Vārda dienu svin: Verners, Muntis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

SEB MTB maratona Ikšķiles posmā aizraujošas trases un spriedze kopvērtējumā

Šīs nedēļas svētdienā Ikšķilē notiks Latvijas lielākā riteņbraukšanas sacensību seriāla – SEB MTB maratona – sezonas priekšpēdējais posms. Sacensību rīkotāji parūpējušies par interesantām distancēm, kas ies arī pa Ogres Zilo kalnu paugurainajām takām. Vienlaikus gaidāma sīva cīņa par kopvērtējuma punktiem “Toyota Hybrid” un “Virši – A” distancēs. Reģistrācija Ikšķiles posmam turpinās mājaslapā velo.lv.

 

Riteņbraukšanas sezona Latvijā pamazām tuvojas savam noslēgumam. Iecienītajā SEB MTB maratonā jau aizvadīti seši no kopumā astoņiem posmiem. Priekšā vēl Ikšķiles un Mārupes posmi, kuros arī taps skaidri sezonas kopvērtējuma uzvarētāji.

Šīs nedēļas svētdienā visi aktīvās atpūtas cienītāji tiek aicināti ņemt dalību SEB MTB maratona Ikšķiles posmā. Sacensību rīkotāji parūpējušies par aizraujošām trasēm. Prestižajā “Toyota Hybrid” distancē riteņbraucējus sagaida 67,4 kilometru gara distance. Trases interesantākās vietas atradīsies Ogres Zilajos kalnos, kur gaidāmas paugurainas taciņas, interesanti nobraucieni un citi pārbaudījumi.

Vērienīgajā “Virši – A” braucienā, kur arī daļa distances ies cauri Zilajiem kalniem, riteņbraucēji aicināti pievarēt 42,3 kilometru garu distanci. Tikmēr dabas baudītāji, kuri vēlas nesteidzīgā tempā baudīt skaisto Ikšķiles un Ogres apkārtnes dabu laipni lūgti ņemt dalību “Mammadaba” veselības distancē. Šeit iekļauta arī laika kontrole. “Mammadaba” veselības brauciena distancē sacentīsies arī zēnu un meiteņu grupu braucēji. Visi mazie čempioni spēkus varēs izmēģināt azartiskajos “Rasēns” bērnu braucienos.

Sezonai tuvojoties finiša taisnē, arvien lielāka nozīme ir situācijai “Toyota Hybrid” un “Virši – A” distanču kopvērtējumos. “Toyota Hybrid” distancē pēc sešiem posmiem kopvērtējuma līderis ir “Rietumu banka – Rīga” komandas riteņbraucējs Dmitrijs Sorokins. Viņa pārsvars pār otrajā vietā esošo “Sportlife.lv” vienības pārstāvi Oskaru Muižnieku, kurš trasē dosies “DPD” aktīvākā braucēja kreklā, sasniedz 12 punktus.

Ņemot vērā, ka kopvērtējumā tiek vērtēti sešos no astoņiem posmiem labākie gūtie punkti, intriga solās būt vēl lielāka. Ikšķilē gan Dmitrijs, gan Oskars varēs atmest līdz šim sliktākā posma punktus. Pirmajam tie ir 956, bet otrajam 951 punkts. Tas gan ar noteikumu, ja abi Ikšķilē uzlabos šos punktus. Trešajā vietā šobrīd ir Muižnieka komandas biedrs Matīss Preimanis, kurš Sorokinam jau zaudē 84 punktus. Pie tam, Matīss vairs šajā sezonā SEB MTB maratona posmos nestartēs. Uz trešo vietu kopvērtējumā vēl cer pretendēt arī Uldis Ālītis (“Rietumu banka – Rīga”), Lauris Purniņš, Raivis Zīmelis (abi “MySport veikals”) un Jānis Ozols (“ZZK”). Nedaudz tālāk seko arī Kārlis Baltacis (“Patria Bottecchia”).

