Vārda dienu svin: Anda, Andīna

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

1

SEB MTB maratona Ikšķiles posmā aizraujošas trases un spriedze kopvērtējumā

Šīs nedēļas svētdienā Ikšķilē notiks Latvijas lielākā riteņbraukšanas sacensību seriāla – SEB MTB maratona – sezonas priekšpēdējais posms. Sacensību rīkotāji parūpējušies par interesantām distancēm, kas ies arī pa Ogres Zilo kalnu paugurainajām takām. Vienlaikus gaidāma sīva cīņa par kopvērtējuma punktiem “Toyota Hybrid” un “Virši – A” distancēs. Reģistrācija Ikšķiles posmam turpinās mājaslapā velo.lv.

 

Riteņbraukšanas sezona Latvijā pamazām tuvojas savam noslēgumam. Iecienītajā SEB MTB maratonā jau aizvadīti seši no kopumā astoņiem posmiem. Priekšā vēl Ikšķiles un Mārupes posmi, kuros arī taps skaidri sezonas kopvērtējuma uzvarētāji.

Šīs nedēļas svētdienā visi aktīvās atpūtas cienītāji tiek aicināti ņemt dalību SEB MTB maratona Ikšķiles posmā. Sacensību rīkotāji parūpējušies par aizraujošām trasēm. Prestižajā “Toyota Hybrid” distancē riteņbraucējus sagaida 67,4 kilometru gara distance. Trases interesantākās vietas atradīsies Ogres Zilajos kalnos, kur gaidāmas paugurainas taciņas, interesanti nobraucieni un citi pārbaudījumi.

Vērienīgajā “Virši – A” braucienā, kur arī daļa distances ies cauri Zilajiem kalniem, riteņbraucēji aicināti pievarēt 42,3 kilometru garu distanci. Tikmēr dabas baudītāji, kuri vēlas nesteidzīgā tempā baudīt skaisto Ikšķiles un Ogres apkārtnes dabu laipni lūgti ņemt dalību “Mammadaba” veselības distancē. Šeit iekļauta arī laika kontrole. “Mammadaba” veselības brauciena distancē sacentīsies arī zēnu un meiteņu grupu braucēji. Visi mazie čempioni spēkus varēs izmēģināt azartiskajos “Rasēns” bērnu braucienos.

Sezonai tuvojoties finiša taisnē, arvien lielāka nozīme ir situācijai “Toyota Hybrid” un “Virši – A” distanču kopvērtējumos. “Toyota Hybrid” distancē pēc sešiem posmiem kopvērtējuma līderis ir “Rietumu banka – Rīga” komandas riteņbraucējs Dmitrijs Sorokins. Viņa pārsvars pār otrajā vietā esošo “Sportlife.lv” vienības pārstāvi Oskaru Muižnieku, kurš trasē dosies “DPD” aktīvākā braucēja kreklā, sasniedz 12 punktus.

Ņemot vērā, ka kopvērtējumā tiek vērtēti sešos no astoņiem posmiem labākie gūtie punkti, intriga solās būt vēl lielāka. Ikšķilē gan Dmitrijs, gan Oskars varēs atmest līdz šim sliktākā posma punktus. Pirmajam tie ir 956, bet otrajam 951 punkts. Tas gan ar noteikumu, ja abi Ikšķilē uzlabos šos punktus. Trešajā vietā šobrīd ir Muižnieka komandas biedrs Matīss Preimanis, kurš Sorokinam jau zaudē 84 punktus. Pie tam, Matīss vairs šajā sezonā SEB MTB maratona posmos nestartēs. Uz trešo vietu kopvērtējumā vēl cer pretendēt arī Uldis Ālītis (“Rietumu banka – Rīga”), Lauris Purniņš, Raivis Zīmelis (abi “MySport veikals”) un Jānis Ozols (“ZZK”). Nedaudz tālāk seko arī Kārlis Baltacis (“Patria Bottecchia”).

Dāmām iespēja kļūt par sezonas kopvērtējuma čempioni Ikšķilē būs “ZZK” komandas pārstāvei Katrīnai Kipurei Valcēniete uzvarējusi četros posmos, bet vienā bijusi otrā. Līderes kreklā gan startēs Ingrīda Šmite, kura startējusi visos posmos, kamēr Kipure un vēl viena favorīte Lelde Ardava vienu posmu izlaidušas.

“Virši – A” distancē līdera dzeltenajā krekliņā uz starta redzēsim Jāni Priževoitu no “Volkswagen – Velprofs.lv” vienības. Ķegumnieks ir spējis uzvarēt trijos no sešiem aizvadītajiem posmiem, sezonā kopumā iekrājot 5985 punktus. Jānim līdz šim sliktie punkti ir gūti Kuldīgas posmā, kad viņš tika pie 991 punkta.

