Vārda dienu svin: Agne, Agnese, Agnija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

SEB MTB maratona Ikšķiles posmā aizraujošas trases un spriedze kopvērtējumā

Šīs nedēļas svētdienā Ikšķilē notiks Latvijas lielākā riteņbraukšanas sacensību seriāla – SEB MTB maratona – sezonas priekšpēdējais posms. Sacensību rīkotāji parūpējušies par interesantām distancēm, kas ies arī pa Ogres Zilo kalnu paugurainajām takām. Vienlaikus gaidāma sīva cīņa par kopvērtējuma punktiem “Toyota Hybrid” un “Virši – A” distancēs. Reģistrācija Ikšķiles posmam turpinās mājaslapā velo.lv.

 

Riteņbraukšanas sezona Latvijā pamazām tuvojas savam noslēgumam. Iecienītajā SEB MTB maratonā jau aizvadīti seši no kopumā astoņiem posmiem. Priekšā vēl Ikšķiles un Mārupes posmi, kuros arī taps skaidri sezonas kopvērtējuma uzvarētāji.

Šīs nedēļas svētdienā visi aktīvās atpūtas cienītāji tiek aicināti ņemt dalību SEB MTB maratona Ikšķiles posmā. Sacensību rīkotāji parūpējušies par aizraujošām trasēm. Prestižajā “Toyota Hybrid” distancē riteņbraucējus sagaida 67,4 kilometru gara distance. Trases interesantākās vietas atradīsies Ogres Zilajos kalnos, kur gaidāmas paugurainas taciņas, interesanti nobraucieni un citi pārbaudījumi.

Vērienīgajā “Virši – A” braucienā, kur arī daļa distances ies cauri Zilajiem kalniem, riteņbraucēji aicināti pievarēt 42,3 kilometru garu distanci. Tikmēr dabas baudītāji, kuri vēlas nesteidzīgā tempā baudīt skaisto Ikšķiles un Ogres apkārtnes dabu laipni lūgti ņemt dalību “Mammadaba” veselības distancē. Šeit iekļauta arī laika kontrole. “Mammadaba” veselības brauciena distancē sacentīsies arī zēnu un meiteņu grupu braucēji. Visi mazie čempioni spēkus varēs izmēģināt azartiskajos “Rasēns” bērnu braucienos.

Sezonai tuvojoties finiša taisnē, arvien lielāka nozīme ir situācijai “Toyota Hybrid” un “Virši – A” distanču kopvērtējumos. “Toyota Hybrid” distancē pēc sešiem posmiem kopvērtējuma līderis ir “Rietumu banka – Rīga” komandas riteņbraucējs Dmitrijs Sorokins. Viņa pārsvars pār otrajā vietā esošo “Sportlife.lv” vienības pārstāvi Oskaru Muižnieku, kurš trasē dosies “DPD” aktīvākā braucēja kreklā, sasniedz 12 punktus.

Ņemot vērā, ka kopvērtējumā tiek vērtēti sešos no astoņiem posmiem labākie gūtie punkti, intriga solās būt vēl lielāka. Ikšķilē gan Dmitrijs, gan Oskars varēs atmest līdz šim sliktākā posma punktus. Pirmajam tie ir 956, bet otrajam 951 punkts. Tas gan ar noteikumu, ja abi Ikšķilē uzlabos šos punktus. Trešajā vietā šobrīd ir Muižnieka komandas biedrs Matīss Preimanis, kurš Sorokinam jau zaudē 84 punktus. Pie tam, Matīss vairs šajā sezonā SEB MTB maratona posmos nestartēs. Uz trešo vietu kopvērtējumā vēl cer pretendēt arī Uldis Ālītis (“Rietumu banka – Rīga”), Lauris Purniņš, Raivis Zīmelis (abi “MySport veikals”) un Jānis Ozols (“ZZK”). Nedaudz tālāk seko arī Kārlis Baltacis (“Patria Bottecchia”).

Dāmām iespēja kļūt par sezonas kopvērtējuma čempioni Ikšķilē būs “ZZK” komandas pārstāvei Katrīnai Kipurei Valcēniete uzvarējusi četros posmos, bet vienā bijusi otrā. Līderes kreklā gan startēs Ingrīda Šmite, kura startējusi visos posmos, kamēr Kipure un vēl viena favorīte Lelde Ardava vienu posmu izlaidušas.

“Virši – A” distancē līdera dzeltenajā krekliņā uz starta redzēsim Jāni Priževoitu no “Volkswagen – Velprofs.lv” vienības. Ķegumnieks ir spējis uzvarēt trijos no sešiem aizvadītajiem posmiem, sezonā kopumā iekrājot 5985 punktus. Jānim līdz šim sliktie punkti ir gūti Kuldīgas posmā, kad viņš tika pie 991 punkta.

Otrajā vietā atrodas “Subaru Ad Rem Auto” komandas pārstāvis Ģirts Cirvelis, kurš no līdera atpaliek par 59 punktiem. Ģirts centīsies atmest savu sliktāko posmu, kurā gūti 952 punkti. Visreālākais pretendents, kurš var pacīnīties ar Priževoitu par uzvaru kopvērtējumā ir šobrīd sestajā vietā esošais Gints Jakovels. “KS Sporta kluba” pārstāvis, atmetot līdz šim sliktākos punktus, līderim zaudē deviņus punktus. Dāmām kopvērtējuma čempiones titulu garantējusi “EMU” komandas pārstāve Beate Kovgere.

Iepriekšējā reģistrācija Ikšķiles un Mārupes posmiem turpinās mājaslapā velo.lv. Šeit arī atrodams nolikums distanču kartes un cita noderīga informācija.

