Vārda dienu svin: Anda, Andīna

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

1

Aizritējis mini seminārs "Maziem mirkļiem ir liela nozīme"

20.oktobrī  Veselības un sociālo lietu pārvaldē neformālā gaisotnē notika Labklājības ministrijas organizētais mini seminārs "Maziem mirkļiem ir liela nozīme", kuru vadīja  trīs  meitu tēvs Armands Simsons un piecu bērnu māte, psiholoģe Kristīne Balode.

Semināra pirmajā daļā Armands Simsons īsumā sniedza informāciju par vecāku tiesībām, kādus atvieglojumus,  pabalstus vecākiem piedāvā valsts. Viņš aicināja vecākus būt sava novada patriotiem un aktīvi piedalīties  konkursā "Ģimenei draudzīga pašvaldība”, līdz  31.oktobrim balsojot par savu pašvaldību vietnē www.vietagimenei.lv .

Otrajā daļā vadītāji pārrunāja bērnu un vecāku attiecības, daloties savā personīgajā pieredzē. Viņi uzsvēra, ka svarīgi ne tikai formāli būt kopā ar bērnu, bet apzināties, cik kvalitatīvs ir šis laiks. “ Gadās, kad bērns jums nāk klāt un grib apķert, bet reizēm mēs aiz savas steigas viņu it kā atraidām. Patiesībā mēs atņemam to tuvāko piesaisti, pēc kuras viņš nāk, bet saņem noraidījumu, " skaidroja psiholoģe.

Arī Armands Simsons atklāja, ka viņš kā tētis, kas joprojām cenšas un grib izaugt par labu tēti, “lauž sevi” un mēģina atcerēties, ka nedrīkst atlikt uz citu, sev ērtāku laiku brīdi, kad bērnam veltīt uzmanību. Pretējā gadījumā pēc gadiem vecākiem nav jābrīnās, ka bērnam vairs nav vajadzīga šī vecāku uzmanība. Viņš dalījās arī savās pārdomās, kā nonācis līdz savām enerģijas avota atjaunošanas iespējām- tam, kas sniedz prieku dāvāt mīļumu, tuvību, pieskārienus savai ģimenei. Lai spētu dot citiem, vispirms ir egoistiski jādomā par sevi, veltot noteiktu laiku vienīgi sev. Vadītājs atklāja, ka tieši ikdienas kross kļuvis par viņa meditāciju pēc kuras jūtas nevis noguris, bet gan pacilāts un enerģijas pilns pievērsties arī ģimenei.

Kristīne Balode uzsvēra: “Ja mēs paši esam ieinteresēti iesaistīties, vienmēr būsim lielāki ieguvēji nekā tad, ja mēs stāvēsim malā un vērosim, karosim un izteiksim kaut kādu viedokli par... Mūsdienās, kad viss ļoti strauji attīstās, mēs, vecāki, vienkārši netiekam līdzi tempam, kādā dzīvo mūsu bērni, kā viņi mainās, spēj uztvert informāciju, kā kontaktējas- cik ir atvērti. Mūsu ģimenēs tas izvēršas par izaicinājumu. Ja mēs gribam palikt pie savas vecās patiesības, tad skaidrs, ka pamazām sākam rakt grāvīti mūsu attiecībās. Lai kas dzīvē notiktu, lai kas liktos nepieņemami,  ja es paturu prātā vienu nozīmīgu lietu, ka tas ir man tuvs cilvēks, lai arī dzīvo citā realitātē, tad kas man ir svarīgāk- pārraudzināt viņa realitāti vai palikt pie viņa tuvu?” Svarīgi, lai bērns apzinātos, ka vecāki nenostājas pret viņu, bet pieņem viņa viedokli un ciena to.

 Vadītāji pārrunāja arī tādu aktuālu tēmu kā mobilās ierīces, aicinot vecākus pārdomāt, cik daudz paši pavada laiku kopā ar telefonu nevis ar bērnu.

“Maziem mirkļiem ir liela nozīme” - Labklājības ministrijas iniciatīva bērniem un vecākiem visā Latvijā, kas motivē ģimenes pavadīt kopīgo laiku kvalitatīvi. Iniciatīvas ietvaros divu mēnešu garumā tiek veikta pastiprināta vērtību kampaņa, kuras mērķis ir skaidrot un parādīt kvalitatīva laika pavadīšanas iespējas, kā arī pozitīvo ietekmi, kas sekmē veselīgas personības veidošanos un ģimenes kopības stiprināšanu.

