Vārda dienu svin: Severīns, Urzula

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Lietuvietis Domas Manikas uzvar Latvijā visgrūtāko kalnu riteņbraukšanas sacensību noslēdzošo posmu

 

24. septembrī Ikšķiles novada dabas parkā “Zilie kalni” norisinājās olimpiskā velokrosa sacensību (XCO) “Gruzis acī” noslēdzošais trešais posms, kurā elites grupā uzvaru guva lietuvietis Domas Manikas. Šīs sacensības riteņbraucēju vidū tiek atzītas kā vienas no grūtākajām kalnu riteņbraukšanas sacensībām Latvijā.

Lieliskie laika apstākļi lutināja braucējus vienās no šis sezonas noslēdzošajām kalnu divriteņu sacensībām. Trase, pateicoties saulainajām siltajām laikam, bija ļoti sausa, kas padarīja to ļoti dinamisku un ātri braucamu. Ikšķiles posmā bija daudz jaunu braucēju, jo “Zilo kalnu” XCO trase bija ideāla, lai izmēģinātu savus spēkus šajā kalnu riteņbraukšanas disciplīnā - trase sastāvēja no daudziem salīdzinoši īsiem un ne pārāk stāviem kāpumiem, kuriem seko dažādas grūtības pakāpes šķēršļi, kuros izaicinājumu varēja atrast gan iesācēji, gan arī pieredzējuši sportisti.

Sacensību viena apļa garums bija 5.1 km un katrā aplī braucējiem bija jāpievar 130 vertikālie kāpuma metri. Sacensībās visvairāk - 6 apļus - bija nepieciešams veikt vīru Elites grupas dalībniekiem.

Elites vīru grupā ritēja spraiga cīņa, kurā pirmo trīs vietu braucēji visus 6 apļus brauca plecu pie pleca atpaliekot viens no otra par dažām sekundēm, tomēr noslēdzošajā aplī uzvarēja Domas Manikas no Lietuvas, kurš spēja atrauties par 48 sekundēm no otrās vietas ieguvēja Kārļa Baltača no komandas PATRIA-BOTTECCHIA. Trešajā vietā palika Konstantīns Smotrovs (Ebike Machine).

Ikšķiles posmā bija līdz šim lielākais braucēju skaits jauniešu grupās, kas priecē un vieš cerības, ka nākotnē Latvija spēs kvalificēties Olimpiskajās spēlēs kalnu riteņbraukšanas disciplīnā.

Zēnu jauniešu 15 grupas pirmās vietas ieguvējs bija Ronalds Blumbergs, kuram otrajā vietā piekāpās viņa brālis Oskars Blumbergs – abi no komandas KS Sporta klubs. Trešajā vietā ierindojās Kārlis Ancāns.

Savukārt meiteņu grupā jaunietes 15 uzvaru guva Evelīna Ermane-Marčenko (Motosports Racing Team) apsteidzot otrās un trešās vietas ieguvējas Elēnu Selgu (Hawaii Express) un Līnu Ancāni.

Grupas Jaunieši 17 uzvarētājs Mārtiņš Romanovskis no KS sporta kluba apsteidza Bruno Noreiko (NN sporta klubs) un Arti Neļķi (MTB Grkalne). Jaunieši 19 grupā par uzvarētāju kļuva Artūrs Krasts (NN sporta klubs), otrajā vietā piekāpās Andris Romanovskis (KS sporta klubs) un trešajā vietā lietuvietis Ignas Ambrazas (S-Sportas).

Spraiga cīņa izvērtās arī grupā Lielpratēji, kur otrās vietas ieguvējs Sandijs Kļaviņš (Sportland Bottecchia) atpalika vien 6 sekundes no pirmās vietas ieguvēja Naura Selgas (Hawaii Express). Trešajā vietā ierindojās Edgars Melnalksnis.

Meistaru grupā par stabilu līderi kļuva Atis Paksis (Hawaii Express) apsteidzot savus otrās un trešās vietas konkurentus – Edgaru Kalniņu (KS Sporta klubs) un Aivi Zetmani (PATRIA-BOTTECCHIA) - par vairāk kā 5 minūtēm.

Par pirmās vietas ieguvēju senioru grupā, rādot lielisku piemēru saviem audzēkņiem, kļuva KS sporta kluba vadītājs un treneris Kārlis Smilktens. Otrajā vietā piekāpās Armands Berķis (Mammadaba) un trešajā Andris Rubulis.

Ar detalizētiem posma rezultātiem ikviens var iepazīties sacensību mājas lapā – www.xco.lv.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Aktualitātes

Aizritējis mini seminārs "Maziem mirkļiem ir liela nozīme"

20-10-2017

20.oktobrī  Veselības un sociālo lietu pārvaldē neformālā gaisotnē notika Labklājības ministrijas organizētais mini seminārs "Maziem mirkļiem ir liela nozīme", kuru vadīja  trīs  meitu tēvs Armands Simsons un piecu bērnu māte, psiholoģe Kristīne Balode. Semināra pirmajā daļā Armands Simsons īsumā sniedza informāciju par vecāku tiesībām, kādus atvieglojumus,  pabalstus vecākiem piedāvā valsts. Viņš aicināja vecākus būt sava novada patriotiem un aktīvi piedalīties  konkursā...