Dāmām iespēja kļūt par sezonas kopvērtējuma čempioni Ikšķilē būs “ZZK” komandas pārstāvei Katrīnai Kipurei Valcēniete uzvarējusi četros posmos, bet vienā bijusi otrā. Līderes kreklā gan startēs Ingrīda Šmite, kura startējusi visos posmos, kamēr Kipure un vēl viena favorīte Lelde Ardava vienu posmu izlaidušas.

“Virši – A” distancē līdera dzeltenajā krekliņā uz starta redzēsim Jāni Priževoitu no “Volkswagen – Velprofs.lv” vienības. Ķegumnieks ir spējis uzvarēt trijos no sešiem aizvadītajiem posmiem, sezonā kopumā iekrājot 5985 punktus. Jānim līdz šim sliktie punkti ir gūti Kuldīgas posmā, kad viņš tika pie 991 punkta.

Otrajā vietā atrodas “Subaru Ad Rem Auto” komandas pārstāvis Ģirts Cirvelis, kurš no līdera atpaliek par 59 punktiem. Ģirts centīsies atmest savu sliktāko posmu, kurā gūti 952 punkti. Visreālākais pretendents, kurš var pacīnīties ar Priževoitu par uzvaru kopvērtējumā ir šobrīd sestajā vietā esošais Gints Jakovels. “KS Sporta kluba” pārstāvis, atmetot līdz šim sliktākos punktus, līderim zaudē deviņus punktus. Dāmām kopvērtējuma čempiones titulu garantējusi “EMU” komandas pārstāve Beate Kovgere.

Iepriekšējā reģistrācija Ikšķiles un Mārupes posmiem turpinās mājaslapā velo.lv. Šeit arī atrodams nolikums distanču kartes un cita noderīga informācija.

Informāciju sagatavoja:

Toms Markss

Igo Japiņa sporta aģentūra

 
 
 

Aktualitātes

Notiks lekcija "Fizisko aktivitāšu nozīmīgums ikdienā"

19-09-2017

Veselības mēneša ietvaros aicinām apmeklēt lekciju "Fizisko aktivitāšu nozīmīgums ikdienā"  2017.gada 19.septembrī, plkst. 18:00 Veselības veicināšanas centrā  (Daugavas prospektā 34, Ikšķilē).

Lasīt vairāk

Ikšķilē taps jauns atpūtas parks - “Minku parks”

19-09-2017

Uzklausot Ikšķiles novada iedzīvotāju vēlmes un rūpējoties par atpūtas iespējām dažāda vecuma iedzīvotājiem, pašvaldība katru gadu veic teritorijas labiekārtošanu. Lai uzlabotu iedzīvotāju rekreācijas iespējas, pašvaldība jau pirms dažiem gadiem izskatīja iespēju pilsētas centrālajā daļā izbūvēt atpūtas parku, kurā vienlaikus varētu atpūsties gan bērni, gan pieaugušie novadnieki, kā arī novada viesi. Izvērtējot dažādas idejas, plānotajai atpūtas vietai tika izvēlēts arī saistošs...

Lasīt vairāk

Ikšķiles novads – par aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, sportojot kopā

18-09-2017

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2017” šogad 22. septembrī notiks visā Latvijā, tajā skaitā arī Ikšķiles novadā. Līdz ar Latvijas 100gadi, popularizējot Olimpiskās vērtības – draudzību, cieņu un izcilību, Ikšķiles novadā tiks iedibināta jauna tradīcija- “Olimpiskā diena 2017”, kura  pirmo reizi notiks divu dienu garumā un tajā visi būs aicināti sportot kopā.  “Olimpiskās dienas 2017” pasākumi šogad visā Latvijā...