Iniciatīva ir balstīta uz jaunākajiem psiholoģijas un vērtību pētījumiem. Apzinoties vecāku aizņemtību un dzīves steidzību, kampaņas centrālais vēstījums runā par reālām izmaiņām, kuras ir spējīga veikt katra ģimene, kvalitatīvi pavadot kopā 15-20 minūtes dienā.

Ikšķiles novada pašvaldība bija pirmā no deviņām izvēlētajām pašvaldībām, kurā tika plānots organizēt mini semināru.

Mini seminārs 2 Mini seminārs 4

Mini seminārs 1 Mini seminārs 3

Mini seminārs 6 Mini seminārs 5

Mini seminārs 7 Mini seminārs 8

 
 
 

Aktualitātes

Ikšķiles novadā vērienīgi nosvinēta Latvijas dzimšanas diena (video)

18-11-2017

  Ikšķiles novadā ar plašu pasākumu programmu - koncertiem, izstādēm un svētku uguņošanu tika atzīmēta Latvijas Neatkarības proklamēšanas 99.gadadiena.

Lasīt vairāk

Ikšķilē noticis karogu skrējiens (video)

18-11-2017

Valsts svētku diena Ikšķilē šodien sākusies ar tradicionālo karogu skrējienu, kura dalībnieki pēc Valsts himnas nodziedāšanas ar karogiem rokās mēroja 2,5 kilometrus garu distanci pa pilsētas ielām.

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolā svinīgi noslēdz svētku nedēļu (video)

18-11-2017

Piektdien aizvadīts Ikšķiles vidusskolas svētku nedēļas svinīgs noslēgums.

Lasīt vairāk

Tīnūžu pamatskolā svin Latvijas dzimšanas dienu

17-11-2017

17.novembrī Tīnūžu pamatskolā tika atzīmēta Latvijas dzimšanas diena. Katra klase piedalījās viktorīnā, kur varēja pielietot savas zināšanas par Latviju. Noslēgumā katra klase saņēma pateicību, labākie - diplomus par 1. iegūto vietu, kā arī saldus sveicienus Latvijas dzimšanas dienā!     

Lasīt vairāk

Pašvaldības darba laiks 17.-20.novembrī

17-11-2017

Sakarā ar Valsts svētkiem Ikšķiles novada pašvaldība 17.novembrī strādā līdz pulksten 14.00. 18.,19.un 20.novembrī brīvs.

Lasīt vairāk

Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers dāvina dziesmu Latvijai

17-11-2017

  Dziedātāja Ieva Kerēvica un latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers ierakstījuši savu sveicienu mūsu valstij “Maza dziesma Latvijai”. Komponists ir Madars Kalniņš, bet vārdu autors dzejnieks Ojārs Ulmanis. “Maza dziesma Latvijai” tiks iekļauta arī jaunajā albumā “Debess dārzos”, ko abi mākslinieki radījuši, gatavojoties savai  Ziemassvētku sajūtu koncertu programmai ar tādu pašu nosaukumu. Jau decembrī albumu būs iespēja iegādāties visā Latvijā.   “Ir prieks, ka...

Lasīt vairāk

Noskaņu dārzs mākslā

16-11-2017

  Ir pelēks, mazliet drūms rudenīgām un smeldzīgām nokrāsām pieliets Latvijas dārzs. Tieši tagad gribas atsaukt atmiņā gada viskrāšņākās noskaņas, iemērkt otu saules rieta krāsās, pasmelties ūdens riekšavu mežmalā palu laikā, iesmaržot pirmos ābeles ziedus, ceriņu ziedos sadzirdēt vijoli skanam, uzgavilēt putna treļļiem debesīs, klusām pielavīties varžu dīķim, iekāpt laivā un aizslīdēt lēni un līgani uz kādu sapņu zemi, kur dāsni...

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolas audzēkņi tiekas ar prezidentu

16-11-2017

   14.novembrī, devos uz pieņemšanu pie Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa. Skolotāja oktobrī informēja klasi par konkursu „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”, un runas prezentācija bija mums pārbaudes darbs mācību priekšmetā „Prezentācijas prasme”. Uzrakstīju savu uzrunu, un klasē kopā ar skolotāju un klasesbiedriem tika nolemts, ka mana runa tiks sūtīta uz Valsts prezidenta kanceleju. Biju patiešām priecīga, ka mani...

Lasīt vairāk

Jaunākās foto galerijas