Vārda dienu svin: Alnis, Andulis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Aizritējis mini seminārs "Maziem mirkļiem ir liela nozīme"

20.oktobrī  Veselības un sociālo lietu pārvaldē neformālā gaisotnē notika Labklājības ministrijas organizētais mini seminārs "Maziem mirkļiem ir liela nozīme", kuru vadīja  trīs  meitu tēvs Armands Simsons un piecu bērnu māte, psiholoģe Kristīne Balode.

Semināra pirmajā daļā Armands Simsons īsumā sniedza informāciju par vecāku tiesībām, kādus atvieglojumus,  pabalstus vecākiem piedāvā valsts. Viņš aicināja vecākus būt sava novada patriotiem un aktīvi piedalīties  konkursā "Ģimenei draudzīga pašvaldība”, līdz  31.oktobrim balsojot par savu pašvaldību vietnē www.vietagimenei.lv .

Otrajā daļā vadītāji pārrunāja bērnu un vecāku attiecības, daloties savā personīgajā pieredzē. Viņi uzsvēra, ka svarīgi ne tikai formāli būt kopā ar bērnu, bet apzināties, cik kvalitatīvs ir šis laiks. “ Gadās, kad bērns jums nāk klāt un grib apķert, bet reizēm mēs aiz savas steigas viņu it kā atraidām. Patiesībā mēs atņemam to tuvāko piesaisti, pēc kuras viņš nāk, bet saņem noraidījumu, " skaidroja psiholoģe.

Arī Armands Simsons atklāja, ka viņš kā tētis, kas joprojām cenšas un grib izaugt par labu tēti, “lauž sevi” un mēģina atcerēties, ka nedrīkst atlikt uz citu, sev ērtāku laiku brīdi, kad bērnam veltīt uzmanību. Pretējā gadījumā pēc gadiem vecākiem nav jābrīnās, ka bērnam vairs nav vajadzīga šī vecāku uzmanība. Viņš dalījās arī savās pārdomās, kā nonācis līdz savām enerģijas avota atjaunošanas iespējām- tam, kas sniedz prieku dāvāt mīļumu, tuvību, pieskārienus savai ģimenei. Lai spētu dot citiem, vispirms ir egoistiski jādomā par sevi, veltot noteiktu laiku vienīgi sev. Vadītājs atklāja, ka tieši ikdienas kross kļuvis par viņa meditāciju pēc kuras jūtas nevis noguris, bet gan pacilāts un enerģijas pilns pievērsties arī ģimenei.

Kristīne Balode uzsvēra: “Ja mēs paši esam ieinteresēti iesaistīties, vienmēr būsim lielāki ieguvēji nekā tad, ja mēs stāvēsim malā un vērosim, karosim un izteiksim kaut kādu viedokli par... Mūsdienās, kad viss ļoti strauji attīstās, mēs, vecāki, vienkārši netiekam līdzi tempam, kādā dzīvo mūsu bērni, kā viņi mainās, spēj uztvert informāciju, kā kontaktējas- cik ir atvērti. Mūsu ģimenēs tas izvēršas par izaicinājumu. Ja mēs gribam palikt pie savas vecās patiesības, tad skaidrs, ka pamazām sākam rakt grāvīti mūsu attiecībās. Lai kas dzīvē notiktu, lai kas liktos nepieņemami,  ja es paturu prātā vienu nozīmīgu lietu, ka tas ir man tuvs cilvēks, lai arī dzīvo citā realitātē, tad kas man ir svarīgāk- pārraudzināt viņa realitāti vai palikt pie viņa tuvu?” Svarīgi, lai bērns apzinātos, ka vecāki nenostājas pret viņu, bet pieņem viņa viedokli un ciena to.

 Vadītāji pārrunāja arī tādu aktuālu tēmu kā mobilās ierīces, aicinot vecākus pārdomāt, cik daudz paši pavada laiku kopā ar telefonu nevis ar bērnu.

“Maziem mirkļiem ir liela nozīme” - Labklājības ministrijas iniciatīva bērniem un vecākiem visā Latvijā, kas motivē ģimenes pavadīt kopīgo laiku kvalitatīvi. Iniciatīvas ietvaros divu mēnešu garumā tiek veikta pastiprināta vērtību kampaņa, kuras mērķis ir skaidrot un parādīt kvalitatīva laika pavadīšanas iespējas, kā arī pozitīvo ietekmi, kas sekmē veselīgas personības veidošanos un ģimenes kopības stiprināšanu.

Iniciatīva ir balstīta uz jaunākajiem psiholoģijas un vērtību pētījumiem. Apzinoties vecāku aizņemtību un dzīves steidzību, kampaņas centrālais vēstījums runā par reālām izmaiņām, kuras ir spējīga veikt katra ģimene, kvalitatīvi pavadot kopā 15-20 minūtes dienā.

Ikšķiles novada pašvaldība bija pirmā no deviņām izvēlētajām pašvaldībām, kurā tika plānots organizēt mini semināru.

