Vārda dienu svin: Uga, Hugo, Uģis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

1

Senču gudru padomiņu cieši turu rociņā (video)

Gribu savu tautastērpu 4 Gribu savu tautastērpu 1

4.novembrī Tīnūžu tautas namā visas dienas garumā godā tika celtas latviskās vērtības - notika lekciju cikla "Gribu savu tautas tērpu" tikšanās ar cimdu meistari Ingunu Ojeri, kā arī konkursa “Latvijas Vecmāmiņa 2017" finālistu tautas tērpu un dzimtas koku prezentācijas.

Pasākumu vadīja “Latvijas Vecmāmiņa 2012” fināliste Dace Jansone. Tā ieskaņā ar muzikāliem sveicieniem klātesošos iepriecināja Tīnūžu tautas nama vokālais ansamblis "Vivo" Daces Babānes vadībā. Gardu cienastu bija sagādājušas lietišķās mākslas kopas "Tīna" dalībnieces.

 Cimdu meistare Inguna Ojere savā lekcijā interesentus iepazīstināja ar adīšanas rašanās vēsturi, sniedzot ieskatu dažādu pasaules tautu adīšanas kultūras tradīcijās. Vēstures avoti liecina, ka Latvijas teritorijā populārs bijis adatu pinums, bet cimdu adīšanas tehnika iepazīta tikai 18.gadsimtā. Savukārt lekcijas otrajā daļā Ojeres kundze pārrunāja cimdu adīšanas tehniku, atklājot daudzus šī amata noslēpumus.  “Mūsu dzimtā adījušas ir visas sievietes. Esmu rokdarbniece ceturtajā paaudzē, bet pirmais adatas rokās man iedeva tētis,” zināja stāstīt cimdu meistare. Viņa uzsvēra, ka cimds ir kā informācijas nesējs, tajā ieadīta noteikta doma, vēlējums. Cimds vienmēr ir piederības zīme. Viens no Ingunas Ojeres izaicinājumiem ir sasniegt to adītprasmes meistarību, kāda ir vērojama muzejā izvietotajā Vidrižu cimdu oriģinālā. Viņa atklāja, ka mums zināmo 12 valdziņu skaita vietā, Vidrižu cimdam uz vienas adatas jāuzmet 48 valdziņi.

 Gribu savu tautastērpu 3 Gribu savu tautastērpu 2

 Gribu savu tautastērpu 6  Gribu savu tautastērpu 5

Pasākumā ar krāšņu tautas tērpu parādi klātesošos un konkursa žūriju pārsteidza konkursa “Latvijas Vecmāmiņa 2017" finālistes. Katrai dalībniecei bija jādemonstrē un jāpastāsta par sava novada tautas tērpu. Visvairāk tika pārstāvēts Zemgales un Vidzemes tautas tērps, atkājot novados raksturīgo krāsu un rakstu daudzveidību.

Īpaši emocionāla izvērtās konkursa daļa “Tava dzimta esi tu", kurā dalībnieces ar lepnumu un cieņu rādīja savus sagatavotos dzimtas kokus, atklājot savu senču dažādos likteņstāstus.

Pasākuma izskaņā konkursa organizatore Elita Drāke sveica finālistes un piecām labākajām dāvināja savus pašas izaudzētos naudas kociņus.

Jau sesto gadu notiek konkurss, kurā tiek noskaidrotas vistalantīgākās vecmāmiņas. Kā zināms, par Latvijas Vecmāmiņu 2013.gadā kronēja Lolitu Aleksejenko no Ikšķiles. Konkursa “Latvija Vecmāmiņa 2017” fināls notiks 2.decembrī.

Konkurss Latvijas Vecmāmiņa 2017 1 Konkurss Latvijas Vecmāmiņa 2017 2

Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 4 Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 5

Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 6 Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 7

Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 8 Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 9

Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 10 Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 11

Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 12 Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 13

Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 1  Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 2

   Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 3 Konkurss Latvijas Vecmāmiņa 2017 3

 
 
 

Aktualitātes

Pašvaldības darba laiks 17.-20.novembrī

17-11-2017

Sakarā ar Valsts svētkiem Ikšķiles novada pašvaldība 17.novembrī strādā līdz pulksten 14.00. 18.,19.un 20.novembrī brīvs.

