Vārda dienu svin: Valgudis, Ralfs, Vitālijs

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ticība pašiem sev - pirmais nosacījums, lai sāktu lielas lietas…

8.augustā - nulles un bezgalības datumā, Ikšķiles novada Invalīdu biedrība aicināja savus biedrus, viņu ģimenes un atbalsta personas doties ekskursijā uz Latgali, uz vietu, kur atrodas Aglona, - nozīmīgs Latvijas reliģijas centrs.

Jau šobrīd uz Aglonu ir devušies tūkstošiem svētceļnieku, lai 15.augustā atzīmētu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu. Lai ceļš neliktos pārlieku garš, vispirms iegriezāmies Leļļu muzejā Preiļos, kur jūsmojām par muzeja īpašnieces un mākslinieces Vladlenas veidotajām autorlellēm. Netika palaista garām arī iespēja, kaut uz mirkli, pārtapt princesēs, galma dāmās, karaļos un musketieros.

Patiesi priecājāmies par pasaku un fantāziju pasauli, kurā galvenās darbojošās personas ir mākslinieces darinātās lelles. Mazliet noreibuši no gaisīguma un krāšņuma Leļļu muzejā, devāmies tālāk - uz Aglonas maizes muzeju, kur mūs jau gaidīja ar īpašu stāstījumu par maizītes tapšanu. Visi kopā dziedājām dziesmas par graudiem, darbiem un ticējumiem, tādējādi izjūtot maizes cepšanas aroda nozīmīgumu. Mielojāmies ar Maizes muzeja gatavotajiem cienastiem – uz vietas ceptu maizi un īsto latgaļu “šmakovku”. Iegādājušies cienastus mājās palicējiem, tālāk dodamies uz pašu Aglonas sirdi - kur cēla un nesatricināma stāv Aglonas bazilika.

Man šķiet, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs, ierodoties Aglonā sajūt tās īpašo auru. Un ne velti! Aglonas bazilika ir vissvarīgākā svētnīca un lielākais svētceļojumu centrs Ziemeļaustrumu Eiropā. Esot šeit, mēs pacēlām acis augšup, atvērām savu sirdi un patiesi ticējām brīnumam! Mūsu domas, lūgšanas un cerība, ka, ar mums un mūsu mīļajiem, viss būs labi!

Visbeidzot pēc neliela, pauguraina pārbrauciena, esam nokļuvuši Kristus Karaļa kalnā, kur lēnā pastaigā baudām skaisti iekopto skulptūru parku, kuru cilvēki iekārtojuši un veidojuši brīvprātīgi, par saviem līdzekļiem, pateicībā Dievam, Jēzum Kristum.

Šobrīd parkā uzstādītas vairāk kā 220 dažādas skulptūras un to kompozīcijas. Kopā ar dārziem un mākslīgajiem dīķiem skulptūru parks aizņem ~20 ha lielu platību. Mājupceļā, apspriežot dienā gūtos iespaidus, nonākam pie atziņas, - ka nekas šajā dzīvē nav neiespējams, ja vien ir cilvēku aizrautība, ticība tam, ko darām un nesavtīgs darbs.

Esam guvuši milzīgu enerģijas un ticības lādiņu, kas dos mums spēku izcīnīt katram savas mazās un lielās ikdienas uzvaras!

 Paldies Ikšķiles novada pašvaldībai par atbalstu transporta finansēšanā, kā arī Veselības veicināšanas centra speciālistei Zandai Vītolai par organizatorisko palīdzību ekskursijas tapšanas procesā.

Ikšķiles novada Invalīdu biedrības

valdes priekšsēdētājs

Oskars Počkajs

ekskursija 3 ekskursija 7

ekskursija 2 ekskursija 5

ekskursija 6 ekskursija 4

ekskursija 1

 
 
 

Aktualitātes

Atsākas GRUPU VINGROŠANAS NODARBĪBAS SENIORIEM!

22-08-2017

Ikšķiles Veselības veicināšanas centrā(Daugavas prospektā 34, Ikšķilē) Atsākas GRUPU VINGROŠANAS NODARBĪBAS SENIORIEM!

Lasīt vairāk

Aicina pieteikties uzlecošo eksporta zvaigžņu konkursam “Rising Stars”

21-08-2017

Pašmāju eksporta atbalsta kustība “The Red Jackets” izsludina pieteikšanos “Rising Stars” jeb uzlecošās eksporta zvaigznes konkursam. Turpinot iepriekšējos gados aizsākto iniciatīvu, “The Red Jackets” vēlas mobilizēt jaunos eksportētājus un noteikt nākamos 10 “Rising Stars” titula ieguvējus, kas pievienosies tādiem iepriekš apbalvotiem uzņēmumiem kā Infogr.am, Brain Games, An&Angel un citiem. Uz “Rising Stars” nomināciju var pretendēt jebkurš uzņēmums, kas piegādā savas...

