Vārda dienu svin: Otīlija, Iveta

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Nepieciešams ikviena atbalsts Ikšķiles Sv.Meinarda Dievnama celtniecības darbu turpināšanai

Tikko Ikšķiles baznīcas būvlaukumā nosvinējām spāru svētkus. Spāres ir, bet jumta diemžēl pagaidām nav. Turklāt, finansējums nepieciešams ne tikai jumta izbūvei, bet arī citu Ikšķilē tik ilgai gaidītās baznīcas celtniecības darbu turpināšanai.

Dievnams ir vieta, kur pulcēties draudzei un atklāt Dieva dāvāto noslēpumu. Nekas tā nevairo piederības sajūtu, kā iespēja sniegt savu artavu kristietības stiprināšanā. Tam labs sākums būtu iesaistīšanās līdzekļu ziedošanā Dievnama būvniecībai.

Mēs dažkārt varam būt tālu no sava Dievnama, bet mūsu sirdīs saglabāsies piederības sajuta Dievam tieši caur Ikšķiles baznīcas būves projekta atbalstīšanu. Tas ir arī pozitīvs piemērs mūsu bērniem un viņu audzināšanai kristietības garā.

Svinot spāru svētkus baznīcas būvlaukumā, varēja skaidri redzēt mūsu lielziedotāja J.Savicka kunga acu mirdzumu un lepnumu par paveikto. Viņš priecājās kopā ar garīdzniecību, izklāstot savu nākotnes redzējumu par to, kam te jābūt. Var teikt, ka J.Savicka kungs ir kļuvis neapturams Dieva darbā, kas viņu nenoliedzami dara par piederīgu Dievam jau tagad.

Man ir patiess prieks, ka J.Savicka kungs nav vienīgais, kas apzinās šīs baznīcas celtniecības darbu nozīmīgumu. Līdz asarām aizkustina mūsu pensionāri ziedotāji, kuri nereti apgalvo, ka tā saucamo zārka naudu (...) gribot ziedot, lai nākamajām paaudzēm būtu baznīca, kur kristīt bērnus, izlīgt ar Dievu, doties Laulībā, vadīt dzīvi pie Kunga pēdējo vakariņu galda... Gatavojoties mūžībai, mūsu vecākiem ir izdevies divas (pat trīs) reizes sakrāt nepieciešamo (...), lai neapgrūtinātu savus bērnus.... Tā ir acīmredzamā Dieva svētība, kas dažkārt pieņem materiālu veidu (lai mēs to varam saskatīt un novērtēt!)

Dārgie Latvijas, bet it īpaši Ikšķiles pilsētas un novada iedzīvotāji, lūdzu ziedojiet Ikšķiles Dievnama būvniecības vajadzībām!

Zinot, ka Ikšķilē un tās apkārtnē dzīvo salīdzinoši daudz tādu, kas sevi ikdienā sauc par rīdziniekiem, bet savu brīvo laiku vada “tuvējos laukos” - Ikšķilē, aicinām Ikšķiles Dievnama celtniecībai ziedot arī Ikšķiles rīdziniekus un ikvienu, kurš vēlas sniegt savu artavu, lai Dievnams pēc iespējas ātrāk varētu vērt savas durvis apmeklētājiem.

Dievs nešķiro cilvēkus pēc pazīmēm. Tāpēc mīļi lūdzam ziedot katru, kas vēlas palīdzēt Ikšķiles draudzes Dievnama būvniecības darbu veikšanai, tādējādi stiprinot arī savas piederības sajūtu Dievam un šai vietai!
Esmu pārliecinās par ikšķiliešu un citu Latvijas pašvaldību iedzīvotāju atbalstu šajā Dievam tīkamajā darbā.

Vēlot ikvienam ziedotājiem Dieva svētību,

Ogres Sv.Meinarda Romas katoļu baznīcā draudzes prāvests 

Konstantīns Bojārs

 
 
 

Aktualitātes

Bezmaksas apmeklējums bērnu izklaides centrā „Džungļu parks”

11-12-2017

Tuvojoties brīnumu apvītajiem un sirds siltuma pilnajiem Ziemassvētkie, bērnu izklaides centrs „Džungļu parks” 20. decembrī no pulksten 11.00-19.00 piedāvā bez maksas izrotaļāties un atpūsties maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērniem vecumā līdz 12 gadiem. Lai bez maksas apmeklētu „Džungļu parku”, jāuzrāda maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes statusa izziņa un jāapmeklē centrs pilngadīgas personas pavadībā, kas parakstās par drošības noteikumu ievērošanu un bērnu...

