Vārda dienu svin: Antis, Antons

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķiles pilsētai- 25

17. decembrī aprit 25 gadi kopš tika izdots Latvijas Republikas Augstākās Padomes dekrēts par pilsētas statusa piešķiršanu Ikšķilei. Par godu šai gadskārtai Ikšķiles novada pašvaldībā notika svinīga pieņemšana, uz kuru bija aicināti domes deputāti, apbalvojuma “Goda novadnieks” laureāti, kā arī pašvaldības iestāžu vadītāji.
Pasākumā klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Viņš uzsvēra, ka pilsētas vēsturi mēs esam veidojuši visi kopā. Atmiņās par pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem dalījās toreizējais Ikšķiles ciemata Tautas deputātu padomes priekšsēdētājs Jānis Hartmanis un Izpildkomitejas priekšsēdētājs Pēteris Romanovskis.
Ikšķiles novada pašvaldība pateicās pašvaldību vadītājiem, kuri ieguldījuši savu artavu pilsētas attīstībā- Jānim Hartmanim, Pēterim Romanovskim un Jānim Rudzītim.
Svinīgajā pieņemšanā ar muzikāliem priekšnesumiem iepriecināja Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas pedagogi, kā arī senioru vokālais ansamblis “Saulgrieži”, noslēgumā izpildot Jāņa Rijnieka veltījumu pilsētai- dziesmu “Ikšķile”.
Pasākumā goda vietā bija nolikts karogs, uz kura attēlots Ikšķiles novada ģerbonis, kuru 1996. gadā apstiprināja Heraldikas komisija- sarkanā laukā sudraba krusts augšējā stūrī savrups, robots zelta mūris. Ģerboņa metu izstrādāja grafiķis Juris Ivanovs. Klātesošie varēja apskatīt arī pašvaldības izdevuma “Ikšķiles Vēstis” arhīvu.
Ikšķile mums katram ir sava- kādam tā saistās ar bērnības atmiņām, kādam - ar mājām, vēl kādam- ar mācību vai darbavietu. Tieši tādēļ katram no mums Ikšķile ievijusi savas krāsas mūsu dzīves audeklā. Latvijas simtgadi sagaidot, Ikšķile no maza ciematiņa ar 3580 iedzīvotājiem nu ir izaugusi par pilsētu, kuru par savējo sauc vairāk nekā 7000 ikšķiliešu. Saules mūžu Ikšķilei – pilsētai ar senām saknēm un gaišu skatu nākotnē!

 Pieņemšana 15.12 5 Pieņemšana 15.12 4

Pieņemšana 15.12 6  Pieņemšana 15.12 7

Pieņemšana 15.12 8 Pieņemšana 15.12 9

Pieņemšana 15.12 11 Pieņemšana 15.12 1

Pieņemšana 15.12 12 Pieņemšana 15.12 10

Pieņemšana 15.12 2 Pieņemšana 15.12 3

Pieņemšana 1 Pieņemšana 3

Pieņemšana 4

 

 
 
 

Aktualitātes

Cikls “Gaismas pusē” iemirdzas mākslā

16-01-2018

  Adventes laikā Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi ar koncertu ieskandināja ziemas noskaņu ciklu “Gaismas pusē”. Savukārt jauno 2018.gadu - Latvijas simtgades un mūsu skolas piekto jubilejas gadu, 8.janvārī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā cikla “Gaismas pusē” turpinājums iemirdzējās mākslā. Trīs tūrēs izstādes atklāšanu ar jestru un tautisku mūziku ieskandināja skolas pedagogu folkgrupa, veltot dziesmas jaunajam gadam, Latvijai, mūsu...

Lasīt vairāk

Noslēdzies 1. posms “Ikšķiles novada TEMPO kausa izcīņa šāhā 2018”

15-01-2018

  13.janvārī Ikšķiles tautas namā notika “Ikšķiles novada TEMPO kausa izcīņa šahā 2018” 1.posms, pulcējot 24 dalībniekus no dažādām Latvijas pilsētām (Rīga, Ogre, Mālpils, Sigulda, Ikšķile u.c.) un dažādus vecuma sportistus.

Lasīt vairāk

Ikšķiles jaunie komponisti aicina uz koncertu

13-01-2018

Kā pirmās sniegpārslas ir sagaidīti arī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas jauno komponistu sacerētie skaņdarbi. 12 no tiem ir audzēkņu pirmās kompozīcijas. Tās ir gan dziesmas, gan skaņdarbi klavierēm un citiem mūzikas instrumentiem.

Lasīt vairāk

Uzņemšana Tīnūžu pamatskolas 1.klasē 2018./2019.mācību gadam

13-01-2018

Informējam, ka saskaņā ar  Ikšķiles novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.36/2014 “Kārtība, kādā izglītojamos uzņem Ikšķiles novada pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu, kuras īsteno vispārējās pamatizglītības programmas, 1. klasēs”, Tīnūžu pamatskola ar 2018. gada 1. februāri aicina pieteikties uzņemšanai 1. klasei 2018./2019. mācību gadam.

Lasīt vairāk

Tīnūžos apskatāma izstāde "Gaismas pusē"

13-01-2018

13.janvārī Tīnūžu tautas namā tika atklāta Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas pieaugušo studijas radošo darbu izstāde no  pasākumu cikla “Gaismas pusē”, kas aizsākās jau adventes laikā ar koncertu Ikšķiles ev.luteriskajā baznīcā. Izstādē apskatāmi pieaugušo studijas radošo darbi eļļas, akvareļa un keramikas tehnikā. Izstāde apskatāma līdz 18.martam.

Lasīt vairāk

Atklāts jaunais atkritumu šķirošanas laukums

11-01-2018

  11.janvārī Ikšķiles novada Tīnūžu pagasta “Kaparāmuru karjers–Ezeri” tika atklāts jaunais šķiroto atkritumu savākšanas laukums, kuru izbūvēja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Clean R”. Pirms laukuma atklāšanas klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada  domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Viņš akcentēja, ka pašvaldībai ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmu  SIA “Clean R”:  “Tie pasākumi un aktivitātes, kas bijušas līdz šim, pierāda tikai to, ka...

Lasīt vairāk

Aizvadīts seminārs "Pārmaiņu vadība"

11-01-2018

11.janvārī Tīnūžu tautas namā pulcējās starpnovadu apvienības izglītības iestāžu direktori un vadītāji ikgadējā seminārā “Pārmaiņu vadība”. Tajā piedalījās pārstāvji no Pierīgas novadu pašvaldības izglītības iestādēm. Semināra ieskaņā klātesošos uzrunāja  Ikšķiles novada pašvaldības Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītāja Agnese Jankuna: “Šogad mēs atļāvāmies semināram piešķirt nosaukumu “Pārmaiņu vadība”, jo visus izglītības sektorā strādājošos  jau pavisam drīz sagaida lielas pārmaiņas...

Lasīt vairāk

LIAA inkubatoru produktu katalogs - iepazīsti un atbalsti jaunos uzņēmējus!

10-01-2018

Ir izveidots un publicēts 15 LIAA biznesa inkubatoros radīto produktu katalogs. Šeit atrodami visdažādākie produkti, ko ražo jaunie uzņēmēji.

Lasīt vairāk

Video galerijas

Novada svētki Ikšķilē