Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Baltā galdauta svētki Tīnūžos (video)

Baltā galdauta svētki 5

4.maijā visā Latvijā un arī mūsu novadā ļaudis par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai svinēja Baltā galdauta svētkus. Tīnūžu tautas namā šī diena bija divkārši svētki- lietišķās mākslas studijas “Tīna” audēju tekstildarbu izstādes atvēršana un Daiļamata meistares Natālijas Loginas austās Tīnūžu jostas godā celšana.

 

Ar lielu lepnumu Tīnūžu tautas nama vadītāja Valda Kurša atklāja, ka Daiļamata meistare Natālija Logina blakus jau tā bagātajai jostu kolekcijai uzdāvinājusi jostu arī Tīnūžiem. Kā tapa šī josta? Audējas krāsu izvēli ietekmējuši Tīnūžu pagasta teritorijas senākie iedzīvotāji- lībieši. Vēsturiskajos pētījumos kapu vietās un arheoloģiskajos izrakumos ir atrastas gan seno lībiešu rotas, gan apģērba fragmenti, kur pamatkrāsas ir zila, gaiši zila un sarkana. Jostas galvenā rota ir dažādi raksti. Lai arī nav precīzu datu par senatnē izmantotajām rakstu zīmēm Tīnūžu apkārtnē, Loginas kundze izvēlējusies visjaukākās, visspēcīgākās un visnopietnākās rakstu zīmes-  ozola jeb akas zīme kā ģimenes un dzimtas sargs, austras zīme- atmodas simbols. Šī josta ir kā dāvana arī Latvijas simtgadei, tā godā Tīnūžu garu, vēsturi un ļaudis.

Jau trīs gadus Tīnūžos darbojas lietišķās mākslas studija “Tīna”. Pasākumā klātesošos uzrunāja un pateicās savām čaklajām audējām studijas vadītāja Ilze Kupča. Savukārt folkloras kopa “Saulesmeitas” izdziedātāja ne tikai latviešu, bet arī lībiešu tautas dziesmas, radot jauku pavasara noskaņu.

Pasākuma otrajā daļā notika koncerts, kurā piedalījās Tīnūžu tautas nama vismazākie dejotāji no “Upītes” Didža Apsīša vadībā, jauniešu vokālais ansamblis “Vivo” Daces Babānes vadībā un folkloras kopa “Saulesmeitas” Līgas Dziedātājas vadībā. Pēc koncerta klātesošie tika aicināti nobaudīt cienastu pie skaisti klātajiem galdiem.

Baltā galdauta svētki 11 Baltā galdauta svētki 12

Baltā galdauta svētki 13 Baltā galdauta svētki 14

Baltā galdauta svētki 15 Baltā galdauta svētki 6

Baltā galdauta svētki 10 Baltā galdauta svētki 9

Baltā galdauta svētki 8 Baltā galdauta svētki 7

Baltā galdauta svētki 1 Baltā galdauta svētki 2

Baltā galdauta svētki 3 Baltā galdauta svētki 4

Baltā galdauta svētki 17 Baltā galdauta svētki 16

 
 
 

Aktualitātes

Ikšķiles novadā notikušas starpnovadu spēles invalīdiem (video)

21-07-2017

Ceturtdien Ikšķiles novada Tīnūžos, pamatskolas sporta laukumā notikušas pirmās starpnovadu sporta spēles invaldīdiem. Tajās piedalījās pussimts dalībnieku no Ikšķiles, Ropažu un Lielvārdes novadiem.

Lasīt vairāk

Notikušas ikgadējās lielākās zirgu jāšanas sacensības Ikšķiles novadā „Green Horse” kauss 2017

21-07-2017

  Kā jau tradicionāli 15. jūlijā noritēja ikgadējās lielākās zirgu jāšanas sacensības Ikšķiles novadā „Green Horse” kauss 2017, iejādes disciplīnā.Kā jau tradicionāli 15. jūlijā noritēja ikgadējās lielākās zirgu jāšanas sacensības Ikšķiles novadā „Green Horse” kauss 2017, iejādes disciplīnā.

