Vārda dienu svin: Gaisma, Auseklis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķiles novadā vērienīgi nosvinēta Latvijas dzimšanas diena (video)

J.Galējs 18.11 23  J.Galējs 18.11 12

Ikšķiles novadā ar plašu pasākumu programmu - koncertiem, izstādēm un svētku uguņošanu tika atzīmēta Latvijas Neatkarības proklamēšanas 99.gadadiena.

 

 

18.novembrī Tīnūžu tautas namā novada ļaudis pulcējās svinīgajā pasākumā “Laimīgs tas, kas laimīgs savās mājās”. Pasākuma ieskaņā domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš sveica sava novada iedzīvotājus svētkos: "Latvijas valsts šodien svin savu 99 dzimšanas dienu. Kā vēsture stāsta, pulksten četros pēcpusdienā tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī tika pasludināta mūsu mīļā Latvija [..] Šajā svētku reizē  vēlos pajautāt, ar ko Ikšķiles novads ir īpašs? Manā skatījumā Ikšķiles novads ir nozīmīgs ar vēsturi un cilvēkiem. Cilvēki ir mūsu vērtība, bez vēstures nebūtu Ikšķiles.[..] Novēlu, lai mums, mūsu Latvijai  saulīte staigā līdzi un gaisma ir gan mūsu dvēselēs, gan mūsu darbos!"

J.Galējs 18.11 13 J.Galējs 18.11 18

Latvijas dzimšanas dienas svinību ietvaros Ikšķiles novada pašvaldība teica paldies tiem cilvēkiem, kas daudz laba darījuši savai pilsētai, novadam un Latvijai. Jau sesto gadu pašvaldība pasniedza apbalvojumus “Goda novadnieks” un “Ikšķiles novada Gada cilvēks”.

Balvu “Goda novadnieks” saņēma Ikšķiles Kultūras biedrības valdes priekšsēdētāja Lelde Sāmīte. Tituls piešķirts par radošu un nesavtīgu sabiedrisko darbību, vadot Ikšķiles Kultūras biedrību, un nozīmīgu personisko ieguldījumu novada kultūras dzīves veidošanā.  Par Leldi Sāmīti iesnieguma vēstulē teikts: “No 2009.gada viņa vada Ikšķiles Kultūras biedrību, ir valdes priekšsēdētāja. Vēsturiskā griezumā- Lelde daudz darba iegulda Ikšķiles tradīciju apzināšanā, pilnveidošanā un saglabāšanā. Savāktas fotogrāfijas, apkopoti stāsti un notikumi. No 2010.gada Lelde organizē Daugavas svētkus, kuriem sāk gatavoties jau nākamajā dienā pēc iepriekšējām svinībām. Ieguldītais sirdsdarbs nav mērāms ne stundās, ne naudas izteiksmē. Lai svētki būtu pēc iespējas krāšņāki, Lelde iegulda arī personiskos līdzekļus. Šogad Daugavas svētki bija visīpašākie, ar profesionālu mākslinieku dalību, ar krāšņu koncertu un gājienu! Amatiermākslas kolektīvu dalībnieku prieks un skatītāju atzinība ir lielākais gandarījums par paveikto." Lelde Sāmīte ir četrpadsmitā  titula "Goda novadnieks" saņēmēja mūsu novadā.

J.Galējs 18.11 19 J.Galējs 18.11 20

Ikšķiles novada Gada cilvēks 2017” - ilggadējais Latvijas izlases vārtsargs hokejā Edgars Masaļskis. Tituls piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu aktīva dzīvesveida popularizēšanā un pozitīva Ikšķiles novada tēla veidošanā. Edgars Masaļskis ir cilvēks, kurš iedvesmo. Sportists, kā savas pilsētas- Ikšķiles patriots, daudz darījis, lai popularizētu aktīvu dzīvesveidu savā novadā. Dažādos pasākumos un sporta nometnēs, tiekoties ar Ikšķiles novada bērniem un jauniešiem, Masaļska kungam vienmēr ir bijusi laba komunikācija. Ar savu pozitīvo piemēru viņš kļuvis par  paraugu un elku jaunajai paaudzei,  pierādot, ka ar stipru gribasspēku un motivāciju var sasniegt augstas virsotnes un izcīnīt uzvaras. Edgars Masaļskis iegājis Latvijas izlases vēsturē kā vārtsargs, kurš piedalījies 15 pasaules čempionātos. Mūsu novada ļaudis lepojas par leģendārā  hokejista augstajiem sasniegumiem sportā." Edgars Masaļskis ir trīspadsmitais titula "Ikšķiles novada Gada cilvēks" saņēmējs. "Es lepojos ar to, ka esmu un saucu sevi par ikšķilieti!" balvu saņemot, atklāja Masaļska kungs.