Lasīt vairāk

Interešu klubs „GREEN HORSE” jaunieši trenējas pie britu jātnieku izlases trenera, sporta zinātnieka un jātnieka Russell Guire

21-08-2017

Interešu kluba „Green Horse” jātnieki šogad demonstrē labu un kvalitatīvu sportu, ieņemot ļoti labas vietas „Latvijas Jātnieku federācijas” rīkotajās sacensībās. Jāšanas sports ir nepārtraukta pilnveidošanās gan jātniekam, gan arī zirgam. „Green Horse” ir progresīvi un atraktīvi domājošs klubs. Mēs cenšamies paplašināt mūsu biedru redzes lauku un iegūt unikālu pieredzi, kas varētu uzlabot sniegumu. Šā gada 15,16,17.augustā JK “Erceni” stallī notika treniņi...

Lasīt vairāk

Aicina pieteikt kandidātus Ikšķiles novada apbalvojumiem

21-08-2017

 Ikšķiles novada pašvaldība no 21.augusta līdz 29.septembrim izsludina kandidātu pieteikšanu apbalvojumiem „Goda novadnieks" un „Ikšķiles novada Gada cilvēks 2017”.     Apbalvojumu „Goda novadnieks” piešķir fiziskām personām par sevišķiem nopelniem Ikšķiles novadā labā: mūža ieguldījumu kultūras, izglītības, sporta vai saimnieciskajās nozarēs, kā arī Ikšķiles novada attīstībā kopumā; pilsonisko un sabiedrisko aktivitāti; pozitīvu Ikšķiles novada tēla veidošanu un novada vārda popularizēšanu; ilggadīgu un...

Lasīt vairāk

22.augustā skatu tornis apmeklētājiem nebūs pieejams

21-08-2017

Š.g.22.augustā tiks filmēts grupas Borows MC, piedaloties dziedātājam Normundam Rutulim, videoklips jaunākajai dziesmai "Es saucu tevi", kas būs kā atkalatgriešanās un satikšanās ar saviem klausītājiem videostāstā. Dziesmas un klipa pamatideja - pašizaugsme, tieksme uz pārmaiņām, uz pašizziņu. Zilo kalnu skatu tornis pie Dubkalnu ūdenskrātuves izvēlēts par vienu no klipa filmēšanas vietām, lai vizualizētu klipa ideju. Tāpēc atvainojamies par sagādātājām neērtībām...

Lasīt vairāk

PPP biedrība “Zied zeme” izsludina projektu iesniegumu pieņemšanas 5. kārtu no 2017. gada 11.septembra līdz 11.oktobrim

19-08-2017

PPP biedrība “Zied zeme” izsludina projektu iesniegumu pieņemšanas 5. kārtu no 2017. gada 11.septembra līdz 11.oktobrim.

Lasīt vairāk

Aizvadīts muzikāls pasākums Zilajos kalnos

18-08-2017

18.augustā Zilajos kalnos omulīgā atmosfērā pie Dubkalnu ūdenskrātuves stāvkrasta norisinājās pasākums “Muzikālā pēcpusdiena Zilajos kalnos”, kurā  populāru un mazāk populāru mūziklu melodijas spēlēja Pārdaugavas kamermūziķi Guntara Bertāna vadībā. Mūziķu lieliskais izpildījums aicināja doties brīnišķīgās mūzikas pasaulē, izbaudot ne tikai vilinošās melodijas, bet arī reibinošo priežu smaržu. Mūziķi atskaņoja slavenu Amerikas un Anglijas komponistu skaņdarbus. Skanēja fragmenti no Džordža Geršvina operas "Porgijs...

Lasīt vairāk

Uzņēmēju biedrība tiekas ar pašvaldības vadību

18-08-2017

Ikšķiles novada uzņēmēju biedrības tikšanās ar Ikšķiles pašvaldības vadību. Aktualitātes novadā, turpmākie notikumi pašvaldībā un sadarbības plānošana- vērtīgas un produktīvas diskusijas, arī viedokļu dažādība. Galvenais ir vēlme kopīgi meklēt risinājumus un sakārtot uzņēmējiem svarīgos jautājumus.   

Lasīt vairāk