Otrajā vietā atrodas “Subaru Ad Rem Auto” komandas pārstāvis Ģirts Cirvelis, kurš no līdera atpaliek par 59 punktiem. Ģirts centīsies atmest savu sliktāko posmu, kurā gūti 952 punkti. Visreālākais pretendents, kurš var pacīnīties ar Priževoitu par uzvaru kopvērtējumā ir šobrīd sestajā vietā esošais Gints Jakovels. “KS Sporta kluba” pārstāvis, atmetot līdz šim sliktākos punktus, līderim zaudē deviņus punktus. Dāmām kopvērtējuma čempiones titulu garantējusi “EMU” komandas pārstāve Beate Kovgere.

Iepriekšējā reģistrācija Ikšķiles un Mārupes posmiem turpinās mājaslapā velo.lv. Šeit arī atrodams nolikums distanču kartes un cita noderīga informācija.

Informāciju sagatavoja:

Toms Markss

Igo Japiņa sporta aģentūra

 
 
 

Aktualitātes

Ikšķiles novadā vērienīgi nosvinēta Latvijas dzimšanas diena (video)

18-11-2017

  Ikšķiles novadā ar plašu pasākumu programmu - koncertiem, izstādēm un svētku uguņošanu tika atzīmēta Latvijas Neatkarības proklamēšanas 99.gadadiena.

Lasīt vairāk

Ikšķilē noticis karogu skrējiens (video)

18-11-2017

Valsts svētku diena Ikšķilē šodien sākusies ar tradicionālo karogu skrējienu, kura dalībnieki pēc Valsts himnas nodziedāšanas ar karogiem rokās mēroja 2,5 kilometrus garu distanci pa pilsētas ielām.

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolā svinīgi noslēdz svētku nedēļu (video)

18-11-2017

Piektdien aizvadīts Ikšķiles vidusskolas svētku nedēļas svinīgs noslēgums.

Lasīt vairāk

Tīnūžu pamatskolā svin Latvijas dzimšanas dienu

17-11-2017

17.novembrī Tīnūžu pamatskolā tika atzīmēta Latvijas dzimšanas diena. Katra klase piedalījās viktorīnā, kur varēja pielietot savas zināšanas par Latviju. Noslēgumā katra klase saņēma pateicību, labākie - diplomus par 1. iegūto vietu, kā arī saldus sveicienus Latvijas dzimšanas dienā!     

Lasīt vairāk

Pašvaldības darba laiks 17.-20.novembrī

17-11-2017

Sakarā ar Valsts svētkiem Ikšķiles novada pašvaldība 17.novembrī strādā līdz pulksten 14.00. 18.,19.un 20.novembrī brīvs.

Lasīt vairāk

Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers dāvina dziesmu Latvijai

17-11-2017

  Dziedātāja Ieva Kerēvica un latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers ierakstījuši savu sveicienu mūsu valstij “Maza dziesma Latvijai”. Komponists ir Madars Kalniņš, bet vārdu autors dzejnieks Ojārs Ulmanis. “Maza dziesma Latvijai” tiks iekļauta arī jaunajā albumā “Debess dārzos”, ko abi mākslinieki radījuši, gatavojoties savai  Ziemassvētku sajūtu koncertu programmai ar tādu pašu nosaukumu. Jau decembrī albumu būs iespēja iegādāties visā Latvijā.   “Ir prieks, ka...

Lasīt vairāk

Noskaņu dārzs mākslā

16-11-2017

  Ir pelēks, mazliet drūms rudenīgām un smeldzīgām nokrāsām pieliets Latvijas dārzs. Tieši tagad gribas atsaukt atmiņā gada viskrāšņākās noskaņas, iemērkt otu saules rieta krāsās, pasmelties ūdens riekšavu mežmalā palu laikā, iesmaržot pirmos ābeles ziedus, ceriņu ziedos sadzirdēt vijoli skanam, uzgavilēt putna treļļiem debesīs, klusām pielavīties varžu dīķim, iekāpt laivā un aizslīdēt lēni un līgani uz kādu sapņu zemi, kur dāsni...

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolas audzēkņi tiekas ar prezidentu

16-11-2017

   14.novembrī, devos uz pieņemšanu pie Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa. Skolotāja oktobrī informēja klasi par konkursu „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”, un runas prezentācija bija mums pārbaudes darbs mācību priekšmetā „Prezentācijas prasme”. Uzrakstīju savu uzrunu, un klasē kopā ar skolotāju un klasesbiedriem tika nolemts, ka mana runa tiks sūtīta uz Valsts prezidenta kanceleju. Biju patiešām priecīga, ka mani...

Lasīt vairāk

Jaunākās foto galerijas