Vārda dienu svin: Uga, Hugo, Uģis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

1

Aizvadīti Arvīda Priednieka atmiņu grāmatas “Bērnība aiz Urāliem” atvēršanas svētki (video)

 

A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 6 A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 11

Svētdien, 5.novembrī Ikšķiles tautas namā notika Arvīda Priednieka atmiņu grāmatas “Bērnība aiz Urāliem” atvēršanas pasākums, kopā pulcējot autora tuviniekus, Sibīrijas bērnus, grāmatas tapšanā iesaistītos ļaudis un citus interesentus.

 

Savā darbā “Bērnība aiz Urāliem” autors apkopojis atmiņas par bērnībā piedzīvoto Sibīrijā, uz kurieni padomju vara bija izsūtījusi viņu kopā ar māti un diviem brāļiem. “Katrs rakstītais vārds ir izsāpējis, bet arī stiprinājis Arvīdu. Bērnības atmiņas laikam ir visspilgtākās, neskatoties uz to smeldzi, sāpēm, kas pārciestas, bet reizē ar tām ir saglabājies bērnības gaišais redzējums,” tā pasākuma ievadā teica Ikšķiles vidusskolas direktores vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Ingūna Bērziņa. 

Pasākuma turpinājumā par savu tikšanos ar Priednieka kungu un ceļu līdz grāmatas izdošanai atcerējās Ikšķiles vidusskolas muzeja vadītāja Anna Indāne. Viņa atklāja, ka iesākumā lielu interesi par viņa atmiņu stāstiem izrādījuši skolas bērni, iedrošinot autoru jau domāt par grāmatas izdošanu.

A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 8 A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 10

“Izlasot šo grāmatu lasītājam var likties, ka tā rakstīta mažora toņkārtā, bet jāatceras, ka tas ir tomēr bērna skatījums uz dzīvi, kad visa pasaule ir gaišāka, krāsaināka, saule spožāka un zāle zaļāka. Vēlējos, lai šī informācija paliek arī ne tikai dzimtas nākotnes paaudzēm, bet varbūt būs noderīga arī citiem, varbūt tā būs arī zināms ieguldījums visas mūsu tautas vēstures lapaspusēs,” tā par savu darbu izteicās pats grāmatas autors- Arvīds Priednieks. Lai rastos priekšstats par autora raito un viegli uztveramo valodu un grāmatā attēlotajiem notikumiem, nelielu ieskatu tās lapaspusēs sniedza Ikšķiles vidusskolas skolēni skolotājas Zanes Bēķes vadībā.

 A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 1 A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 9

A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 12 A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 13

Tā kā grāmata tapusi ar Ikšķiles novada pašvaldības līdzfinansējumu, klātesošos uzrunāja arī domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa, akcentējot, ka ir ļoti svarīgi, kādi cilvēki mums ir blakus. “Man šķiet, ka lielākā pateicība par to, ka šī bērna acīm tapa šāda grāmata, jāpateicas tieši mammai, kura spējusi saglabāt savā bērnā pozitīvo skatījumu.” Viņš pateicās Priednieka kungam par nozīmīgo grāmatu, cerot, ka tā kalpos skolā kā ļoti labs vēstures materiāls ar mazliet savādāku skatījumu par šo laiku.                                                                  

Grāmatas atvēršanas reizē savās atmiņās par Sibīrijā pavadīto laiku dalījās arī daudzi Arvīda Priednieka līdzgaitnieki. Pasākumā Priednieka kungs pateicās visiem, kas piedalījās grāmatas tapšanā, īpašu paldies sakot pašvaldībai,  Annai Indānei un meitai Ilvai Priedniecei. Pasākumā muzikālu sveicienu nesa senioru ansamblis “Saulgrieži”, izpildot tādas dziesmas kā “Dzimtene”, “Tad, kad latvieši iet Dievu lūgt”, “Te, šajā zemē” un ar īpašu lepnumu Jāņa Rijnieka dziesmu – “Ikšķile”.

A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 15 A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 5

A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 16 Priednieka grāmatas atvēršana 5 1

 

Priednieka grāmatas atvēršana 5 2  A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 2

A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 3 A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 14

A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 7 Priednieka grāmatas atvēršana 5 3

 
 
 

Aktualitātes

Pašvaldības darba laiks 17.-20.novembrī

17-11-2017

Sakarā ar Valsts svētkiem Ikšķiles novada pašvaldība 17.novembrī strādā līdz pulksten 14.00. 18.,19.un 20.novembrī brīvs.