J.Galējs 18.11 21 J.Galējs 18.11 22

Ikšķiles novadā dzīvo un strādā daudzi aktīvi uzņēmēji, kas sekmē uzņēmējdarbības attīstību. 30.jūlijā  pirmo reizi Ikšķilē norisinājās “Daugavas Prospekta Ielas svētki- gadatirgus”, kurā piedalījās vietējie uzņēmēji, amatnieki, tirgotāji un ražotāji.  Pasākumā bija iespējams apmeklēt gadatirgu, izbaudīt dažādas degustācijas, piedalīties radošajās darbnīcās, piepūšamās atrakcijās,  apskatīt trušu māju un ieklausīties "Teikas" muzikantos. Svētku idejas autors bija SIA “Egliss”, kas 2016.gada nogalē Ikšķilē, Daugavas prospektā atvēra vietējo mājražotāju veikaliņu “Labumu bode”. Ikšķiles novada pašvaldība pateicās SIA “Egliss” par aktīvu līdzdalību uzņēmējdarbības vides attīstībā un Ikšķiles novada uzņēmēju atpazīstamības veicināšanā.

J.Galējs 18.11 24 J.Galējs 18.11 25

Muzikālus priekšnesumus sniedza Ikšķiles novada amatiermākslas kolektīvi. Svētku koncertā uzstājās: bērnu deju kolektīvs “Upīte” (vadītājs Didzis Apsītis), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Upe” (vadītājs Didzis Apsītis), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Godi” (vadītājs Gatis  Neimanis), jauniešu deju kolektīvs “Spole” (vadītāja Gundega Spūle), jauniešu koris “Soare” (vadītājs Kristofers Volšs Sinka), meiteņu vokālais ansamblis “Vivo” (vadītāja Dace Babāne), jauktais koris “Ikšķile” (vadītājs Česlavs Batņa), jauktais vokālais ansamblis “Gaudium” (vadītāja Inguna Rijniece), sieviešu vokālais ansamblis “Nona” (vadītājs Juris Kļaviņš), folkloras draugu kopa “Saules meitas” (vadītāja Līga Dziedātāja). Paldies amatiermākslas kolektīviem un viņu vadītājiem par daudzkrāsaino koncertu! Pēc pasākuma Tīnūžu tautas namā notika balle ar grupu “Green light”.

J.Galējs 18.11 1 J.Galējs 18.11 2

J.Galējs 18.11 3 J.Galējs 18.11 27

J.Galējs 18.11 5 J.Galējs 18.11 6

J.Galējs 18.11 17 J.Galējs 18.11 14

J.Galējs 18.11 16 J.Galējs 18.11 4

 Savukārt Ikšķilē valsts dzimšanas dienas svinību dienas rītā pilsētas ielās notika “Karogu skrējiens”.

http://ikskile.lv/index.php/80-joomla/sports/6239-ikskile-noticis-karogu-skrejiens-video

Karogu skrējiens 2 Karogu skrējiens 1

Vakarpusē Ikšķiles tautas namā tika demonstrēta Askolda Saulīša dokumentālā filma “Astoņas zvaigznes”, kurā stāstīts par latviešu strēlnieku brīvprātīgajiem bataljoniem, to izveidošanos un cīņām Pirmā pasaules kara laikā, latviešu strēlniekiem Krievijas pilsoņu karā, par Latvijas valsts pirmsākumiem un Latgales atbrīvošanas cīņām. Pēc filmas noskatīšanās laukumā pie Ikšķiles tautas nama svētku uzrunu teica domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Pasākumā  iedzīvotāji tika aicināti vienoties kopīgā Latvijas valsts himnas „Dievs, svētī Latviju!” dziedāšanā un krāšņas uguņošanas vērošanā.

J.Galējs 18.11 7 J.Galējs 18.11 9

 J.Galējs 18.11 8 J.Galējs 18.11 11

 
 
 

Aktualitātes

Bezmaksas apmeklējums bērnu izklaides centrā „Džungļu parks”

11-12-2017

Tuvojoties brīnumu apvītajiem un sirds siltuma pilnajiem Ziemassvētkie, bērnu izklaides centrs „Džungļu parks” 20. decembrī no pulksten 11.00-19.00 piedāvā bez maksas izrotaļāties un atpūsties maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērniem vecumā līdz 12 gadiem. Lai bez maksas apmeklētu „Džungļu parku”, jāuzrāda maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes statusa izziņa un jāapmeklē centrs pilngadīgas personas pavadībā, kas parakstās par drošības noteikumu ievērošanu un bērnu...