Lasīt vairāk

Teātra sporta turnīrs Iecavas vidusskolā

11-12-2017

  Kā ik gadu, Adventa laikā Iecavas vidusskolā tiek organizēts sadraudzības turnīrs, kurā neiztrūkstošas ir Ikšķiles vidusskolas komandas. Šogad jāuzteic jaunā maiņa – 5.a klases komanda, kuras dalībnieces, vēl būdamas ceturtklasnieces, sāka izmēģināt darboties improvizācijā, turklāt rezultāts izrādījās veiksmīgs. Šobrīd meitenes ir gatavas piedalīties arī nopietnākos turnīros. 

Lasīt vairāk

Zentu Mauriņu (1897 - 1978), rakstnieci, zinātnieci atceroties

11-12-2017

Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas abonementā var iepazīties ar grāmatu izstādi veltītu Zentas Mauriņas atcerei.

Lasīt vairāk

Aizvadīts jauniešu vokālā ansambļa "Vivo" un draugu koncerts

11-12-2017

  Svētdien Tīnūžu tautas namā noticis jauniešu vokālā ansambļa un draugu Adventa laika koncerts. Koncertā ansambļa "Vivo" sniegumu kuplināja koris "Stradiņi". Koncerta ievaddaļā "Vivo" izpildīja savas mīļākās dziesmas, kam sekoja Adventa laika skaņdarbi.      

Lasīt vairāk

Jauno pianistu pieredze starptautiskajos un Latvijas konkursos

11-12-2017

  Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Rimmas Pudānes jaunās pianistes Rūta Lejiņa (2.klase) un Lība Luīze Eltermane (5.klase) gada nogalē ir piedalījušās konkursos, un guvušas ļoti nozīmīgu un motivējošu konkursu pieredzi, stresa noturības pārbaudi un iespaidus.

Lasīt vairāk

Daugavas prospekta tirdziņš

10-12-2017

  10.decembrī Ikšķilē Ziemassvētku noskaņās notika Daugavas prospekta tirdziņš, kuru ar Ikšķiles novada pašvaldības atbalstu organizēja veikals “Labumu bode”. No pusdienas laika līdz pat vakaram Ikšķiles novada iedzīvotāji un viesi varēja nesteidzīgi izstaigāt tirdziņu, apmeklēt eglīšu rotājumu izgatavošanas radošo darbnīcu, kurā darbojās biedrība “Rasas krāsas”, kā arī naksnīgā atmosfērā noklausīties brīnišķīgu kamermūzikas koncertu “Nakts mūzika” ar Ievas Šablovskas (arfa), Sondras Lejmalnieces...

Lasīt vairāk

“Lai sveces iedegas...”

08-12-2017

Tīnūžu pamatskolā pirmdien, 4. decembrī, kopīgā pasākumā tika iedegta pirmā svecīte Adventes vainagā. Kā savā uzrunā minēja direktora vietniece Ineta Seile “Adventa laiks ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas tiek uzskatīts par pārdomu laiku, kad mūsu domām ir milzīgs spēks, un tas, ko mēs šajā laikā domāsim un vēlēsimies, vēlāk arī piepildīsies.” Ļoti patīkams viesis Tīnūžu pamatskolā bija Ikšķiles evaņģēliski luteriskās draudzes...

Lasīt vairāk

Bērnudārzam "Čiekuriņš"- Spāru svētki (video)

07-12-2017

Vēl pavisam nesen, šā gada 24.maijā, jaunās pirmsskolas izglītības iestādes “Čiekuriņš” pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.  7.decembrī bērnudārza būvei jau tika svinēti Spāru svētki.

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskola (reģ.nr. 4313900190) aicina pieteikties kandidātu matemātikas skolotāju vakancei

07-12-2017

Informācija par matemātikas skolotāja vakanci Darba līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku. Darba laiks: 18 stundas nedēļā (3 dienas) Darba alga: līdz 900.00 EUR par 1 likmi (30.stundas)   Būtiskākie darba pienākumi: Pildīt skolotāja pienākumus, vadot matemātikas stundas. Sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem. Veikt individuālo darbu ar skolēniem, lai izskaidrotu nesaprotamo mācību vielu, radītu viņos motivāciju mācīties un attīstītu sadarbības un komunikācijas prasmes. Izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem...

Lasīt vairāk