Lasīt vairāk

22. jūlijā Ikšķilē notiks līdz šīm vēl nebijis pasākums - X-CHILL!

19-07-2017

Sestdien, 22. jūlijā, Ikšķiles skeitparkā (Lupīnu ielā) notiks sacensības ekstrēmajos sporta veidos (SKATEBOARD x INLINE x BMX FREESTYLE). Sākums pulksten 12.00, uz sportisko pasākumu laipni aicināti ne tikai dalībnieki, bet arī skatītāji un līdzjutēji!

Lasīt vairāk

Zīmelis un Jaunslaviete ātrākie “OGRE-IKŠĶILE MTB KAUSS 2017” velosacensībās

18-07-2017

  Pagājušās brīvdienās, 15. jūlijā, dabas parka "Zilie kalni" teritorijā, jau septīto gadu pēc kārtas norisinājās tradicionālās riteņbraukšanas sacensības – "OGRE-IKŠĶILE MTB KAUSS 2017", kopumā pulcējot gandrīz 400 sacensību dalībniekus.

Lasīt vairāk

Rīgas HES ūdenskrātuvē tiks samazināts ūdens līmenis

18-07-2017

Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi informē, ka saistībā ar Rīgas HES ūdenskrātuves Ikšķiles un Ogres aizsargdambju atjaunošanas projektiem, laika posmā no 15.augusta līdz 30.septembrim tiks samazināts ūdens līmenis. Darbi tiks veikti, lai nodrošinātu drošu Ikšķiles un Ogres dambju ekspluatāciju.

Lasīt vairāk

Ikšķilē noslēdzies otrais Starptautiskais operetes festivāls (video)

15-07-2017

   Ar grandiozu GALĀ koncertu sestdienas vakarā Ikšķilē noslēdzies otrais Starptautiskais operetes festivāls.

Lasīt vairāk

Ūdens kvalitāte Dubkalnu ūdenskrātuvē joprojām laba

14-07-2017

9.jūnijā Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts BIOR ir veicis ūdens analīzes Zilo kalnu teritorijā esošajā Dubkalnu ūdenskrātuvē. Saņemtās analīzes liecina, ka Dubkalnu ūdenskrātuvē ir tīrs ūdens, tajā nav konstatēts piesārņojums, līdz ar to tur ir atļauts peldēties. ATGĀDINĀM! Cilvēkiem, kam ir jūtīga imunsistēma ir novērota alerģiska reakcija – “peldētāju nieze”. Lai no tās izvairītos, uzreiz pēc peldes rūpīgi ir...

Lasīt vairāk

Ikšķiles novada sportistiem panākumi Latvijas Jaunatnes Olimpiādē

12-07-2017

  Trīs dienas, no 7.līdz 9.jūlijam, Latvijas labākie jaunie sportisti Latvijas Jaunatnes Olimpiādē cīnījās par 239 medaļu komplektiem 27 Olimpiskajos sporta veidos – riteņbraukšanā, triatlonā, badmintonā, basketbolā, galda tenisā, boksā, futbolā, vieglatlētikā, vingrošanā, regbijā, jātnieku sportā, handbolā, džudo, svarcelšanā, šaušanā, taekvondo, loka šaušanā, smaiļošanā un kanoe, airēšanā, burāšanā, cīņā, paukošanā, peldēšanā, tenisā, volejbolā un golfā, kā arī 2 neolimpiskajos sporta veidos...

Lasīt vairāk

Edgars Langmanis gūst panākumus Latvijas čempionātā BMX riteņbraukšanā

12-07-2017

  Spītējot laikapstākļiem – spēcīgam lietum un vēja brāzmām, 1.jūlijā Mežaparka Rīgas BMX trasē norisinājās Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Spītējot laikapstākļiem – spēcīgam lietum un vēja brāzmām, 1.jūlijā Mežaparka Rīgas BMX trasē norisinājās Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā.

Lasīt vairāk

Jaunākās foto galerijas