens no otra par dažām sekundēm, tomēr noslēdzošajā aplī uzvarēja Domas Manikas no Lietuvas, kurš spēja atrauties par 48 sekundēm no otrās vietas ieguvēja Kārļa Baltača no komandas PATRIA-BOTTECCHIA. Trešajā vietā palika Konstantīns Smotrovs (Ebike Machine).

Ikšķiles posmā bija līdz šim lielākais braucēju skaits jauniešu grupās, kas priecē un vieš cerības, ka nākotnē Latvija spēs kvalificēties Olimpiskajās spēlēs kalnu riteņbraukšanas disciplīnā.

Zēnu jauniešu 15 grupas pirmās vietas ieguvējs bija Ronalds Blumbergs, kuram otrajā vietā piekāpās viņa brālis Oskars Blumbergs – abi no komandas KS Sporta klubs. Trešajā vietā ierindojās Kārlis Ancāns.

Savukārt meiteņu grupā jaunietes 15 uzvaru guva Evelīna Ermane-Marčenko (Motosports Racing Team) apsteidzot otrās un trešās vietas ieguvējas Elēnu Selgu (Hawaii Express) un Līnu Ancāni.

Grupas Jaunieši 17 uzvarētājs Mārtiņš Romanovskis no KS sporta kluba apsteidza Bruno Noreiko (NN sporta klubs) un Arti Neļķi (MTB Grkalne). Jaunieši 19 grupā par uzvarētāju kļuva Artūrs Krasts (NN sporta klubs), otrajā vietā piekāpās Andris Romanovskis (KS sporta klubs) un trešajā vietā lietuvietis Ignas Ambrazas (S-Sportas).

Spraiga cīņa izvērtās arī grupā Lielpratēji, kur otrās vietas ieguvējs Sandijs Kļaviņš (Sportland Bottecchia) atpalika vien 6 sekundes no pirmās vietas ieguvēja Naura Selgas (Hawaii Express). Trešajā vietā ierindojās Edgars Melnalksnis.

Meistaru grupā par stabilu līderi kļuva Atis Paksis (Hawaii Express) apsteidzot savus otrās un trešās vietas konkurentus – Edgaru Kalniņu (KS Sporta klubs) un Aivi Zetmani (PATRIA-BOTTECCHIA) - par vairāk kā 5 minūtēm.

Par pirmās vietas ieguvēju senioru grupā, rādot lielisku piemēru saviem audzēkņiem, kļuva KS sporta kluba vadītājs un treneris Kārlis Smilktens. Otrajā vietā piekāpās Armands Berķis (Mammadaba) un trešajā Andris Rubulis.

Ar detalizētiem posma rezultātiem ikviens var iepazīties sacensību mājas lapā – www.xco.lv.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Aktualitātes

Bezmaksas apmeklējums bērnu izklaides centrā „Džungļu parks”

11-12-2017

Tuvojoties brīnumu apvītajiem un sirds siltuma pilnajiem Ziemassvētkie, bērnu izklaides centrs „Džungļu parks” 20. decembrī no pulksten 11.00-19.00 piedāvā bez maksas izrotaļāties un atpūsties maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērniem vecumā līdz 12 gadiem. Lai bez maksas apmeklētu „Džungļu parku”, jāuzrāda maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes statusa izziņa un jāapmeklē centrs pilngadīgas personas pavadībā, kas parakstās par drošības noteikumu ievērošanu un bērnu...

Lasīt vairāk

Teātra sporta turnīrs Iecavas vidusskolā

11-12-2017

  Kā ik gadu, Adventa laikā Iecavas vidusskolā tiek organizēts sadraudzības turnīrs, kurā neiztrūkstošas ir Ikšķiles vidusskolas komandas. Šogad jāuzteic jaunā maiņa – 5.a klases komanda, kuras dalībnieces, vēl būdamas ceturtklasnieces, sāka izmēģināt darboties improvizācijā, turklāt rezultāts izrādījās veiksmīgs. Šobrīd meitenes ir gatavas piedalīties arī nopietnākos turnīros. 

Lasīt vairāk

Zentu Mauriņu (1897 - 1978), rakstnieci, zinātnieci atceroties

11-12-2017

Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas abonementā var iepazīties ar grāmatu izstādi veltītu Zentas Mauriņas atcerei.

Lasīt vairāk

Aizvadīts jauniešu vokālā ansambļa "Vivo" un draugu koncerts

11-12-2017

  Svētdien Tīnūžu tautas namā noticis jauniešu vokālā ansambļa un draugu Adventa laika koncerts. Koncertā ansambļa "Vivo" sniegumu kuplināja koris "Stradiņi". Koncerta ievaddaļā "Vivo" izpildīja savas mīļākās dziesmas, kam sekoja Adventa laika skaņdarbi.      

Lasīt vairāk

Jauno pianistu pieredze starptautiskajos un Latvijas konkursos

11-12-2017

  Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Rimmas Pudānes jaunās pianistes Rūta Lejiņa (2.klase) un Lība Luīze Eltermane (5.klase) gada nogalē ir piedalījušās konkursos, un guvušas ļoti nozīmīgu un motivējošu konkursu pieredzi, stresa noturības pārbaudi un iespaidus.

Lasīt vairāk

Daugavas prospekta tirdziņš

10-12-2017

  10.decembrī Ikšķilē Ziemassvētku noskaņās notika Daugavas prospekta tirdziņš, kuru ar Ikšķiles novada pašvaldības atbalstu organizēja veikals “Labumu bode”. No pusdienas laika līdz pat vakaram Ikšķiles novada iedzīvotāji un viesi varēja nesteidzīgi izstaigāt tirdziņu, apmeklēt eglīšu rotājumu izgatavošanas radošo darbnīcu, kurā darbojās biedrība “Rasas krāsas”, kā arī naksnīgā atmosfērā noklausīties brīnišķīgu kamermūzikas koncertu “Nakts mūzika” ar Ievas Šablovskas (arfa), Sondras Lejmalnieces...

Lasīt vairāk

“Lai sveces iedegas...”

08-12-2017

Tīnūžu pamatskolā pirmdien, 4. decembrī, kopīgā pasākumā tika iedegta pirmā svecīte Adventes vainagā. Kā savā uzrunā minēja direktora vietniece Ineta Seile “Adventa laiks ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas tiek uzskatīts par pārdomu laiku, kad mūsu domām ir milzīgs spēks, un tas, ko mēs šajā laikā domāsim un vēlēsimies, vēlāk arī piepildīsies.” Ļoti patīkams viesis Tīnūžu pamatskolā bija Ikšķiles evaņģēliski luteriskās draudzes...

Lasīt vairāk

Bērnudārzam "Čiekuriņš"- Spāru svētki (video)

07-12-2017

Vēl pavisam nesen, šā gada 24.maijā, jaunās pirmsskolas izglītības iestādes “Čiekuriņš” pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.  7.decembrī bērnudārza būvei jau tika svinēti Spāru svētki.

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskola (reģ.nr. 4313900190) aicina pieteikties kandidātu matemātikas skolotāju vakancei

07-12-2017

Informācija par matemātikas skolotāja vakanci Darba līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku. Darba laiks: 18 stundas nedēļā (3 dienas) Darba alga: līdz 900.00 EUR par 1 likmi (30.stundas)   Būtiskākie darba pienākumi: Pildīt skolotāja pienākumus, vadot matemātikas stundas. Sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem. Veikt individuālo darbu ar skolēniem, lai izskaidrotu nesaprotamo mācību vielu, radītu viņos motivāciju mācīties un attīstītu sadarbības un komunikācijas prasmes. Izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem...

Lasīt vairāk