Lasīt vairāk

Teātra sporta turnīrs Iecavas vidusskolā

11-12-2017

  Kā ik gadu, Adventa laikā Iecavas vidusskolā tiek organizēts sadraudzības turnīrs, kurā neiztrūkstošas ir Ikšķiles vidusskolas komandas. Šogad jāuzteic jaunā maiņa – 5.a klases komanda, kuras dalībnieces, vēl būdamas ceturtklasnieces, sāka izmēģināt darboties improvizācijā, turklāt rezultāts izrādījās veiksmīgs. Šobrīd meitenes ir gatavas piedalīties arī nopietnākos turnīros. 

Lasīt vairāk

Zentu Mauriņu (1897 - 1978), rakstnieci, zinātnieci atceroties

11-12-2017

Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas abonementā var iepazīties ar grāmatu izstādi veltītu Zentas Mauriņas atcerei.

Lasīt vairāk

Aizvadīts jauniešu vokālā ansambļa "Vivo" un draugu koncerts

11-12-2017

  Svētdien Tīnūžu tautas namā noticis jauniešu vokālā ansambļa un draugu Adventa laika koncerts. Koncertā ansambļa "Vivo" sniegumu kuplināja koris "Stradiņi". Koncerta ievaddaļā "Vivo" izpildīja savas mīļākās dziesmas, kam sekoja Adventa laika skaņdarbi.      

Lasīt vairāk

Jauno pianistu pieredze starptautiskajos un Latvijas konkursos

11-12-2017

  Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Rimmas Pudānes jaunās pianistes Rūta Lejiņa (2.klase) un Lība Luīze Eltermane (5.klase) gada nogalē ir piedalījušās konkursos, un guvušas ļoti nozīmīgu un motivējošu konkursu pieredzi, stresa noturības pārbaudi un iespaidus.

Lasīt vairāk

Daugavas prospekta tirdziņš

10-12-2017

  10.decembrī Ikšķilē Ziemassvētku noskaņās notika Daugavas prospekta tirdziņš, kuru ar Ikšķiles novada pašvaldības atbalstu organizēja veikals “Labumu bode”. No pusdienas laika līdz pat vakaram Ikšķiles novada iedzīvotāji un viesi varēja nesteidzīgi izstaigāt tirdziņu, apmeklēt eglīšu rotājumu izgatavošanas radošo darbnīcu, kurā darbojās biedrība “Rasas krāsas”, kā arī naksnīgā atmosfērā noklausīties brīnišķīgu kamermūzikas koncertu “Nakts mūzika” ar Ievas Šablovskas (arfa), Sondras Lejmalnieces...

Lasīt vairāk

“Lai sveces iedegas...”

08-12-2017

Tīnūžu pamatskolā pirmdien, 4. decembrī, kopīgā pasākumā tika iedegta pirmā svecīte Adventes vainagā. Kā savā uzrunā minēja direktora vietniece Ineta Seile “Adventa laiks ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas tiek uzskatīts par pārdomu laiku, kad mūsu domām ir milzīgs spēks, un tas, ko mēs šajā laikā domāsim un vēlēsimies, vēlāk arī piepildīsies.” Ļoti patīkams viesis Tīnūžu pamatskolā bija Ikšķiles evaņģēliski luteriskās draudzes...

Lasīt vairāk

Bērnudārzam "Čiekuriņš"- Spāru svētki (video)

07-12-2017

Vēl pavisam nesen, šā gada 24.maijā, jaunās pirmsskolas izglītības iestādes “Čiekuriņš” pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.  7.decembrī bērnudārza būvei jau tika svinēti Spāru svētki.

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskola (reģ.nr. 4313900190) aicina pieteikties kandidātu matemātikas skolotāju vakancei

07-12-2017

Informācija par matemātikas skolotāja vakanci Darba līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku. Darba laiks: 18 stundas nedēļā (3 dienas) Darba alga: līdz 900.00 EUR par 1 likmi (30.stundas)   Būtiskākie darba pienākumi: Pildīt skolotāja pienākumus, vadot matemātikas stundas. Sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem. Veikt individuālo darbu ar skolēniem, lai izskaidrotu nesaprotamo mācību vielu, radītu viņos motivāciju mācīties un attīstītu sadarbības un komunikācijas prasmes. Izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem...

Lasīt vairāk