Vārda dienu svin: Anda, Andīna

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

1

Latvijas iedzīvotājus aicina piedalīties Alumniportal Deutschland organizētā starptautiskā foto konkursā

Alumniportal Deutschland pārstāvniecība Latvijā aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties starptautiskā foto konkursā "AGENDA2030: vēro un iesaisties".

Nereti dažādu koncepciju un ilgtermiņa mērķu realizēšanā lielākais „klupšanas akmens” ir saiknes pazaudēšana ar realitāti, jeb "tas, ko es nezinu, tas man nesāp". Mēs cenšamies izvairīties no nepatīkamām lietām un izvēlamies palikt neziņā, daudz par tām neinteresējoties, vienlaikus mums visiem ir skaidrs – jo lielāka visu iesaistīto pušu iesaiste, jo ilgtermiņa mērķu sasniegšanas process ir efektīvāks.

Foto konkursa "AGENDA2030: vēro un iesaisties" mērķis ir pievērst uzmanību nozīmīgākajām apkārtējās vides un sociālajām problēmām tieši iedzīvotāju skatījumā konkrētā valstī, konkrētā pilsētā, konkrētā vietā, vienlaikus veicinot ANO 2030. gada ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu globālā mērogā.

Piedalīties foto konkursā var ikviens. Lai to izdarītu, nepieciešāms uzņemt fotogrāfiju, kas parāda vislielāko izaicinājumu Latvijā kopumā vai kādā no pilsētām. Fotogrāfijai jāatspoguļo ideja, kur pēc tās iesniedzēja domām nepieciešams rīkoties vissteidzamāk: vai tas ir gaisa piesārņojums, haotiska satiksme vai atšķirība starp bagātajiem un nabadzīgajiem? Vai tie ir draudi veselībai, minoritāšu apspiešana vai pārtikas atkritumi? Vai tā ir nepietiekama izglītības sistēma vai darbavietu trūkums ar pienācīgu atalgojumu?

Žūrija atlasīs visizteiksmīgākās fotogrāfijas no visiem iesniegtajiem materiāliem. Šīs fotogrāfijas tiks prezentētas dažādās vietās kā daļa no izstādes ar nosaukumu "AGENDA2030: vēro un iesaisties". Tie fotogrāfi, kuru attēli tiks izraudzīti izstādei, piedalīsies izlozē par iespēju 2018. gadā apmeklēt Pasaules ilgtspējīgas attīstības ideju festivālu Vācijā (Bonnā).

 Fotogrāfijas var iesniegt līdz šī gada 30. septembrim. Sīkāka informācija par foto konkursa tehniskajiem parametriem angļu valodā pieejama šeit: https://www.alumniportal-deutschland.org/en/news/announcements/photo-competition-2030-agenda-attention-involvement/. Sīkāka informācija par foto konkursa tehniskajiem parametriem vācu valodā pieejama šeit: https://www.alumniportal-deutschland.org/aktuelles/ankuendigungen/fotowettbewerb-agenda-2030-hinsehen-mitmachen/  ALUMNIPORTAL DEUTSCHLAND

Alumniportal Deutschland ir Vācijas valdības finansēts sociālais tīkls, kas paredzēts kontaktu veidošanai un informācijas apmaiņai starp Vācijas absolventiem, uzņēmumiem, universitātēm un organizācijām. Alumniportal Deutschland piedāvā saviem lietotājiem iespēju sazināties ar Vācijas absolventiem no visas pasaules, kā arī uzņēmumus, lai pārrunātu speciālistu jautājumus, attīstītu viņu prasmes un mācītos cits no cita.

Informāciju sagatavoja: Maija Kāle, Alumniportal Deutschland pārstāve Latvijā, m.kale@alumniportal-deutschland.org, 26114496

 
 
 

Aktualitātes

Ikšķiles novadā vērienīgi nosvinēta Latvijas dzimšanas diena (video)

18-11-2017

  Ikšķiles novadā ar plašu pasākumu programmu - koncertiem, izstādēm un svētku uguņošanu tika atzīmēta Latvijas Neatkarības proklamēšanas 99.gadadiena.

Lasīt vairāk

Ikšķilē noticis karogu skrējiens (video)

18-11-2017

Valsts svētku diena Ikšķilē šodien sākusies ar tradicionālo karogu skrējienu, kura dalībnieki pēc Valsts himnas nodziedāšanas ar karogiem rokās mēroja 2,5 kilometrus garu distanci pa pilsētas ielām.

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolā svinīgi noslēdz svētku nedēļu (video)

18-11-2017

Piektdien aizvadīts Ikšķiles vidusskolas svētku nedēļas svinīgs noslēgums.

Lasīt vairāk

Tīnūžu pamatskolā svin Latvijas dzimšanas dienu

17-11-2017

17.novembrī Tīnūžu pamatskolā tika atzīmēta Latvijas dzimšanas diena. Katra klase piedalījās viktorīnā, kur varēja pielietot savas zināšanas par Latviju. Noslēgumā katra klase saņēma pateicību, labākie - diplomus par 1. iegūto vietu, kā arī saldus sveicienus Latvijas dzimšanas dienā!     

Lasīt vairāk

Pašvaldības darba laiks 17.-20.novembrī

17-11-2017

Sakarā ar Valsts svētkiem Ikšķiles novada pašvaldība 17.novembrī strādā līdz pulksten 14.00. 18.,19.un 20.novembrī brīvs.

Lasīt vairāk

Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers dāvina dziesmu Latvijai

17-11-2017

  Dziedātāja Ieva Kerēvica un latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers ierakstījuši savu sveicienu mūsu valstij “Maza dziesma Latvijai”. Komponists ir Madars Kalniņš, bet vārdu autors dzejnieks Ojārs Ulmanis. “Maza dziesma Latvijai” tiks iekļauta arī jaunajā albumā “Debess dārzos”, ko abi mākslinieki radījuši, gatavojoties savai  Ziemassvētku sajūtu koncertu programmai ar tādu pašu nosaukumu. Jau decembrī albumu būs iespēja iegādāties visā Latvijā.   “Ir prieks, ka...

Lasīt vairāk

Noskaņu dārzs mākslā

16-11-2017

  Ir pelēks, mazliet drūms rudenīgām un smeldzīgām nokrāsām pieliets Latvijas dārzs. Tieši tagad gribas atsaukt atmiņā gada viskrāšņākās noskaņas, iemērkt otu saules rieta krāsās, pasmelties ūdens riekšavu mežmalā palu laikā, iesmaržot pirmos ābeles ziedus, ceriņu ziedos sadzirdēt vijoli skanam, uzgavilēt putna treļļiem debesīs, klusām pielavīties varžu dīķim, iekāpt laivā un aizslīdēt lēni un līgani uz kādu sapņu zemi, kur dāsni...

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolas audzēkņi tiekas ar prezidentu

16-11-2017

   14.novembrī, devos uz pieņemšanu pie Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa. Skolotāja oktobrī informēja klasi par konkursu „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”, un runas prezentācija bija mums pārbaudes darbs mācību priekšmetā „Prezentācijas prasme”. Uzrakstīju savu uzrunu, un klasē kopā ar skolotāju un klasesbiedriem tika nolemts, ka mana runa tiks sūtīta uz Valsts prezidenta kanceleju. Biju patiešām priecīga, ka mani...

Lasīt vairāk

Jaunākās foto galerijas