Vārda dienu svin: Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Baltā galdauta svētki Tīnūžos (video)

Baltā galdauta svētki 5

4.maijā visā Latvijā un arī mūsu novadā ļaudis par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai svinēja Baltā galdauta svētkus. Tīnūžu tautas namā šī diena bija divkārši svētki- lietišķās mākslas studijas “Tīna” audēju tekstildarbu izstādes atvēršana un Daiļamata meistares Natālijas Loginas austās Tīnūžu jostas godā celšana.

 

Ar lielu lepnumu Tīnūžu tautas nama vadītāja Valda Kurša atklāja, ka Daiļamata meistare Natālija Logina blakus jau tā bagātajai jostu kolekcijai uzdāvinājusi jostu arī Tīnūžiem. Kā tapa šī josta? Audējas krāsu izvēli ietekmējuši Tīnūžu pagasta teritorijas senākie iedzīvotāji- lībieši. Vēsturiskajos pētījumos kapu vietās un arheoloģiskajos izrakumos ir atrastas gan seno lībiešu rotas, gan apģērba fragmenti, kur pamatkrāsas ir zila, gaiši zila un sarkana. Jostas galvenā rota ir dažādi raksti. Lai arī nav precīzu datu par senatnē izmantotajām rakstu zīmēm Tīnūžu apkārtnē, Loginas kundze izvēlējusies visjaukākās, visspēcīgākās un visnopietnākās rakstu zīmes-  ozola jeb akas zīme kā ģimenes un dzimtas sargs, austras zīme- atmodas simbols. Šī josta ir kā dāvana arī Latvijas simtgadei, tā godā Tīnūžu garu, vēsturi un ļaudis.

Jau trīs gadus Tīnūžos darbojas lietišķās mākslas studija “Tīna”. Pasākumā klātesošos uzrunāja un pateicās savām čaklajām audējām studijas vadītāja Ilze Kupča. Savukārt folkloras kopa “Saulesmeitas” izdziedātāja ne tikai latviešu, bet arī lībiešu tautas dziesmas, radot jauku pavasara noskaņu.

Pasākuma otrajā daļā notika koncerts, kurā piedalījās Tīnūžu tautas nama vismazākie dejotāji no “Upītes” Didža Apsīša vadībā, jauniešu vokālais ansamblis “Vivo” Daces Babānes vadībā un folkloras kopa “Saulesmeitas” Līgas Dziedātājas vadībā. Pēc koncerta klātesošie tika aicināti nobaudīt cienastu pie skaisti klātajiem galdiem.

Baltā galdauta svētki 11 Baltā galdauta svētki 12

Baltā galdauta svētki 13 Baltā galdauta svētki 14

Baltā galdauta svētki 15 Baltā galdauta svētki 6

Baltā galdauta svētki 10 Baltā galdauta svētki 9

Baltā galdauta svētki 8 Baltā galdauta svētki 7

Baltā galdauta svētki 1 Baltā galdauta svētki 2

Baltā galdauta svētki 3 Baltā galdauta svētki 4

Baltā galdauta svētki 17 Baltā galdauta svētki 16

 
 
 

Aktualitātes

SEMINĀRS "GALVENĀS IZMAIŅAS NODOKĻU NORMATĪVOS NO 2018. GADA 1. JANVĀRA" (OGRĒ)

24-11-2017

2017. gada 28. novembrī Ogres biznesa inkubatora telpās (Akmeņu ielā 47 (2.stāvā), Ogrē) notiks informatīvs seminārs uzņēmējiem par izmaiņām nodokļu reformas ietvaros, kas būs spēkā jau ar 2018.gada 1.janvāri.

Lasīt vairāk

Atklāta Latvijas floristu apvienības darbu izstāde

24-11-2017

   24.novembrī Tīnūžu tautas namā atklāja Latvijas floristu apvienības veidoto darbu Ziemassvētku izstādi "SASILDĪT". Atklāšanas brīdī klātesošos uzrunāja vadītāja Gunita Lazdiņa- Januševica, uzsverot, ka izstādē apskatāmi floristu darbi no visas Latvijas. Viņa teica paldies floristu apvienības dalībniecēm, īpašu paldies sakot Irisai Janevicai no Ikšķiles, kā arī Kultūras pārvaldei par jauko un sirsnīgo uzņemšanu Tīnūžu tautas namā. Pasākumu kuplināja folkloras draugu...

