Vārda dienu svin: Uga, Hugo, Uģis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

1

Ikšķilē uzsākts sociālais eksperiments "Atkritumu šķirošanas paraugmāja" (video)

8.novembrī atkritumu apsaimniekotājs SIA "Clean R" sadarbībā ar INPSIA “Ikšķiles māja” daudzdzīvokļu namā Rīgas ielā 2, Ikšķilē uzsāka projektu "Atkritumu šķirošanas paraugmāja".  Pasākumā pulcējās Rīgas ielas 2 iedzīvotāji, SIA "Clean R", INPSIA "Ikšķiles māja" un pašvaldības pārstāvji, kā arī interesenti. Tā ieskaņā Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Saratovs teica: “Šodien mēs gribētu runāt tieši par atkritumu šķirošanu- ko tas dod katram no mums atsevišķi, ko tas dod Ikšķilei, un, ko tas dod pasaulei.” Viņš uzsvēra, ka statistika rāda, ka piecu cilvēku ģimenei, šķirojot atkritumus, izdevumi par atkritumu izvešanu samazinās apmēram par 30%.

“Kopā ar Ikšķiles novada pašvaldību esam vienojušies par tik pozitīvu pasākumu! Jūsu māja tika izvēlēta par paraugmāju, kas rādīs piemēru citiem novada iedzīvotājiem, “ uzrunājot Rīgas ielas 2 nama iedzīvotājus, atklāja SIA “Clean R” Atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītājs Valerijs Stankevičs. Paraugmājas projekta atklāšanas pasākuma laikā mājas iedzīvotāji tika iepazīstināti ar projektu, kā arī  katra dzīvokļa pārstāvis saņēma šķirošanai nepieciešamo piederumu komplektu.  Klātesošie tika aicināti iemēģināt roku pareizā šķirošanā, uzdot jautājumus šķirošanas ekspertiem.

Trīs mēnešus nama iedzīvotāji aktīvi piedalīsies šķiroto atkritumu vākšanā, tādējādi ne vien samazinot kopējo sadzīves atkritumu daudzumu, bet arī izmaksas, jo šķiroto atkritumu izvešana un nodošana otrreizējai pārstrādei ir bez maksas. Turklāt sadzīves atkritumos ir aptuveni 30-40% šķirojamo materiālu.
Atkritumu šķirošanas paraugmāja Ikšķilē ir trešais šāda veida sociālais eksperiments – pirmie bija Rīgā un Liepājā. Projekta noslēgumā "Clean R" paraugmājas iedzīvotājiem nodrošinās arī vērtīgu un noderīgu balvu, kas papildinās ēkas kopējo izskatu. Projekta mērķis ir iedzīvotāju izpratnes veicināšana par atkritumu šķirošanas nozīmīgumu, lai nodrošinātu savākto atkritumu ātrāku atgriešanos ekonomiskajā apritē un tiktu samazināts poligonos nododamo atkritumu apjoms.

Jau ziņots, ka  SIA "Clean R" un Ikšķiles novada pašvaldība pagājušā gada decembrī noslēdza sadarbības līgumu uz turpmākajiem septiņiem gadiem. Tā ietvaros ir paredzēti vairāki kopīgi projekti, kas vērsti uz nešķiroto sadzīves atkritumu īpatsvara samazināšanu.

 Sociālā eksperimenta atklāšana 1 Sociālā eksperimenta atklāšana 2

Sociālā eksperimenta atklāšana 3 Sociālā eksperimenta atklāšana 4

Sociālā eksperimenta atklāšana 5 Sociālā eksperimenta atklāšana 6

Sociālā eksperimenta atklāšana 7 Sociālā eksperimenta atklāšana 8

 
 
 

Aktualitātes

Pašvaldības darba laiks 17.-20.novembrī

17-11-2017

Sakarā ar Valsts svētkiem Ikšķiles novada pašvaldība 17.novembrī strādā līdz pulksten 14.00. 18.,19.un 20.novembrī brīvs.

