Vārda dienu svin: Anda, Andīna

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

1

Ticība pašiem sev - pirmais nosacījums, lai sāktu lielas lietas…

8.augustā - nulles un bezgalības datumā, Ikšķiles novada Invalīdu biedrība aicināja savus biedrus, viņu ģimenes un atbalsta personas doties ekskursijā uz Latgali, uz vietu, kur atrodas Aglona, - nozīmīgs Latvijas reliģijas centrs.

Jau šobrīd uz Aglonu ir devušies tūkstošiem svētceļnieku, lai 15.augustā atzīmētu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu. Lai ceļš neliktos pārlieku garš, vispirms iegriezāmies Leļļu muzejā Preiļos, kur jūsmojām par muzeja īpašnieces un mākslinieces Vladlenas veidotajām autorlellēm. Netika palaista garām arī iespēja, kaut uz mirkli, pārtapt princesēs, galma dāmās, karaļos un musketieros.

Patiesi priecājāmies par pasaku un fantāziju pasauli, kurā galvenās darbojošās personas ir mākslinieces darinātās lelles. Mazliet noreibuši no gaisīguma un krāšņuma Leļļu muzejā, devāmies tālāk - uz Aglonas maizes muzeju, kur mūs jau gaidīja ar īpašu stāstījumu par maizītes tapšanu. Visi kopā dziedājām dziesmas par graudiem, darbiem un ticējumiem, tādējādi izjūtot maizes cepšanas aroda nozīmīgumu. Mielojāmies ar Maizes muzeja gatavotajiem cienastiem – uz vietas ceptu maizi un īsto latgaļu “šmakovku”. Iegādājušies cienastus mājās palicējiem, tālāk dodamies uz pašu Aglonas sirdi - kur cēla un nesatricināma stāv Aglonas bazilika.

Man šķiet, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs, ierodoties Aglonā sajūt tās īpašo auru. Un ne velti! Aglonas bazilika ir vissvarīgākā svētnīca un lielākais svētceļojumu centrs Ziemeļaustrumu Eiropā. Esot šeit, mēs pacēlām acis augšup, atvērām savu sirdi un patiesi ticējām brīnumam! Mūsu domas, lūgšanas un cerība, ka, ar mums un mūsu mīļajiem, viss būs labi!

Visbeidzot pēc neliela, pauguraina pārbrauciena, esam nokļuvuši Kristus Karaļa kalnā, kur lēnā pastaigā baudām skaisti iekopto skulptūru parku, kuru cilvēki iekārtojuši un veidojuši brīvprātīgi, par saviem līdzekļiem, pateicībā Dievam, Jēzum Kristum.

Šobrīd parkā uzstādītas vairāk kā 220 dažādas skulptūras un to kompozīcijas. Kopā ar dārziem un mākslīgajiem dīķiem skulptūru parks aizņem ~20 ha lielu platību. Mājupceļā, apspriežot dienā gūtos iespaidus, nonākam pie atziņas, - ka nekas šajā dzīvē nav neiespējams, ja vien ir cilvēku aizrautība, ticība tam, ko darām un nesavtīgs darbs.

Esam guvuši milzīgu enerģijas un ticības lādiņu, kas dos mums spēku izcīnīt katram savas mazās un lielās ikdienas uzvaras!

 Paldies Ikšķiles novada pašvaldībai par atbalstu transporta finansēšanā, kā arī Veselības veicināšanas centra speciālistei Zandai Vītolai par organizatorisko palīdzību ekskursijas tapšanas procesā.

Ikšķiles novada Invalīdu biedrības

valdes priekšsēdētājs

Oskars Počkajs

ekskursija 3 ekskursija 7

ekskursija 2 ekskursija 5

ekskursija 6 ekskursija 4

ekskursija 1

 
 
 

Aktualitātes

Ikšķiles novadā vērienīgi nosvinēta Latvijas dzimšanas diena (video)

18-11-2017

  Ikšķiles novadā ar plašu pasākumu programmu - koncertiem, izstādēm un svētku uguņošanu tika atzīmēta Latvijas Neatkarības proklamēšanas 99.gadadiena.

Lasīt vairāk

Ikšķilē noticis karogu skrējiens (video)

18-11-2017

Valsts svētku diena Ikšķilē šodien sākusies ar tradicionālo karogu skrējienu, kura dalībnieki pēc Valsts himnas nodziedāšanas ar karogiem rokās mēroja 2,5 kilometrus garu distanci pa pilsētas ielām.

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolā svinīgi noslēdz svētku nedēļu (video)

18-11-2017

Piektdien aizvadīts Ikšķiles vidusskolas svētku nedēļas svinīgs noslēgums.

Lasīt vairāk

Tīnūžu pamatskolā svin Latvijas dzimšanas dienu

17-11-2017

17.novembrī Tīnūžu pamatskolā tika atzīmēta Latvijas dzimšanas diena. Katra klase piedalījās viktorīnā, kur varēja pielietot savas zināšanas par Latviju. Noslēgumā katra klase saņēma pateicību, labākie - diplomus par 1. iegūto vietu, kā arī saldus sveicienus Latvijas dzimšanas dienā!     

Lasīt vairāk

Pašvaldības darba laiks 17.-20.novembrī

17-11-2017

Sakarā ar Valsts svētkiem Ikšķiles novada pašvaldība 17.novembrī strādā līdz pulksten 14.00. 18.,19.un 20.novembrī brīvs.

Lasīt vairāk

Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers dāvina dziesmu Latvijai

17-11-2017

  Dziedātāja Ieva Kerēvica un latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers ierakstījuši savu sveicienu mūsu valstij “Maza dziesma Latvijai”. Komponists ir Madars Kalniņš, bet vārdu autors dzejnieks Ojārs Ulmanis. “Maza dziesma Latvijai” tiks iekļauta arī jaunajā albumā “Debess dārzos”, ko abi mākslinieki radījuši, gatavojoties savai  Ziemassvētku sajūtu koncertu programmai ar tādu pašu nosaukumu. Jau decembrī albumu būs iespēja iegādāties visā Latvijā.   “Ir prieks, ka...

Lasīt vairāk

Noskaņu dārzs mākslā

16-11-2017

  Ir pelēks, mazliet drūms rudenīgām un smeldzīgām nokrāsām pieliets Latvijas dārzs. Tieši tagad gribas atsaukt atmiņā gada viskrāšņākās noskaņas, iemērkt otu saules rieta krāsās, pasmelties ūdens riekšavu mežmalā palu laikā, iesmaržot pirmos ābeles ziedus, ceriņu ziedos sadzirdēt vijoli skanam, uzgavilēt putna treļļiem debesīs, klusām pielavīties varžu dīķim, iekāpt laivā un aizslīdēt lēni un līgani uz kādu sapņu zemi, kur dāsni...

Lasīt vairāk

Ikšķiles vidusskolas audzēkņi tiekas ar prezidentu

16-11-2017

   14.novembrī, devos uz pieņemšanu pie Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa. Skolotāja oktobrī informēja klasi par konkursu „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”, un runas prezentācija bija mums pārbaudes darbs mācību priekšmetā „Prezentācijas prasme”. Uzrakstīju savu uzrunu, un klasē kopā ar skolotāju un klasesbiedriem tika nolemts, ka mana runa tiks sūtīta uz Valsts prezidenta kanceleju. Biju patiešām priecīga, ka mani...

Lasīt vairāk