Lasīt vairāk

SEB MTB maratona Ikšķiles posmā startēs arī Pasaules kausa ieguvējs Blūms

18-09-2017

Svētdien Ikšķilē norisināsies populārā SEB MTB maratona sezonas septītais posms. Savu dalību tajā apstiprinājuši vairāki vadošie Latvijas riteņbraucēji. To vidū arī Pasaules kausa ieguvējs MTB XCO krosā U23 vecuma grupā Mārtiņš Blūms, viņa komandas biedrs no “ZZK” Arnis Pētersons, kā arī ASV vienības “Holowesko Citadel Racing team” pārstāvis Andžs Flaksis.  Šīs sezonas SEB MTB maratona kalendārā atlikuši vēl divi posmi, kas...

Lasīt vairāk

Tēva diena "Ķiparu namā"

18-09-2017

8. septembrī PPII “Ķiparu namā” tika svinēta gadskārtējā Tēva diena. Svinības tiek atklātas ar devīzi – ‘’Katram bērnam savs tētis ir čempions!’’ Vairāku gadu garumā, mācību gadu uzsākot, tiek sagaidīti un atzīmēti pirmie, nozīmīgie svētki – Tēva diena. Šai dienai veltītajam, sportiski aktīvajam pasākumam ir liela nozīme, jo gan bērniem, gan tētiem spēj radīt gandarījuma sajūtu par kopā sanākšanu un...

Lasīt vairāk

BIODANZA (BIODEJA) - IZDEJOT DZĪVI!

18-09-2017

BIODANZA (BIODEJA) ir uz ķermeni un kustībām orientēta metode psiholoģiskās, fiziskās un sociālās veselības uzlabošanai. Regulārās nodarbībās caur daudzveidīgu mūziku un kustību vingrinājumiem iespējams atklāt savu veidu kā dzīvot ar vieglumu, prasmi veidot savstarpēji pieņemošas attiecības ar citiem un attīstīt spēju ik mirkli būt apzinātā klātesamībā. BIODANZAS regulāra praktizēšana: • palīdz mazināt spriedzi, nemieru, stresu, uzlabo veselību un harmonijas sajūtu;* attīsta veiksmes atslēgu - emocionālo intelektu;* palīdz sajust...

Lasīt vairāk

Izstāde “Uz Rīgu:1917”

18-09-2017

  1917. gada 1. un 2. septembrī Ikšķiles un Salaspils novadu teritorijās notika vienas no lielākajām 1. Pasaules kara kaujām Latvijas teritorijā. Kaujās pret Vācijas armiju pie Mazās Juglas upes varonīgi cīnījās arī 2. Latviešu strēlnieku brigāde, ciešot milzīgus zaudējumus. Vairāki desmiti tūkstošu karavīru no abām karojošajām pusēm krita, tika ievainoti, nokļuva gūstā vai pazuda bez vēsts. Postošajā karadarbībā tika neatgriezeniski...

Lasīt vairāk

IKŠĶILES NOVADA PAŠVALDĪBA IZSLUDINA SPORTA PROJEKTU KONKURSU PAR PERIODU NO 2017. GADA 1.NOVEMBRA LĪDZ 2018. GADA 31. MARTAM

18-09-2017

Ikšķiles novada pašvaldība izsludina konkursu par finansiālu atbalstu Ikšķiles novadam nozīmīgu sporta projektu un sporta sacensību organizēšanai laika posmā no 2017. gada 1. novembra līdz 2018. gada 31. martam. Konkursa mērķis ir finansiāli atbalstīt projektu iesniedzēju līdzdalību sportisko aktivitāšu un sacensību organizēšanā Ikšķiles novadā, lai sekmētu sporta attīstību, veicinātu novada labāko sportistu izaugsmi un meistarību, kā arī veicinātu novada iedzīvotāju...

Lasīt vairāk

Projektu iesniegumu pieņemšana ir sākusies!

18-09-2017

Līdz 11.oktobrim turpināsies projektu iesniegumu pieņemšanas 5.kārta, kuras mērķis ir veicināt lauksaimniecības produktu pārstrādi un iepakošanu, radot pievienoto vērtību lauksaimniecības produktiem, veicinot realizācijas un tirdzniecības iespējas, sekmējot nodarbinātību un jauninājumu ieviešanu.

Lasīt vairāk