Lasīt vairāk

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa Tīnūžos

24-11-2017

  Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa ir projekts, kas Ziemeļvalstīs norisinās jau 21.reizi. Arī Baltijas valstis ir iesaistījušās šā projekta pasākumos – šogad 20.reizi. Šīs nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes un citi pasākumi. Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošots publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tik iedegtas sveces un...

Lasīt vairāk

Daugavas lejteces tūrisma reģiona pašvaldību vadītāji tiekas gada kopsapulcē

23-11-2017

2017. gada 22. novembrī notika Daugavas lejteces pašvaldības vadītāju un pārstāvju tikšanās, lai izvērtētu paveikto šajā gadā un nospraustu mērķus turpmākai sadarbībai.Apkopojot statistiku par tūrisma objektu apmeklējumu Daugavas lejtecē, rezultāti ir tikai ar izaugsmi. Ja 2010. gadā Daugavas lejtecē viesojās gandrīz 188 000 tūristu, tad 2017. gadā šis rādītājs ir pieaudzis līdz 431 000. Jāsaka, ka arī tūrisma objektu skaits...

Lasīt vairāk

Jauniešu garantijas ziemas uzņemšanā aicina bez maksas apgūt 65 profesijas

23-11-2017

  Sākusies Jauniešu garantijas ziemas uzņemšana, kurā jaunieši var pieteikties apgūt profesiju īsā laikā un bez maksas. 2018. gada sākumā mācības 65 darba tirgū pieprasītās profesijās piedāvā uzsākt 24 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā. 39 profesijās mācības notiek pusotru gadu un pieteikšanās rit līdz 12. janvārim, savukārt 26 profesijās mācības ilgst gadu un tajās dokumentus var iesniegt līdz 23. februārim. Gan nestrādājošiem...

Lasīt vairāk

IKŠĶILES NOVADA PAŠVALDĪBA IZSLUDINA SPORTA PROJEKTU KONKURSU PAR PERIODU NO 2017. GADA 1.NOVEMBRA LĪDZ 2018. GADA 31. MARTAM

22-11-2017

Ikšķiles novada pašvaldība izsludina konkursu par finansiālu atbalstu Ikšķiles novadam nozīmīgu sporta projektu un sporta sacensību organizēšanai laika posmā no 2017. gada 1. novembra līdz 2018. gada 31. martam. Konkursa mērķis ir finansiāli atbalstīt projektu iesniedzēju līdzdalību sportisko aktivitāšu un sacensību organizēšanā Ikšķiles novadā, lai sekmētu sporta attīstību, veicinātu novada labāko sportistu izaugsmi un meistarību, kā arī veicinātu novada iedzīvotāju...

Lasīt vairāk

Formu un materiālu spēles mākslā Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā

22-11-2017

  Ar katru gadu Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas radošā saime pulcina ap sevi jaunus draugus, domubiedrus, lielus un mazus mākslas un mūzikas mīļotājus.  Šajā mācību gadā jau otro reizi mūsu skolā ir viesu izstāde- Garkalnes mākslu un vispārizglītojošās pamatskolas audzēkņu radošie darbi zīmējumos, gleznojumos, tekstilā, kokā, organiskajā stiklā, ģipša aplējumos. To visu ir paveikuši jaunie Garkalnes mākslinieki pedagogu Agnese Ozoliņas, Zandas...

Lasīt vairāk

Nepieciešams ikviena atbalsts Ikšķiles Sv.Meinarda Dievnama celtniecības darbu turpināšanai

22-11-2017

Tikko Ikšķiles baznīcas būvlaukumā nosvinējām spāru svētkus. Spāres ir, bet jumta diemžēl pagaidām nav. Turklāt, finansējums nepieciešams ne tikai jumta izbūvei, bet arī citu Ikšķilē tik ilgai gaidītās baznīcas celtniecības darbu turpināšanai.

Lasīt vairāk

Tīnūžos skatāma izstāde “Mēs esam”

22-11-2017

  18.novembrī Tīnūžu tautas nama vestibilā tika atklāta Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras mantojuma centra “Tīnūžu muiža” patstāvīgā izstāde “Mēs esam”, kas stāsta par cilvēka piederību. Izstāde ir viens no kultūras mantojuma centra projektiem, kas veidots Latvijas iedzīvotājiem Latvijas simtgadi sagaidot. Tā ir pieejama ikvienam apmeklētājam.

Lasīt vairāk

Jaunākās foto galerijas