Vārda dienu svin: Otīlija, Iveta

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Atklāta izstāde “Tavu silto acu gaismā”

Izstāde 14 Izstāde 12

3.decembrī Ikšķiles ev. lut. Svētā Meinarda baznīcā biedrība “Rasas krāsas” atklāja daudzkrāsainu radošo darbu izstādi.

Izstādes atklāšanā klātesošos uzrunāja biedrības “Rasas krāsas” vadītāja Lauma Palmbaha. Viņa sacīja, ka gluži kā pirms diviem tūkstošiem gadu Austrumu gudrie ieraudzīja zvaigzni un tai sekoja- tas bija gadiem ilgs ceļš, arī “Rasas krāsās” bērni iet garu ceļu, izmēģinot dažādas radošas nodarbes. Viņi strādāja mālā, ar filcu, tekstilmateriāliem, ar stiklu, zīmēja dažādus uzdevumus, modes mākslā  veica sava tēla izstrādi. Mēs esam iedevuši radošo impulsu, lai viņi meklētu tālāk savu personīgo zvaigzni, kurai sekot.”

Tā kā kopš 2011.gada biedrību “Rasas krāsas” atbalsta Ikšķiles novada pašvaldība, izstādes atklāšanā piedalījās arī Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa:  “Es vēlos sveikt ar  klusā laika sākšanos, ar pirmo Adventi. Man liekas, ka šis laiks pirms Ziemassvētkiem ir miera izlīguma laiks. Izlīguma laiks nevis ar citiem, bet pašam ar sevi - kā esi šogad dzīvojis, kā to pavadījis, kādas bijušas vērtības. Vēlos pateikt lielu paldies vecākiem. Paskatoties šos darbus, skaidrs, ka jūs investējat nākotnē, savos bērnos, jo jebkura radoša izpausme ir ļoti vajadzīga bērnam.”

 Kā atklāja Palmbahas kundze, izstādē apskatāmi ne tikai rudenī tapušie darbi, bet arī projekta “Rainis un putni”  darinājumi, kuri bija aizceļojuši uz izstādi Raiņa dzimtajās mājās Tadenavā, bet pēc trīs mēnešu prombūtnes atgriezušies mājās, sniedzot iespēju tos iepazīt arī ikšķiliešiem. Savukārt sadarbībā ar publisko un privāto partnerattiecību biedrību „Zied zeme” tapis 2018.gada kalendāra vizuālais noformējums. “Ar lielu iedvesmu bērni zīmēja savus suņukus. Mēs studējām no dabas, no daudzveidīgiem materiāliem, kas tapa ļoti dažāda rakstura, stila zīmējumos. Konkursa rezultātā “Zied zeme” izvēlējās divpadsmit darbus,” atklāja “Rasas krāsu” vadītāja.

Izstādē apskatāmo darbu vadītāji- mākslas programmu pedagogi: Lauma Palmbaha, Žanete Žvīgure, Līva Kaprāle, Ināra Terbete, Renāte Kurmeļjeva, Dionisijs Miončinskis.

Izstāde 3 Izstāde 13

Izstāde 11 Izstāde 10

Izstāde 1 Izstāde 2

Izstāde 9 Izstāde 6

Izstāde 8 Izstāde 7

Izstāde 4 Izstāde 5

 

 
 
 

Aktualitātes

Bezmaksas apmeklējums bērnu izklaides centrā „Džungļu parks”

11-12-2017

Tuvojoties brīnumu apvītajiem un sirds siltuma pilnajiem Ziemassvētkie, bērnu izklaides centrs „Džungļu parks” 20. decembrī no pulksten 11.00-19.00 piedāvā bez maksas izrotaļāties un atpūsties maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērniem vecumā līdz 12 gadiem. Lai bez maksas apmeklētu „Džungļu parku”, jāuzrāda maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes statusa izziņa un jāapmeklē centrs pilngadīgas personas pavadībā, kas parakstās par drošības noteikumu ievērošanu un bērnu...