Mini seminārs 2 Mini seminārs 4

Mini seminārs 1 Mini seminārs 3

Mini seminārs 6 Mini seminārs 5

Mini seminārs 7 Mini seminārs 8

 
 
 

Aktualitātes

Izsludināts konkurss „Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2017”

18-01-2018

Labklājības ministrija (LM) no 16.janvāra līdz 15.februārim izsludina konkursu „Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2017.”. Konkursa mērķis ir apzināt un pateikt paldies sociālajiem darbiniekiem Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā un popularizē sociālā darbinieka profesiju Latvijā. Pretendenti tiek izvirzīti un vērtēti šādās nominācijās: ·...

Lasīt vairāk

Ikšķiles novadā sāk darboties publiskās slidotavas

18-01-2018

Aktīva dzīvesveida piekritējiem ziemas sals nav šķērslis izbaudīt slidošanas burvību, gan arī uzspēlēt hokeju, tādēļ arī šogad Ikšķiles novada pašvaldība parūpējusies par bezmaksas dabīgā ledus slidotavām. Kā informēja Ikšķiles novada pašvaldības sporta pasākumu organizatore Agita Kābele, šajā ziemas sezonā pašvaldība iekārtojusi divas slidotavas- hokeja laukumus. Apmeklētājiem jau pieejama ir  slidotava Ikšķiles centrā starp daudzdzīvokļu mājām, kuru izsenis ikšķilieši izmanto dažādām sportiskām...

Lasīt vairāk

Aicinām piedalīties aptaujā un izteikt savu viedokli!

18-01-2018

Ikšķiles novada pašvaldība ir uzsākusi Ikšķiles novada attīstības programmas 2018.–2024.gadam izstrādi. Lai noskaidrotu Jūsu viedokli par novada attīstības iespējām, problēmām un to iespējamajiem risinājumiem, kā arī sagatavotu priekšlikumus Ikšķiles novada attīstības programmas 2018. – 2024. gadam izstrādei, ir sagatavota aptaujas anketa. Aptauja ir anonīma, tās rezultāti tiks publicēti tikai apkopotā veidā. Aptaujas anketa ir pieejama gan papīra formātā, gan elektroniski. Aptaujas anketas elektroniskā...

Lasīt vairāk

Jaunākā informācija par distanču slēpošanas trasi Zilajos kalnos (18.01.2018)

18-01-2018

Laba diena! Sniedziņš snieg, bet mežā sniega pamaz, un tas ir par vieglu un pūkainu. Trasi pagaidām sagatavot nevar, bet esam gatavi startēt tiklīdz tas būs normāli iespējams. ❄❄❄Neiesakām arī uzreiz mesties slēpot, jo slēpes vienkārši šļūks pa zemi.

Lasīt vairāk

Cikls “Gaismas pusē” iemirdzas mākslā

16-01-2018

  Adventes laikā Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi ar koncertu ieskandināja ziemas noskaņu ciklu “Gaismas pusē”. Savukārt jauno 2018.gadu - Latvijas simtgades un mūsu skolas piekto jubilejas gadu, 8.janvārī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā cikla “Gaismas pusē” turpinājums iemirdzējās mākslā. Trīs tūrēs izstādes atklāšanu ar jestru un tautisku mūziku ieskandināja skolas pedagogu folkgrupa, veltot dziesmas jaunajam gadam, Latvijai, mūsu...

Lasīt vairāk

Noslēdzies 1. posms “Ikšķiles novada TEMPO kausa izcīņa šāhā 2018”

15-01-2018

  13.janvārī Ikšķiles tautas namā notika “Ikšķiles novada TEMPO kausa izcīņa šahā 2018” 1.posms, pulcējot 24 dalībniekus no dažādām Latvijas pilsētām (Rīga, Ogre, Mālpils, Sigulda, Ikšķile u.c.) un dažādus vecuma sportistus.

Lasīt vairāk

Ikšķiles jaunie komponisti aicina uz koncertu

13-01-2018

Kā pirmās sniegpārslas ir sagaidīti arī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas jauno komponistu sacerētie skaņdarbi. 12 no tiem ir audzēkņu pirmās kompozīcijas. Tās ir gan dziesmas, gan skaņdarbi klavierēm un citiem mūzikas instrumentiem.

Lasīt vairāk

Uzņemšana Tīnūžu pamatskolas 1.klasē 2018./2019.mācību gadam

13-01-2018

Informējam, ka saskaņā ar  Ikšķiles novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.36/2014 “Kārtība, kādā izglītojamos uzņem Ikšķiles novada pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu, kuras īsteno vispārējās pamatizglītības programmas, 1. klasēs”, Tīnūžu pamatskola ar 2018. gada 1. februāri aicina pieteikties uzņemšanai 1. klasei 2018./2019. mācību gadam.

Lasīt vairāk

Tīnūžos apskatāma izstāde "Gaismas pusē"

13-01-2018

13.janvārī Tīnūžu tautas namā tika atklāta Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas pieaugušo studijas radošo darbu izstāde no  pasākumu cikla “Gaismas pusē”, kas aizsākās jau adventes laikā ar koncertu Ikšķiles ev.luteriskajā baznīcā. Izstādē apskatāmi pieaugušo studijas radošo darbi eļļas, akvareļa un keramikas tehnikā. Izstāde apskatāma līdz 18.martam.

Lasīt vairāk