Vārda dienu svin: Liza, Līze, Elizabete, Betija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

1

Aizvadīts atceres pasākums “100 gadi Pirmā pasaules kara kaujām pie Mazās Juglas” (video)

Atceres pasākums

 2.septembrī, atzīmējot 100 gadus kopš Mazās Juglas kaujām Pirmajā pasaules karā un pieminot kritušos karavīrus, Salaspils un Ikšķiles novadu pašvaldības aicināja uz piemiņas brīdi karavīru kapsētā Salaspils novada “Auziņās” un izstādes „Uz Rīgu: 1917” atklāšanu Tīnūžu tautas namā.

 

Pirms atceres pasākuma abu novadu pašvaldības pārstāvji nolika ziedus pie  pieminekļa "Varoņu altāris" Tīnūžos.

Juglas kauju atceres pasākums 2.09 2 Juglas kauju atceres pasākums 2.09 3

Pirmajā pasaules karā kritušo karavīru kapsētā “Auziņas” klātesošos uzrunāja Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars un Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, uzsverot, ka abu novadu zemes vēl glabā vēstures elpu un mūsu paaudzes uzdevums ir atcerēties un godāt kritušo karavīru piemiņu. Pēc svinīgajām uzrunām un ziedu nolikšanas ar septiņām šauteņu zalvēm tika godināti Pirmajā pasaules karā kritušie karavīri.

Juglas kauju atceres pasākums 2.09 4 Juglas kauju atceres pasākums 2.09 5

Juglas kauju atceres pasākums 2.09 6 Juglas kauju atceres pasākums 2.09 7

Juglas kauju atceres pasākums 2.09 9 Juglas kauju atceres pasākums 2.09 10

Atceres pasākums 2 Juglas kauju atceres pasākums 2.09 11

Savukārt Tīnūžu tautas namā tika atklāta Kultūras mantojuma centra "Tīnūžu muiža" vadītāja Kaspara Špēļa veidotā izstāde “„Uz Rīgu: 1917”, kas veltīta vēsturisko notikumu simtgadei. Tās atklāšanas brīdī Kaspars Špēlis teica: “Šajā izstādē nav patosa, te attēlots karš, tāds, kāds tas ir- netīrs, smirdošs, pretīgs un ārkārtīgi nežēlīgs.”

“Izstāde ir veidota tā, lai vēsture būtu pieejama un saprotama ikvienam apmeklētājam [..] Tās mērķis nav apskatīt politisko jautājumu vai militārās taktikas detaļas, “ rakstīts izstādes anotācijā.

Juglas kauju atceres pasākums 2.09 12 Juglas kauju atceres pasākums 2.09 13

Juglas kauju atceres pasākums 2.09 14 Juglas kauju atceres pasākums 2.09 15

 Juglas kauju atceres pasākums 2.09 16 Juglas kauju atceres pasākums 2.09 17

Juglas kauju atceres pasākums 2.09 18 Juglas kauju atceres pasākums 2.09 1

 Izstāde 2  Izstāde 1

 

Vēsture:

1917.gada septembra sākumā notika lielākā vācu ofensīva triju kara gada laikā Austrumu frontes Daugavas sektorā ar mērķi – ielenkt un iznīcināt Krievijas 12. armiju, kas aizsargāja Rīgu, un ieņemt pilsētu. Ofensīva sākas 1917. gada 1. septembrī Rīgas pievārtē tagadējo Salaspils un Ikšķiles novadu teritorijā, kur aizsardzības pozīcijas bija ieņēmuši arī 5. Zemgales, 6. Tukuma, 7. Bauskas un 8. Valmieras latviešu strēlnieku pulki. Kaujas bija sīvas un nežēlīgas. Tikai 26 stundu laikā cīņā pret vāciešiem savas dzīvības atdeva vairāk nekā puse no 5. Zemgales pulka strēlniekiem un 80% pulka virsnieku.

 
 
 

Aktualitātes

Ikšķiles novadā vērienīgi nosvinēta Latvijas dzimšanas diena (video)

18-11-2017

  Ikšķiles novadā ar plašu pasākumu programmu - koncertiem, izstādēm un svētku uguņošanu tika atzīmēta Latvijas Neatkarības proklamēšanas 99.gadadiena.

Lasīt vairāk

Ikšķilē noticis karogu skrējiens (video)

18-11-2017

Valsts svētku diena Ikšķilē šodien sākusies ar tradicionālo karogu skrējienu, kura dalībnieki pēc Valsts himnas nodziedāšanas ar karogiem rokās mēroja 2,5 kilometrus garu distanci pa pilsētas ielām.

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolā svinīgi noslēdz svētku nedēļu (video)

18-11-2017

Piektdien aizvadīts Ikšķiles vidusskolas svētku nedēļas svinīgs noslēgums.

Lasīt vairāk

Tīnūžu pamatskolā svin Latvijas dzimšanas dienu

17-11-2017

17.novembrī Tīnūžu pamatskolā tika atzīmēta Latvijas dzimšanas diena. Katra klase piedalījās viktorīnā, kur varēja pielietot savas zināšanas par Latviju. Noslēgumā katra klase saņēma pateicību, labākie - diplomus par 1. iegūto vietu, kā arī saldus sveicienus Latvijas dzimšanas dienā!     

Lasīt vairāk

Pašvaldības darba laiks 17.-20.novembrī

17-11-2017

Sakarā ar Valsts svētkiem Ikšķiles novada pašvaldība 17.novembrī strādā līdz pulksten 14.00. 18.,19.un 20.novembrī brīvs.

Lasīt vairāk

Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers dāvina dziesmu Latvijai

17-11-2017

  Dziedātāja Ieva Kerēvica un latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers ierakstījuši savu sveicienu mūsu valstij “Maza dziesma Latvijai”. Komponists ir Madars Kalniņš, bet vārdu autors dzejnieks Ojārs Ulmanis. “Maza dziesma Latvijai” tiks iekļauta arī jaunajā albumā “Debess dārzos”, ko abi mākslinieki radījuši, gatavojoties savai  Ziemassvētku sajūtu koncertu programmai ar tādu pašu nosaukumu. Jau decembrī albumu būs iespēja iegādāties visā Latvijā.   “Ir prieks, ka...

Lasīt vairāk

Noskaņu dārzs mākslā

16-11-2017

  Ir pelēks, mazliet drūms rudenīgām un smeldzīgām nokrāsām pieliets Latvijas dārzs. Tieši tagad gribas atsaukt atmiņā gada viskrāšņākās noskaņas, iemērkt otu saules rieta krāsās, pasmelties ūdens riekšavu mežmalā palu laikā, iesmaržot pirmos ābeles ziedus, ceriņu ziedos sadzirdēt vijoli skanam, uzgavilēt putna treļļiem debesīs, klusām pielavīties varžu dīķim, iekāpt laivā un aizslīdēt lēni un līgani uz kādu sapņu zemi, kur dāsni...

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolas audzēkņi tiekas ar prezidentu

16-11-2017

   14.novembrī, devos uz pieņemšanu pie Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa. Skolotāja oktobrī informēja klasi par konkursu „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”, un runas prezentācija bija mums pārbaudes darbs mācību priekšmetā „Prezentācijas prasme”. Uzrakstīju savu uzrunu, un klasē kopā ar skolotāju un klasesbiedriem tika nolemts, ka mana runa tiks sūtīta uz Valsts prezidenta kanceleju. Biju patiešām priecīga, ka mani...

Lasīt vairāk

Jaunākās foto galerijas