Lasīt vairāk

Teātra sporta turnīrs Iecavas vidusskolā

11-12-2017

  Kā ik gadu, Adventa laikā Iecavas vidusskolā tiek organizēts sadraudzības turnīrs, kurā neiztrūkstošas ir Ikšķiles vidusskolas komandas. Šogad jāuzteic jaunā maiņa – 5.a klases komanda, kuras dalībnieces, vēl būdamas ceturtklasnieces, sāka izmēģināt darboties improvizācijā, turklāt rezultāts izrādījās veiksmīgs. Šobrīd meitenes ir gatavas piedalīties arī nopietnākos turnīros. 

Lasīt vairāk

Zentu Mauriņu (1897 - 1978), rakstnieci, zinātnieci atceroties

11-12-2017

Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas abonementā var iepazīties ar grāmatu izstādi veltītu Zentas Mauriņas atcerei.

Lasīt vairāk

Aizvadīts jauniešu vokālā ansambļa "Vivo" un draugu koncerts

11-12-2017

  Svētdien Tīnūžu tautas namā noticis jauniešu vokālā ansambļa un draugu Adventa laika koncerts. Koncertā ansambļa "Vivo" sniegumu kuplināja koris "Stradiņi". Koncerta ievaddaļā "Vivo" izpildīja savas mīļākās dziesmas, kam sekoja Adventa laika skaņdarbi.      

Lasīt vairāk

Jauno pianistu pieredze starptautiskajos un Latvijas konkursos

11-12-2017

  Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Rimmas Pudānes jaunās pianistes Rūta Lejiņa (2.klase) un Lība Luīze Eltermane (5.klase) gada nogalē ir piedalījušās konkursos, un guvušas ļoti nozīmīgu un motivējošu konkursu pieredzi, stresa noturības pārbaudi un iespaidus.

Lasīt vairāk

Daugavas prospekta tirdziņš

10-12-2017

  10.decembrī Ikšķilē Ziemassvētku noskaņās notika Daugavas prospekta tirdziņš, kuru ar Ikšķiles novada pašvaldības atbalstu organizēja veikals “Labumu bode”. No pusdienas laika līdz pat vakaram Ikšķiles novada iedzīvotāji un viesi varēja nesteidzīgi izstaigāt tirdziņu, apmeklēt eglīšu rotājumu izgatavošanas radošo darbnīcu, kurā darbojās biedrība “Rasas krāsas”, kā arī naksnīgā atmosfērā noklausīties brīnišķīgu kamermūzikas koncertu “Nakts mūzika” ar Ievas Šablovskas (arfa), Sondras Lejmalnieces...

Lasīt vairāk

“Lai sveces iedegas...”

08-12-2017

Tīnūžu pamatskolā pirmdien, 4. decembrī, kopīgā pasākumā tika iedegta pirmā svecīte Adventes vainagā. Kā savā uzrunā minēja direktora vietniece Ineta Seile “Adventa laiks ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas tiek uzskatīts par pārdomu laiku, kad mūsu domām ir milzīgs spēks, un tas, ko mēs šajā laikā domāsim un vēlēsimies, vēlāk arī piepildīsies.” Ļoti patīkams viesis Tīnūžu pamatskolā bija Ikšķiles evaņģēliski luteriskās draudzes...

Lasīt vairāk

Bērnudārzam "Čiekuriņš"- Spāru svētki (video)

07-12-2017

Vēl pavisam nesen, šā gada 24.maijā, jaunās pirmsskolas izglītības iestādes “Čiekuriņš” pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.  7.decembrī bērnudārza būvei jau tika svinēti Spāru svētki.

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskola (reģ.nr. 4313900190) aicina pieteikties kandidātu matemātikas skolotāju vakancei

07-12-2017

Informācija par matemātikas skolotāja vakanci Darba līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku. Darba laiks: 18 stundas nedēļā (3 dienas) Darba alga: līdz 900.00 EUR par 1 likmi (30.stundas)   Būtiskākie darba pienākumi: Pildīt skolotāja pienākumus, vadot matemātikas stundas. Sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem. Veikt individuālo darbu ar skolēniem, lai izskaidrotu nesaprotamo mācību vielu, radītu viņos motivāciju mācīties un attīstītu sadarbības un komunikācijas prasmes. Izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem...

Lasīt vairāk