Informāciju sagatavoja:

Toms Markss

Igo Japiņa sporta aģentūra

 
 
 

Aktualitātes

Sniega dienā Tīnūžos atklāts multifunkcionālais laukums

21-01-2018

    21.janvārī Tīnūžos notika Sniega dienai un multifunkcionālā laukuma atklāšanai veltīts pasākums, uz kuru īpaši bija aicinātas ģimenes ar bērniem. Tīnūžu multifunkcionālā laukuma atklāšanā klātesošos uzrunāja domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Viņš uzsvēra, ka Tīnūžu centrā ir pozitīvas pārmaiņas- pašvaldība izbūvējusi āra laukumu, aktīvas atpūtas cienītājiem piedāvājot izbaudīt slidošanas prieku. Laukums kalpos dažāda vecuma iedzīvotājiem- gan slidošanai, gan hokeja spēlēm, bet vasarā- dažādām...

Lasīt vairāk

Izskanējis koncerts "Dedziniet gaišu guni, laidiet Dziesmu istabā"

20-01-2018

  20.janvārī, atceroties 1991. gada barikādes, Tīnūžu tautas namā notika koncerts "Dedziniet gaišu guni, laidiet Dziesmu istabā", kurā piedalījās Ikšķiles tautas nama jauktais vokālais ansamblis "GAUDIUM" un Mārupes kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis "DZELDI". Pasākuma caurviju motīvs bija 1991.gada janvāra barikāžu laiks, kas simbolizē mūsu tautas vienotību, drosmi un uzdrīkstēšanos paust atbalstu neatkarīgas valsts izveidei. Tā ieskaņā Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja...

Lasīt vairāk

Ikšķiles novada pašvaldība saņem Goda rakstu

19-01-2018

18.janvārī aizsardzības nozares vadība tikās ar Latvijas darba devējiem – uzņēmumu, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjiem –, lai pateiktos par viņu atbalstu Zemessardzei. Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš, Zemessardzes bataljonu komandieri un Latvijas darba devēji, kas atbalstījuši...

Lasīt vairāk

Izsludināts konkurss „Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2017”

18-01-2018

Labklājības ministrija (LM) no 16.janvāra līdz 15.februārim izsludina konkursu „Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2017.”. Konkursa mērķis ir apzināt un pateikt paldies sociālajiem darbiniekiem Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā un popularizē sociālā darbinieka profesiju Latvijā. Pretendenti tiek izvirzīti un vērtēti šādās nominācijās: ·...

Lasīt vairāk

Ikšķiles novadā sāk darboties publiskās slidotavas

18-01-2018

Aktīva dzīvesveida piekritējiem ziemas sals nav šķērslis izbaudīt slidošanas burvību, gan arī uzspēlēt hokeju, tādēļ arī šogad Ikšķiles novada pašvaldība parūpējusies par bezmaksas dabīgā ledus slidotavām. Kā informēja Ikšķiles novada pašvaldības sporta pasākumu organizatore Agita Kābele, šajā ziemas sezonā pašvaldība iekārtojusi divas slidotavas- hokeja laukumus. Apmeklētājiem jau pieejama ir  slidotava Ikšķiles centrā starp daudzdzīvokļu mājām, kuru izsenis ikšķilieši izmanto dažādām sportiskām...

Lasīt vairāk

Aicinām piedalīties aptaujā un izteikt savu viedokli!

18-01-2018

Ikšķiles novada pašvaldība ir uzsākusi Ikšķiles novada attīstības programmas 2018.–2024.gadam izstrādi. Lai noskaidrotu Jūsu viedokli par novada attīstības iespējām, problēmām un to iespējamajiem risinājumiem, kā arī sagatavotu priekšlikumus Ikšķiles novada attīstības programmas 2018. – 2024. gadam izstrādei, ir sagatavota aptaujas anketa. Aptauja ir anonīma, tās rezultāti tiks publicēti tikai apkopotā veidā. Aptaujas anketa ir pieejama gan papīra formātā, gan elektroniski. Aptaujas anketas elektroniskā...

Lasīt vairāk

Jaunākā informācija par distanču slēpošanas trasi Zilajos kalnos (18.01.2018)

18-01-2018

Laba diena! Sniedziņš snieg, bet mežā sniega pamaz, un tas ir par vieglu un pūkainu. Trasi pagaidām sagatavot nevar, bet esam gatavi startēt tiklīdz tas būs normāli iespējams. ❄❄❄Neiesakām arī uzreiz mesties slēpot, jo slēpes vienkārši šļūks pa zemi.

Lasīt vairāk

Cikls “Gaismas pusē” iemirdzas mākslā

16-01-2018

  Adventes laikā Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi ar koncertu ieskandināja ziemas noskaņu ciklu “Gaismas pusē”. Savukārt jauno 2018.gadu - Latvijas simtgades un mūsu skolas piekto jubilejas gadu, 8.janvārī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā cikla “Gaismas pusē” turpinājums iemirdzējās mākslā. Trīs tūrēs izstādes atklāšanu ar jestru un tautisku mūziku ieskandināja skolas pedagogu folkgrupa, veltot dziesmas jaunajam gadam, Latvijai, mūsu...

Lasīt vairāk

Noslēdzies 1. posms “Ikšķiles novada TEMPO kausa izcīņa šāhā 2018”

15-01-2018

  13.janvārī Ikšķiles tautas namā notika “Ikšķiles novada TEMPO kausa izcīņa šahā 2018” 1.posms, pulcējot 24 dalībniekus no dažādām Latvijas pilsētām (Rīga, Ogre, Mālpils, Sigulda, Ikšķile u.c.) un dažādus vecuma sportistus.

Lasīt vairāk