Lasīt vairāk

Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers dāvina dziesmu Latvijai

17-11-2017

  Dziedātāja Ieva Kerēvica un latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers ierakstījuši savu sveicienu mūsu valstij “Maza dziesma Latvijai”. Komponists ir Madars Kalniņš, bet vārdu autors dzejnieks Ojārs Ulmanis. “Maza dziesma Latvijai” tiks iekļauta arī jaunajā albumā “Debess dārzos”, ko abi mākslinieki radījuši, gatavojoties savai  Ziemassvētku sajūtu koncertu programmai ar tādu pašu nosaukumu. Jau decembrī albumu būs iespēja iegādāties visā Latvijā.   “Ir prieks, ka...

Lasīt vairāk

Noskaņu dārzs mākslā

16-11-2017

  Ir pelēks, mazliet drūms rudenīgām un smeldzīgām nokrāsām pieliets Latvijas dārzs. Tieši tagad gribas atsaukt atmiņā gada viskrāšņākās noskaņas, iemērkt otu saules rieta krāsās, pasmelties ūdens riekšavu mežmalā palu laikā, iesmaržot pirmos ābeles ziedus, ceriņu ziedos sadzirdēt vijoli skanam, uzgavilēt putna treļļiem debesīs, klusām pielavīties varžu dīķim, iekāpt laivā un aizslīdēt lēni un līgani uz kādu sapņu zemi, kur dāsni...

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolas audzēkņi tiekas ar prezidentu

16-11-2017

   14.novembrī, devos uz pieņemšanu pie Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa. Skolotāja oktobrī informēja klasi par konkursu „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”, un runas prezentācija bija mums pārbaudes darbs mācību priekšmetā „Prezentācijas prasme”. Uzrakstīju savu uzrunu, un klasē kopā ar skolotāju un klasesbiedriem tika nolemts, ka mana runa tiks sūtīta uz Valsts prezidenta kanceleju. Biju patiešām priecīga, ka mani...

Lasīt vairāk

Speciālā zibakcijā skolēni kopā ar sportistiem, pārsniedz apsveikumu skaita rekordu Latvijai!

16-11-2017

Ar speciālu zibakciju „Apsveikums Latvijai” bērni skolās, kopā ar sportistiem un citiem Latvijas iedzīvotājiem, jau sasnieguši rekordu ar vislielāko dalībnieku skaitu – 5577! Apsveicot Latviju dzimšanas dienā, izmantojot unikālo Morzes ābeci speciālā aplikācijā www.apsveikumslatvijai.lv . Visu nedēļu zibakcijā „Apsveikums Latvijai” piedalījās skolas visā Latvijā. Par zibakcijas vēstnešiem šogad kļuva Mārupes vidusskola (Mārupē, Kantora ielā 97), kuru rīt, 17.novembrī plkst.10:30 apciemos Vides...

Lasīt vairāk

Aicina iedibināt jaunu tradīciju - ģimenes svētdienu “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”

14-11-2017

Māmiņas, tēti, vecmāmiņas, vectētiņi, pedagogi, pašvaldību un NVO pārstāvji un citi interesenti! Aicinām iedibināt jaunu tradīciju - ģimenes svētdienu “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”.

Lasīt vairāk

Aicina iedibināt jaunu tradīciju - ģimenes svētdienu “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”

14-11-2017

Labklājības ministrija, kas iniciējusi kampaņu „Maziem mirkļiem ir liela nozīme” aicina visas Latvijas ģimenes, nevalstiskās organizācijas, pašvaldības, un citas organizācijas, kā arī uzņēmumus 10.decembrī piedalīties akcijā, iedibinot jaunu tradīciju – svētdienu, kas tiek pavadīta ģimenes lokā sirsnīgi un interesanti. Lai veicinātu vecākus pavadīt vairāk laika kopā ar bērniem, Labklājības ministrijas iniciētā projekta ietvaros tiek organizēta akcija “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”...

Lasīt vairāk

Tīnūžu tautas namā izstāde "Nauda Latvijā un pasaulē"

14-11-2017

No 11.novembra līdz 23. novembrim Tīnūžu tautas namā  apskatāma izstāde - Roberta Kulpes privātkolekcija "Nauda Latvijā un pasaulē".

Lasīt vairāk

Jaunākās foto galerijas