Vārda dienu svin: Tenis, Dravis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Notikusi tikšanās ar rakstnieci Birutu Eglīti

27.decembrī Ikšķiles novada Centrālā bibliotēka organizēja tikšanos ar rakstnieci, žurnālisti, grāmatu svētku iedibinātāju un novadnieci Birutu Eglīti. Pasākumā piedalījās Lasītāju senioru klubiņa biedri un pārējie interesenti.

Biruta Eglīte ir vairāku grāmatu autore, no kurām pazīstamākie darbi: “Kas jūs bijāt, Gunār Astra?”, “Zelta stīgu noslēpums”, “Zvēri  un cilvēki”.

Šoreiz tikšanās ar Birutu Eglīti izvērsās kā stāstījums par viņas jauno grāmatu “Ceturtais bauslis”, kurā atklājas Spridzānu dzimtas cilvēku likteņi vairāk kā 100 gadu garumā. Rakstniece ir atzinusies, ka:  “katra cilvēka dzīve, tāpat kā viņa pirksta nospiedums, ir unikāla, un katra dzīve ir grāmatas vērta.”

Rakstnieces dzīvesbiedrs Broņislavs Spridzāns, pazīstamais radiožurnālists, nu jau ir mūžībā, bet tieši viņš izteica ideju par grāmatas tapšanu.

Pasākuma dalībnieki interesējās, kādēļ grāmatai dots nosaukums “Ceturtais bauslis”? Biruta Eglīte atgādināja, ka “ne velti ceturtais Dieva bauslis skan: Tev būs savu Tēvu un māti godāt, lai tev labi klājas un tu ilgi dzīvo savā zemē.”

Pasākuma izskaņā Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone aicināja visus klātesošos dalīties ar savām atmiņām, jo tā ir mūsu bagātība. Jansones kundze informēja, ka Ikšķiles novada pašvaldības kultūras mantojuma centrs “Tīnūžu muiža”, sagaidot Latvijas simtgadi, ir uzsācis lielu darbu novada vēstures un  cilvēku atmiņu saglabāšanas  jomā, bet, lai veiksmīgi šo projektu attīstītu, tajā aktīvi jāiesaistās arī novada iedzīvotājiem. Kā galvenais iepriekšminētās aktivitātes koordinators ir kultūras mantojuma centra “Tīnūžu muiža” vadītājs Kaspars Špēlis, savukārt, Ikšķiles novada Centrālā un Tīnūžu bibliotēka  uzrunās novadniekus gan par atmiņu stāstīšanu un  pierakstīšanu, gan par vēsturisko priekšmetu (piemēram, fotogrāfiju) vākšanu.

Inese Zīrupa, Ikšķiles  novada Centrālās bibliotēkas Lasītavas bibliotekāre

 
 
 

Aktualitātes

Cikls “Gaismas pusē” iemirdzas mākslā

16-01-2018

  Adventes laikā Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi ar koncertu ieskandināja ziemas noskaņu ciklu “Gaismas pusē”. Savukārt jauno 2018.gadu - Latvijas simtgades un mūsu skolas piekto jubilejas gadu, 8.janvārī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā cikla “Gaismas pusē” turpinājums iemirdzējās mākslā. Trīs tūrēs izstādes atklāšanu ar jestru un tautisku mūziku ieskandināja skolas pedagogu folkgrupa, veltot dziesmas jaunajam gadam, Latvijai, mūsu...

Lasīt vairāk

Noslēdzies 1. posms “Ikšķiles novada TEMPO kausa izcīņa šāhā 2018”

15-01-2018

  13.janvārī Ikšķiles tautas namā notika “Ikšķiles novada TEMPO kausa izcīņa šahā 2018” 1.posms, pulcējot 24 dalībniekus no dažādām Latvijas pilsētām (Rīga, Ogre, Mālpils, Sigulda, Ikšķile u.c.) un dažādus vecuma sportistus.

Lasīt vairāk

Ikšķiles jaunie komponisti aicina uz koncertu

13-01-2018

Kā pirmās sniegpārslas ir sagaidīti arī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas jauno komponistu sacerētie skaņdarbi. 12 no tiem ir audzēkņu pirmās kompozīcijas. Tās ir gan dziesmas, gan skaņdarbi klavierēm un citiem mūzikas instrumentiem.

Lasīt vairāk

Uzņemšana Tīnūžu pamatskolas 1.klasē 2018./2019.mācību gadam

13-01-2018

Informējam, ka saskaņā ar  Ikšķiles novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.36/2014 “Kārtība, kādā izglītojamos uzņem Ikšķiles novada pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu, kuras īsteno vispārējās pamatizglītības programmas, 1. klasēs”, Tīnūžu pamatskola ar 2018. gada 1. februāri aicina pieteikties uzņemšanai 1. klasei 2018./2019. mācību gadam.

Lasīt vairāk

Tīnūžos apskatāma izstāde "Gaismas pusē"

13-01-2018

13.janvārī Tīnūžu tautas namā tika atklāta Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas pieaugušo studijas radošo darbu izstāde no  pasākumu cikla “Gaismas pusē”, kas aizsākās jau adventes laikā ar koncertu Ikšķiles ev.luteriskajā baznīcā. Izstādē apskatāmi pieaugušo studijas radošo darbi eļļas, akvareļa un keramikas tehnikā. Izstāde apskatāma līdz 18.martam.

Lasīt vairāk

Atklāts jaunais atkritumu šķirošanas laukums

11-01-2018

  11.janvārī Ikšķiles novada Tīnūžu pagasta “Kaparāmuru karjers–Ezeri” tika atklāts jaunais šķiroto atkritumu savākšanas laukums, kuru izbūvēja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Clean R”. Pirms laukuma atklāšanas klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada  domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Viņš akcentēja, ka pašvaldībai ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmu  SIA “Clean R”:  “Tie pasākumi un aktivitātes, kas bijušas līdz šim, pierāda tikai to, ka...

Lasīt vairāk

Aizvadīts seminārs "Pārmaiņu vadība"

11-01-2018

11.janvārī Tīnūžu tautas namā pulcējās starpnovadu apvienības izglītības iestāžu direktori un vadītāji ikgadējā seminārā “Pārmaiņu vadība”. Tajā piedalījās pārstāvji no Pierīgas novadu pašvaldības izglītības iestādēm. Semināra ieskaņā klātesošos uzrunāja  Ikšķiles novada pašvaldības Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītāja Agnese Jankuna: “Šogad mēs atļāvāmies semināram piešķirt nosaukumu “Pārmaiņu vadība”, jo visus izglītības sektorā strādājošos  jau pavisam drīz sagaida lielas pārmaiņas...

Lasīt vairāk

LIAA inkubatoru produktu katalogs - iepazīsti un atbalsti jaunos uzņēmējus!

10-01-2018

Ir izveidots un publicēts 15 LIAA biznesa inkubatoros radīto produktu katalogs. Šeit atrodami visdažādākie produkti, ko ražo jaunie uzņēmēji.

Lasīt vairāk