Lasīt vairāk

Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers dāvina dziesmu Latvijai

17-11-2017

  Dziedātāja Ieva Kerēvica un latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers ierakstījuši savu sveicienu mūsu valstij “Maza dziesma Latvijai”. Komponists ir Madars Kalniņš, bet vārdu autors dzejnieks Ojārs Ulmanis. “Maza dziesma Latvijai” tiks iekļauta arī jaunajā albumā “Debess dārzos”, ko abi mākslinieki radījuši, gatavojoties savai  Ziemassvētku sajūtu koncertu programmai ar tādu pašu nosaukumu. Jau decembrī albumu būs iespēja iegādāties visā Latvijā.   “Ir prieks, ka...

Lasīt vairāk

Noskaņu dārzs mākslā

16-11-2017

  Ir pelēks, mazliet drūms rudenīgām un smeldzīgām nokrāsām pieliets Latvijas dārzs. Tieši tagad gribas atsaukt atmiņā gada viskrāšņākās noskaņas, iemērkt otu saules rieta krāsās, pasmelties ūdens riekšavu mežmalā palu laikā, iesmaržot pirmos ābeles ziedus, ceriņu ziedos sadzirdēt vijoli skanam, uzgavilēt putna treļļiem debesīs, klusām pielavīties varžu dīķim, iekāpt laivā un aizslīdēt lēni un līgani uz kādu sapņu zemi, kur dāsni...

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolas audzēkņi tiekas ar prezidentu

16-11-2017

   14.novembrī, devos uz pieņemšanu pie Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa. Skolotāja oktobrī informēja klasi par konkursu „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”, un runas prezentācija bija mums pārbaudes darbs mācību priekšmetā „Prezentācijas prasme”. Uzrakstīju savu uzrunu, un klasē kopā ar skolotāju un klasesbiedriem tika nolemts, ka mana runa tiks sūtīta uz Valsts prezidenta kanceleju. Biju patiešām priecīga, ka mani...

Lasīt vairāk

Speciālā zibakcijā skolēni kopā ar sportistiem, pārsniedz apsveikumu skaita rekordu Latvijai!

16-11-2017

Ar speciālu zibakciju „Apsveikums Latvijai” bērni skolās, kopā ar sportistiem un citiem Latvijas iedzīvotājiem, jau sasnieguši rekordu ar vislielāko dalībnieku skaitu – 5577! Apsveicot Latviju dzimšanas dienā, izmantojot unikālo Morzes ābeci speciālā aplikācijā www.apsveikumslatvijai.lv . Visu nedēļu zibakcijā „Apsveikums Latvijai” piedalījās skolas visā Latvijā. Par zibakcijas vēstnešiem šogad kļuva Mārupes vidusskola (Mārupē, Kantora ielā 97), kuru rīt, 17.novembrī plkst.10:30 apciemos Vides...

Lasīt vairāk

Aicina iedibināt jaunu tradīciju - ģimenes svētdienu “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”

14-11-2017

Māmiņas, tēti, vecmāmiņas, vectētiņi, pedagogi, pašvaldību un NVO pārstāvji un citi interesenti! Aicinām iedibināt jaunu tradīciju - ģimenes svētdienu “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”.

Lasīt vairāk

Aicina iedibināt jaunu tradīciju - ģimenes svētdienu “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”

14-11-2017

Labklājības ministrija, kas iniciējusi kampaņu „Maziem mirkļiem ir liela nozīme” aicina visas Latvijas ģimenes, nevalstiskās organizācijas, pašvaldības, un citas organizācijas, kā arī uzņēmumus 10.decembrī piedalīties akcijā, iedibinot jaunu tradīciju – svētdienu, kas tiek pavadīta ģimenes lokā sirsnīgi un interesanti. Lai veicinātu vecākus pavadīt vairāk laika kopā ar bērniem, Labklājības ministrijas iniciētā projekta ietvaros tiek organizēta akcija “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”...

Lasīt vairāk

Tīnūžu tautas namā izstāde "Nauda Latvijā un pasaulē"

14-11-2017

No 11.novembra līdz 23. novembrim Tīnūžu tautas namā  apskatāma izstāde - Roberta Kulpes privātkolekcija "Nauda Latvijā un pasaulē".

Lasīt vairāk

Jaunākās foto galerijas