Vārda dienu svin: Uga, Hugo, Uģis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

1

“Rudens krāsas Latvijai” Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā

  

Ar Latvijas krāsu noskaņām, ar Daugavas ūdeņu viļņu spēlēm, ar svētku salūtu nokrāsām un atspulgiem ūdenī pār Rīgas tiltiem, ar latviešu spēka zīmēm gaisa balonos, ar mūsu dzimtenes ozolu spēku kalnos un lejās, ar rotaļīgajām krāsu spēlēm nākotnes pilsētas projektos, ar bagātīgo Latvijas lauku ražas pienesumu – ķirbjiem, kartupeļiem, sēnēm, ar šogad tik dāsno prieka lietu, ar putniem, kukaiņiem, ar tik rudenīgos toņos bagātajām krāsu niansēm Latvijas lauku ainavās, ar lecošo un rietošo sauli Baltijas jūras ūdeņos mūsu mīļa Latvijas karoga krāsās, ir tapis jauno mākslinieku veltījums, radošo darbu izstāde “Rudens krāsas Latvijai”, kas ir apskatāma līdz pirmajai adventei.

Kopjot un pieminot mūsu senču tradīcijas, novembris ir ražas svētku mēnesis, tāpēc mūsu skolā ir tapusi un nogatavojusies sava oriģinālā raža ar daudzkrāsainajiem ķirbjiem, jautriem un interesantiem tēliem pie katras klases, pie informatīvajiem dēļiem, uz sienām un spoguļiem. Paldies par ideju un izpildījumu skolotājai Ritai un viņas čaklajiem palīgiem.

Izstādē piedalās mākslas sagatavošanas klases audzēkņi un profesionālās ievirzes izglītības programmas Vizuāli plastiskā māksla audzēkņi. Izstādes afišai tika izraudzīts Mārtiņa Ruļļa darbs “Latvijas uzlecošā saule”.

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas audzēkņi kopā ar skolotājiem Ritu Ļegčiļinu – Broku, Lailu Balodi, Vari Lamsteru, ir radījuši īpašu svētku noskaņu mūsu skolas gaiteņos, bibliotēkas un doktorāta gaiteņos.

Nesīsim Latviju savās sirdīs, lolosim Latvijas karoga krāsas, mīlēsim un cienīsim savu dzimto zemi, valodu, dabu, un lielo mīlestību uz mākslu visās tās izpausmēs!

Skolas direktore Valda Jermanova

  

  

  

  

  

  

  

 

 

 

 

 
 
 

Aktualitātes

Pašvaldības darba laiks 17.-20.novembrī

17-11-2017

Sakarā ar Valsts svētkiem Ikšķiles novada pašvaldība 17.novembrī strādā līdz pulksten 14.00. 18.,19.un 20.novembrī brīvs.

Lasīt vairāk

Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers dāvina dziesmu Latvijai

17-11-2017

  Dziedātāja Ieva Kerēvica un latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers ierakstījuši savu sveicienu mūsu valstij “Maza dziesma Latvijai”. Komponists ir Madars Kalniņš, bet vārdu autors dzejnieks Ojārs Ulmanis. “Maza dziesma Latvijai” tiks iekļauta arī jaunajā albumā “Debess dārzos”, ko abi mākslinieki radījuši, gatavojoties savai  Ziemassvētku sajūtu koncertu programmai ar tādu pašu nosaukumu. Jau decembrī albumu būs iespēja iegādāties visā Latvijā.   “Ir prieks, ka...

Lasīt vairāk

Noskaņu dārzs mākslā

16-11-2017

  Ir pelēks, mazliet drūms rudenīgām un smeldzīgām nokrāsām pieliets Latvijas dārzs. Tieši tagad gribas atsaukt atmiņā gada viskrāšņākās noskaņas, iemērkt otu saules rieta krāsās, pasmelties ūdens riekšavu mežmalā palu laikā, iesmaržot pirmos ābeles ziedus, ceriņu ziedos sadzirdēt vijoli skanam, uzgavilēt putna treļļiem debesīs, klusām pielavīties varžu dīķim, iekāpt laivā un aizslīdēt lēni un līgani uz kādu sapņu zemi, kur dāsni...

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolas audzēkņi tiekas ar prezidentu

16-11-2017

   14.novembrī, devos uz pieņemšanu pie Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa. Skolotāja oktobrī informēja klasi par konkursu „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”, un runas prezentācija bija mums pārbaudes darbs mācību priekšmetā „Prezentācijas prasme”. Uzrakstīju savu uzrunu, un klasē kopā ar skolotāju un klasesbiedriem tika nolemts, ka mana runa tiks sūtīta uz Valsts prezidenta kanceleju. Biju patiešām priecīga, ka mani...

Lasīt vairāk

Speciālā zibakcijā skolēni kopā ar sportistiem, pārsniedz apsveikumu skaita rekordu Latvijai!

16-11-2017

Ar speciālu zibakciju „Apsveikums Latvijai” bērni skolās, kopā ar sportistiem un citiem Latvijas iedzīvotājiem, jau sasnieguši rekordu ar vislielāko dalībnieku skaitu – 5577! Apsveicot Latviju dzimšanas dienā, izmantojot unikālo Morzes ābeci speciālā aplikācijā www.apsveikumslatvijai.lv . Visu nedēļu zibakcijā „Apsveikums Latvijai” piedalījās skolas visā Latvijā. Par zibakcijas vēstnešiem šogad kļuva Mārupes vidusskola (Mārupē, Kantora ielā 97), kuru rīt, 17.novembrī plkst.10:30 apciemos Vides...

Lasīt vairāk

Aicina iedibināt jaunu tradīciju - ģimenes svētdienu “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”

14-11-2017

Māmiņas, tēti, vecmāmiņas, vectētiņi, pedagogi, pašvaldību un NVO pārstāvji un citi interesenti! Aicinām iedibināt jaunu tradīciju - ģimenes svētdienu “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”.

Lasīt vairāk

Aicina iedibināt jaunu tradīciju - ģimenes svētdienu “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”

14-11-2017

Labklājības ministrija, kas iniciējusi kampaņu „Maziem mirkļiem ir liela nozīme” aicina visas Latvijas ģimenes, nevalstiskās organizācijas, pašvaldības, un citas organizācijas, kā arī uzņēmumus 10.decembrī piedalīties akcijā, iedibinot jaunu tradīciju – svētdienu, kas tiek pavadīta ģimenes lokā sirsnīgi un interesanti. Lai veicinātu vecākus pavadīt vairāk laika kopā ar bērniem, Labklājības ministrijas iniciētā projekta ietvaros tiek organizēta akcija “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”...

Lasīt vairāk

Tīnūžu tautas namā izstāde "Nauda Latvijā un pasaulē"

14-11-2017

No 11.novembra līdz 23. novembrim Tīnūžu tautas namā  apskatāma izstāde - Roberta Kulpes privātkolekcija "Nauda Latvijā un pasaulē".

Lasīt vairāk

Jaunākās foto galerijas