Lasīt vairāk

Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers dāvina dziesmu Latvijai

17-11-2017

  Dziedātāja Ieva Kerēvica un latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers ierakstījuši savu sveicienu mūsu valstij “Maza dziesma Latvijai”. Komponists ir Madars Kalniņš, bet vārdu autors dzejnieks Ojārs Ulmanis. “Maza dziesma Latvijai” tiks iekļauta arī jaunajā albumā “Debess dārzos”, ko abi mākslinieki radījuši, gatavojoties savai  Ziemassvētku sajūtu koncertu programmai ar tādu pašu nosaukumu. Jau decembrī albumu būs iespēja iegādāties visā Latvijā.   “Ir prieks, ka...

Lasīt vairāk

Noskaņu dārzs mākslā

16-11-2017

  Ir pelēks, mazliet drūms rudenīgām un smeldzīgām nokrāsām pieliets Latvijas dārzs. Tieši tagad gribas atsaukt atmiņā gada viskrāšņākās noskaņas, iemērkt otu saules rieta krāsās, pasmelties ūdens riekšavu mežmalā palu laikā, iesmaržot pirmos ābeles ziedus, ceriņu ziedos sadzirdēt vijoli skanam, uzgavilēt putna treļļiem debesīs, klusām pielavīties varžu dīķim, iekāpt laivā un aizslīdēt lēni un līgani uz kādu sapņu zemi, kur dāsni...

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolas audzēkņi tiekas ar prezidentu

16-11-2017

   14.novembrī, devos uz pieņemšanu pie Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa. Skolotāja oktobrī informēja klasi par konkursu „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”, un runas prezentācija bija mums pārbaudes darbs mācību priekšmetā „Prezentācijas prasme”. Uzrakstīju savu uzrunu, un klasē kopā ar skolotāju un klasesbiedriem tika nolemts, ka mana runa tiks sūtīta uz Valsts prezidenta kanceleju. Biju patiešām priecīga, ka mani...

Lasīt vairāk

Speciālā zibakcijā skolēni kopā ar sportistiem, pārsniedz apsveikumu skaita rekordu Latvijai!

16-11-2017

Ar speciālu zibakciju „Apsveikums Latvijai” bērni skolās, kopā ar sportistiem un citiem Latvijas iedzīvotājiem, jau sasnieguši rekordu ar vislielāko dalībnieku skaitu – 5577! Apsveicot Latviju dzimšanas dienā, izmantojot unikālo Morzes ābeci speciālā aplikācijā www.apsveikumslatvijai.lv . Visu nedēļu zibakcijā „Apsveikums Latvijai” piedalījās skolas visā Latvijā. Par zibakcijas vēstnešiem šogad kļuva Mārupes vidusskola (Mārupē, Kantora ielā 97), kuru rīt, 17.novembrī plkst.10:30 apciemos Vides...

Lasīt vairāk

Aicina iedibināt jaunu tradīciju - ģimenes svētdienu “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”

14-11-2017

Māmiņas, tēti, vecmāmiņas, vectētiņi, pedagogi, pašvaldību un NVO pārstāvji un citi interesenti! Aicinām iedibināt jaunu tradīciju - ģimenes svētdienu “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”.

Lasīt vairāk

Aicina iedibināt jaunu tradīciju - ģimenes svētdienu “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”

14-11-2017

Labklājības ministrija, kas iniciējusi kampaņu „Maziem mirkļiem ir liela nozīme” aicina visas Latvijas ģimenes, nevalstiskās organizācijas, pašvaldības, un citas organizācijas, kā arī uzņēmumus 10.decembrī piedalīties akcijā, iedibinot jaunu tradīciju – svētdienu, kas tiek pavadīta ģimenes lokā sirsnīgi un interesanti. Lai veicinātu vecākus pavadīt vairāk laika kopā ar bērniem, Labklājības ministrijas iniciētā projekta ietvaros tiek organizēta akcija “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”...

Lasīt vairāk

Tīnūžu tautas namā izstāde "Nauda Latvijā un pasaulē"

14-11-2017

No 11.novembra līdz 23. novembrim Tīnūžu tautas namā  apskatāma izstāde - Roberta Kulpes privātkolekcija "Nauda Latvijā un pasaulē".

Lasīt vairāk