Lasīt vairāk

Aizvadīta tikšanās ar rakstnieci Ingunu Baueri

18-10-2017

18.oktobrī Ikšķiles tautas namā notika kārtējā Centrālās bibliotēkas organizētā tikšanās ar daudzu romānu autori Ingunu Baueri. Pasākuma ieskaņā Baueres kundze īsumā pastāstīja par sevi, atklājot, ka rakstniecībai pievērsusies pēc vēstules nosūtīšanas žurnālam “Ieva” un redaktore aicinājusi uzrakstīt stāstījumus par vietējiem cilvēkiem. Savukārt uzvarot “Lauku Avīzes” rīkotajā romānu konkursā, radusies vēlme turpināt strādāt šajā jomā. Rakstniecei klajā jau nākuši seši romāni par ievērojamām...

Lasīt vairāk

LIKTA aicina pieteikties Ikšķiles novada skolotājus balvai “Platīna pele 2017”

17-10-2017

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) līdz 31. oktobrim aicina Ikšķiles novada skolotājus, e-prasmju pasniedzējus un citus pretendentus, kas devuši nozīmīgu ieguldījumu e-prasmju veicināšanā un e-vides lietotāju izglītošanā Latvijā, pieteikties IKT gada balvas «Platīna Pele 2017» kategorijai «Labākais E-skolotājs». Kategorijas «Labākais E-skolotājs» partneris – sabiedrība Tilde – Labākajam E-skolotājam piešķirs naudas prēmiju 1 000 eiro apmērā (ietverot nodokļus). Balvas...

Lasīt vairāk

Palīdzi noskaidrot ģimenei draudzīgāko pašvaldību un laimē vērtīgas balvas savai ģimenei

17-10-2017

Mūsu pašvaldība piedalās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajā konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība”. Šajā konkursā svarīgs ir arī jūsu viedoklis, jo tas var palīdzēt mums uzvarēt! Balsot par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem ģimenēm varēs no 2. līdz 31.oktobrim jaunajā vietnē www.vietagimenei.lv.  Lai noteiktu pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem, VARAM šogad pirmo reizi...

Lasīt vairāk

VAS “Latvijas dzelzceļš” informē

17-10-2017

VAS “Latvijas dzelzceļš” informē, ka naktī no 25.10.2017 plkst. 19.00 līdz 26.10.2017 plkst.8.00 tiks slēgta autotransporta kustībai dzelzceļa pārbrauktuve Nr.105 Ikšķilē, Skolas ielā sakarā ar remontu.

Lasīt vairāk

Ikšķiles un Ogres novadnieki startēs vērienīgajās motokrosa sacensībās “Arēnā Rīga”

17-10-2017

21. oktobrī, Latvijas lielākajā multifunkcionālajā hallē “Arēna Rīga” norisināsies vēl iekštelpu motokrosa sacensības, kurās dalību ņems arī ikšķilnieki un ogrēnieši Intars Lesnieks, Kirils Maslovs, Patriks Igals, Raivis Siks, Niks Niklāvs Sūna un Renārs Līmanis no Motokross ārēnā jeb “arenakross’ ir sacensības, kurās motosportisti sacenšas īpašā, iekštelpās izbūvētā trasē. Organizatori paredz, ka 21. oktobrī “Arēna Rīga” būs pārpildīta ar motosporta faniem no...

Lasīt vairāk

Konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2017” otrajā kārtā izvirzīti 30 uzņēmumi

17-10-2017

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotā konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2017” četrās kategorijās iesniegti 107 pieteikumi no uzņēmumiem visā Latvijā. Noslēgusies konkursa pirmās kārtas rezultātu apkopošana un izvērtēšana, un konkursa 2. kārtai ir izvirzīti 30 uzņēmumi. Saskaņā ar konkursa nolikumu, iesniegto pieteikumu izvērtēšana notiek divās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti dalībnieku pieteikumi, un žūrijas komisija izvirzīja...

Lasīt vairāk

Notiks mini seminārs "Maziem mirkļiem ir liela nozīme"

16-10-2017

Aicinām  pieteikties ģimenes uz Labklājības ministrijas organizēto mini semināru "Maziem mirkļiem ir liela nozīme" 20.oktobrī plkst. 15.00 Veselības un sociālo lietu pārvaldē Ikšķilē, Daugavas prospektā 34.  Mini semināru vadīs trīs  meitu tēvs Armands Simsons un psiholoģe Kristīne Balode. Programmā: neliela tehniska info, par to, kādas ir vecāku tiesības, kas viņiem pienākas (brīva diena 1. septembrī u.tml. noderīga info), mini semināru vadītāji stāsta praktisku info...

Lasīt vairāk

Sarunu vakars ar un par klavierēm Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā

15-10-2017

Balto un melno taustiņu skaņas spēj uzburt pasakas, vēsturiskus notikumus, mīlestību, krītošo lapu čaboņu, strauta urdziņu, vēja šalkas, sapni par ceļu uz nezināmo, bet vēlamo. 20.oktobrī plkst.17.00 Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas zālē uz sarunu vakaru ar klavierēm, par ceļu uz klavieru noslēpumu atklāšanu, mūs aicina ikšķilnieks, jaunais pianists un Latvijas pianisma uzlecošā zvaigzne, daudzu Latvijas un starptautisku konkursu laureāts, jauks...

Lasīt vairāk

Jaunākās foto galerijas